reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Dziwna wizyta u ginekologa.

andzii21

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Drogie Panie.
5.10 udałam się na prywatną wizytę do Pani ginekolog (niestety z nfz nie było szansy zapisac sie wczesniej niz na grudzień).
Pani ginekolog przeprowadzila badanie ginekologiczne, zrobila usg dopochwowe i stwierdzila pecherzyk plodowy wielkości 4mm, wypisała liste badań (prywatnie). Z racji wysokich kosztów, kolezanka polecila mi inna Panią ginekolog, cudem udalo mi sie zapisac na 2.11. Przyszlam na wizytę, Pani doktor zapytala o date ostatniej miesiączki, obejrzała usg dopochwowe poprzedniej Pani ginekolog, zalecila co moge jeść, a czego nie, wypisala l4 z racji mdłości i skierowała na badania mocz itd..Zapytala czy wybralam witaminy i czy chce badania prenatalne.. Odpowiedziałam ze biore kwas foliowy, a badania chcę mieć, zapytala wiec czy wybrałam gdzie i ze musze sie pospieszyc bo czeka sie nawet 2 miesiące. Dodam ze Pani doktor nawet mnie nie zbadala na fotelu ani nie zrobila USG. Od razu po wizycie udalo mi sie zapisac na badania prenatalne 28.11 a wizytę u lekarza mam dopiero 30.11. Nie mam karty ciazy ani zrobionych badan czy mimo to moge isc na badania prenatalne ?
Jestem dosc mocno zdezorientowana..
Co powinnam zrobic?

reklama

olcia1718

Rozwiązania
41
Hmm umow do jakiegoś lekarza z powołania bo te lekarki to o pomstę do nieba wola
i tak możesz iść na badania bez karty
Badania prenatalne dostaniesz na całkiem innych kartkach opis

andzii21

Rozwiązania
1
Rozumiem, dziękuję. To moja pierwsza ciąża więc nie wiem czy to normalne, ze lekarka bazowala na wyniku USG dopochwowego z 4 tygodnia ciąży i krotkiego opisu innego lekarza bez jakiegokolwiek badania przeprowadzonego w gabinecie.

MaryH

Rozwiązania
23
Rozumiem, dziękuję. To moja pierwsza ciąża więc nie wiem czy to normalne, ze lekarka bazowala na wyniku USG dopochwowego z 4 tygodnia ciąży i krotkiego opisu innego lekarza bez jakiegokolwiek badania przeprowadzonego w gabinecie.
Jest to co najmniej dziwne, ja bym powiedziała że zupełnie nie profesjonalne. Powinna jak najbardziej Cię zbadać i wypisać kartę ciąży. Szukała bym na Twoim miejscu kogoś innego.

andzii21

Rozwiązania
1
Wypisala skierowanie na badania i powiedziała ze na nastepnej wizycie zalozymy karte ciąży.

andzii21

Rozwiązania
1
Juz sama nie wiem co robić..
Na prywatnej wizycie było calkiem inaczej, Pani doktor mnie zbadala, zrobila usg, z tym ze nie dawala porad zywieniowych i nie pytala o badania prenatalne.
Aczkolwiek koszt takiej wizyty to 220 zl, na kolejna bylam umowiona z NFZ ale Pani doktor powiedziała ze nie moze mi obiecać ze kazda wizyta bedzie z funduszu no i koszt badan, na ktore mnie skierowala to 300zl..
Nie wiem dlaczego tak jest.. Przeciez wizyty z NFZ należą się kazdemu, nie powinny więc odbiegac standardami..
Moze tamta lekarka rzeczywiście sugerowala sie tym ze bylam badana 5.10 i stwierdziła ze badanie nie jest koniecznie.. Sama nie wiem

Katerina1985

Rozwiązania
3
Jeśli nie masz wskazań i nie jesteś w grupie ryzyka, to badania raczej płatne. Dużo płacisz za wizytę prywatnie, ja nie spotkałam się z cenami wyższymi niż 150zł. A i 150zł to dużo... zwykle były to mniejsze kwoty.

Ostatnia edycja:

andzii21

Rozwiązania
1
To były zwykłe, podstawowe badania, morfologia, mocz itd. Uzbierala sie cala lista, w laboratorium poinformowano mnie ze koszt wszystkich badan wyniesie 300zl, dlatego udalo mi sie zapisac na wizyte z NFZ, gdzie Pani doktor wypisała skierowanie i wszystkie te badania mam refundowane

Katerina1985

Rozwiązania
3
Aaa, myślałam, że za samą wizytę... Morfologia i mocz prywatnie kosztują około 20zł. Na początku ciąży jest zestaw badań, które są zalecane i prywatnie rzeczywiście kosztują 230-300zł, jest to jednorazowy wydatek. Potem już raz w miesiącu robisz morfologię i mocz. Na NFZ powinny być skierowania. Chodząc do prywatnego lekarza nie masz refundowanych badań.

reklama

andzii21

Rozwiązania
1
Badania 300 zl + 220 zl za wizytę, a gdzie tam prenatalne..
Taką samą listę badań jaką dostałam od Pani doktor prywatnie dostalam tez na wizycie z NFZ, z tym ze nie zaplace juz 300zl bo sa refundowane

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry