reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne zachowania niemowlaka.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Moja córka kończy niedługo 9 miesięcy. Zauważyłam u niej ostatnio dość dziwne zachowania np. podczas jedzenia (karmie ja na kolanach) zaczyna wstawać, pręży się i wydaje dźwięki jakby się denerwowala, aż robi się cała czerwona, przelknie i przy kolejnym kęsie to samo albo np. kiedy się cieszy lub stresuje to pociąga z całej siły nosem jakby miała katar choć go nie ma i nosek jest czysty, robi to dość często, a kiedy jest bardzo zadowolona to bardzo szeroko otwiera buzię.. Hmm. Może to normalne, nie wiem,dlatego wolę zapytać bardziej doświadczone mamy zanim udam się gdziekolwiek. Dodam jeszcze że karmie piersią ale mała wypije czasem butelkę MM, zjada też stałe pokarmy, a kupke robi czasem 2 razy w tygodniu i kupka jest bardzo ciemna, nie wiem czy to normalne.
 
reklama
Hm... kolor kupy zależy od tego co dziecku dasz do jedzenia. Wspominasz, że dajesz stałe pokarmy, zwróć uwagę na poszczególne składniki, bo po bananie będzie zielonkawa, jak ma mało marchewki będzie zielonkawa, w zależności ile warzyw/owoców było intensywność koloru kupy się zmienia. Co do samego wypróżniania się, lekarz nie będzie się przejmował tym jeśli jest rzadko, rzadziej niż raz na tydzień. Bardziej go zaniepokoi fakt o konsystencji kupy, bo jeśli jest twarda, to dopiero wtedy mówi się o zaparciu, z resztą, zaparciowa kupa ma specyficzny zapach (wiem, co mówię, moi synowie przerabiali zaparcia czynnościowe). Oczywiście to co piszę, nie ma nijak się do wizyty u lekarza po prostu. Jeśli pediatra wzbudza Twoje wątpliwości, to idź do innego, bo nie ma nic gorszego jak powątpiewanie w słowa specjalisty. Co do samego zachowania, no mówimy o niemowlęciu, one mają różne dziwne zachowania, jedna z moich córek np. pluje z radości. A co do prężenia się przy jedzeniu, może dziecku jest po prostu niewygodnie?
 
reklama
Hm... kolor kupy zależy od tego co dziecku dasz do jedzenia. Wspominasz, że dajesz stałe pokarmy, zwróć uwagę na poszczególne składniki, bo po bananie będzie zielonkawa, jak ma mało marchewki będzie zielonkawa, w zależności ile warzyw/owoców było intensywność koloru kupy się zmienia. Co do samego wypróżniania się, lekarz nie będzie się przejmował tym jeśli jest rzadko, rzadziej niż raz na tydzień. Bardziej go zaniepokoi fakt o konsystencji kupy, bo jeśli jest twarda, to dopiero wtedy mówi się o zaparciu, z resztą, zaparciowa kupa ma specyficzny zapach (wiem, co mówię, moi synowie przerabiali zaparcia czynnościowe). Oczywiście to co piszę, nie ma nijak się do wizyty u lekarza po prostu. Jeśli pediatra wzbudza Twoje wątpliwości, to idź do innego, bo nie ma nic gorszego jak powątpiewanie w słowa specjalisty. Co do samego zachowania, no mówimy o niemowlęciu, one mają różne dziwne zachowania, jedna z moich córek np. pluje z radości. A co do prężenia się przy jedzeniu, może dziecku jest po prostu niewygodnie?
Albo może nie smakuje jedzenie.
 
Do góry