reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko dom - co działa a co jest tylko mitem?

reklama
Bo nie ma tych "ekstra" dodatków w sobie.

A ja kupiłam takie oto cuda i będę testować, dam potem znać jaki rezultat. Ktoś już używał? www.pollena.com.pl/dr-reiner,c-25.html

Ja nie uzywalam, wiec daj znac czy to dziala:happy:

A my z cora czyscilysmy dzis skorzane buty- kazda swoje- wacikiem nasaczonym mlekiem krowim. Po czym polerowalysmy sucha szmatka. Buty blyszcza jak nowe. Zadne pasty nie potrzebne:-D
Zsiadle mleko natomiast jest dobre na plamy, a zwykle postawione w kacie w miseczce w lodowce pochlania zapachy (podobnie jak kawa) :tak:
 
wyszorowałam szafkę, suszarkę cytryną
wypucowałam
wsadziłam spodek z kawą - chwilowo sody brak

i zobaczymy kiedy zapach stęchlizny znów się pojawi
 
dziewczyny mam pytanie do orzechów
chcę zrobić pranie
ile mam dać orzechów???
one się potem nadają do czegoś??? np. do kolejnego prania???
 
do_ti ja do lnianego woreczka wkładam od 5 do 7 sztuk w zależności od ich wielkości i mocno związuje żeby nie powypadały w czasie prania. Można ich użyć do 3 prań. Do pojemnika na płyn do płukania dodaje ok. 10 kropel olejku lawendowego lub herbacianego.
 
ale to w sumie obojętne jaki olejek dodam???

a po 3 praniach wyrzucasz orzechy???



a co do odplamiacza, bo póki co dodawałam zawsze biedronkowy
wystarczy sody dać???
a ile???

i czy do pojemnika na proszek czy bezpośrednio do prania???
 
Żeby sprawdzić czy orzechy da się jeszcze wykorzystać , potrzyj je wilgotnym palcem - jeśli powstaje piana to nadają się jeszcze do użycia.
Do odplamiania 1/2 szklanki sody ja wsypuje do pojemnika na proszek, soda sprawdza się ponoć tylko z orzechami i płynami do prania, z proszkami nie działa.
Orzechy nie nadają się do prania pieluszek wielorazowych!!!
Olejek jaki chcesz ale akurat te dwa mają właściwości bakteryjne dodatkowo.
więcej informacji możesz znaleźć na tej stronie ORZECHY PIORĄCE 1 kg + SODA OCZYSZCZONA 1 kg - ZESTAW EKO MAMA :: EcoShop
 
reklama
no to ja dziś zrobiłam papkę z soli sody i octu i sru piekarnik szuru buru
tylko M musiał mnie potem podnosić z podłogi

ale trochę puściło, bo ja mam dziedziczony zapuszczony piekarnik


a kupujecie gdzieś sodę na kilogramy???
bo kupiłam w sklepie ale na ten piekarnik to poszły mi 2 paczki



a co do czyszczenia octem to ostre boje mam ze swoim M
zrobiłam roztwór woda, ocet i olejek, ale chyba nie trafiłam w zapach, bo mój powiedział, że ostatni raz to robię bo nie da się wytrzymać - goździkowy

co do papki też psioczył, ale sama szorowałam płukałam więc przeżył


kurde co robić???
kupiłam nawet specjalnie spryskiwać do tego roztworu z olejkiem. Jak skończę go to może spróbuję inny olejek?!, a może za dużo dałam olejku bo zależało mi na zabiciu zapachu octu


a co do sody - to ile do prania???
 
Do góry