reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko mama

tez mam te z canpolu i wkładam 2 tetry do środka bo jedna przecieka :-)
jedną kładę na szeroko, aby po bokach było więcej i na to drugą i jest ok, noworodki mało sikają także powinno wytrzymać, wkłady też mam , ale zjeżdżają trochę;/
a takie kupki nam ładnie schodziły
 
reklama
Klaudia, ale jej chodziło o papierki jednorazowe canpola na kupki (takie jak ja mam tylko firmy imse vimse)a nie majtki z sucha pielucha takie jak Ty masz.
 
ooo:) ja uzywałam pieluszek wielorazowych przy odpieluchowywaniu starszego synka.. sprawdziły sie rewelacyjne:)

uzywalismy pieluszek z kieszonką w sumie miałam 3 pieluszki z kieszonką 10 wkładów mikrofibrowych i 10 wkładek zawsze sucho :) dla nas wystarczało :) od prania do prania... 1 pieluszka była na noc. a 2 nosił w dzien.. tylko ze ja niewkładałam wkładu do kieszonki.. dla Kubełka planuje wprowadzic pielusie na wiosne:) z racji wychodzenia na spacerek. jednak w pampku nie przeziebi tak susiaka..

bylismy bardzo zadowolenie.. odpieluchowaie zajeło nam 2 tyg z zaprzestanem nocnego susiania


http://www.krainapieluszek.pl/pielu...owe-do-pieluch/wklady-dajace-uczucie-suchosci ja kupywałam u nich
 
Ostatnia edycja:
No tak, ja pisałam o tych "jednorazowych" z Canpolu... czy któraś z Was ma doświadczenie apropo używania ich kilka razy ?? bo ja przeczytałam gdzieś na forum - teraz nie mogę tego znaleźć, że kobitki normalnie te jednorazówki prały i używały ponownie... :/ i że niby to zdawało egzamin, tyle że były pogniecione ??
ale ja tak myślę, czy to już nie przeginka? skoro 112szt kosztuje 10zł nie całe...

A muszę wam się pochwalić, że wyprałam te nowe pieluchy co do mnie przyszły i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tempem wysychania... te otulacze=kieszonki wyschły w 1,5 godziny a wkłady z mikrofibry po około 6 godzinach były prawie suche... a rano to już wiór suchy. Więc wiem, że z suszeniem nie będzie problemów :)
 
Witam po przerwie... Mój Tomcio ma już prawie 7 tygodni ale dopiero od dwóch używamy pieluch wielorazowych bo wcześniej były za duże :)
Próbowałam używać tych pieluszek kieszonek z wkładem w kieszonce i na zewnątrz... i jednak zostaje przy opcji wkład do kieszonki i na zewnątrz bibułka na kupkę. Jest to opcja łatwiejsza do ogarnięcia przez mojego M :)
Bardzo rzadko kupka ucieka z bibułki więc kieszonki się tak bardzo nie brudzą. W 40 stopniach wkłady mi się nie wszystkie doprały po kupkach ale w 60 stopniach wszystkie śnieżnobiałe.

Jestem bardzo zadowolona, piorę raz na 2-3 dni, dziś wkłady wyschły w 3 godzinki na balkonie na słoneczku więc super. Synek też nie narzeka :p


.
 
Drogie Panie !
Witam po przerwie.Zostałam mamą styczniową.
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.
Rzeczywiście 56 w ogóle się nie przydało.
Antoni urodził sie 4350 i dlugi 62cm wiec rozm 62 ponosił ledwie do 20 stycznia.

Odpowiadam na pytanie mam, które mają w planach używanie pieluszek tetrowych lub flanelowych.
Mój synek skończył 3 miesiące, na razie wytrzymujemy z tetro-flanelkami, nie wiem jak będzie później, dlatego proszę wziąć to pod uwagę.

Mamy 30 flanelowych i 75 tetrowych.
Tetrowe daje kiedy mały nie śpi i siusia bez przerwy, jestem w stanie to kontrolować. Mało kiedy nie przesikuje pieluchy, więc bielizna tez do prania.

Flanelowe na noc i w dzień kiedy śpi. Tez przesikuje.
001.gif
Budzi się co 2-3 godzin na karmienie. Budzi się z pieluszką suchą, przebieram go zaraz po karmieniu. Wiec w nocy praktycznie na okrągło ma suchą pupę.

Zapełniamy pralkę co drugi dzień. Pieluchy + bielizna. Plus tego wszystkiego jes taki że bielizna ciagle wygląda jak nowa. Zero oznak prania.
Nie stosujemy otulaczy ani ceratek.

Pierzemy w taryfie nocnej, energie mamy wtedy tanią. Rachunek za dwa miesiace to ok 550 zł w tym prasowanie tych pieluch. Wcześniej rachunek byl ok 200 zł.

Piorę w 60 stopniach a pieluszki te w srodku słupka nawet 30 minut po prasowaniu są jeszcze gorące.Polecam żelazko parowe, zamiast gotowania pieluch.

Jeśli chodzi o bieliznę to wystarcza nam 9 pajacy i 9 body.

Zamiast chusteczek nawilżonych używamy płatków bawełnianych kindii dzidziuś i wody z płynem do kąpieli.

Cieszę się jeśli mogłam komuś pomóc.

Pozdrawiamy
A&A
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry