reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza - jak zdiagnozowana

reklama
Jeśli dobrze bo kojarzy mówisz o zabiegu bardzo podobnym do histeroskopi?
Ja laparoskopię z drożnością miałam na NFZ wykonane
Długo czekałaś na termin?
Na miałam tylko Sono HSG ale jak czytam w necie to jest wlansie, że wykrywa zrosty, endometrione itp..
Mi w klinice nic a nic nie mowili o tym...
A chodze do invimedu w Poznaniu
 
U mnie podejrzenie endometriozy wyszło po pojawianiu się torbieli endometrialnej. Dostałam skierowanie na laparoskopię, podczas której usunęli torbiel, zrobili przy okazji test drożności jajowodów (kontrastem) i znaleźli inne ogniska choroby m.in na otrzewnej, jajowodach i jelitach. Pobrano wycinki do diagnostyki histopatologicznej. Diagnoza - endometrioza II stopnia. Zaszłam w ciążę w dwa miesiące od operacji ;)
 
Długo czekałaś na termin?
Na miałam tylko Sono HSG ale jak czytam w necie to jest wlansie, że wykrywa zrosty, endometrione itp..
Mi w klinice nic a nic nie mowili o tym...
A chodze do invimedu w Poznaniu
Wiesz co bardzo szybko może miesiąc
Ale nie wiem czy podczas pandemi to wykonują w szpitalu
 
Nie ma.znaczenia kiedy wykonasz badanie można.nawet podczas okresu jeśli krwawienie nie jest obfite fachowiec wszystko zobaczy. Badanie takie samo jak zwykle usg ale dodatkowo doktorzy badają palpacyjnie i czasem per rectum,.nic nadzwyczajnego nie ma się czego bać.
Od siebie polecam na pewno zapisanie się do lekarza z doświadczeniem:
Link do: Ginekolog Rzeszów lekarz Kamila Chmiel - prywatnie i NFZ
Mogę tutaj dać namiar na dobrego ginekologa z Rzeszowa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie były torbiele. Laparotomii na cito, bo urosły 8 cm i groziły skręceniem jajników. Liczne ogniska endometriozy, chyba 4 st. Po roku miałam kontrast, jajowody drożne, ale poskrecane, wydłużone. Macica przyrośnięta do czegoś z lewej strony. Ogólnie bałagan w brzuchu przez endometriozę. Chodziłam po lekarzach od liceum, nikt nie umiał postawić diagnozy.
 
Do góry