reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fit Mamusie do lata !

reklama
Ja jeszcze porodu nie mam za sobą ale przygotowałam sobie zestaw ćwiczeń które podobno najlepiej wykonać zaraz po porodzie, a wszystko to by łatwiej wrócić do formy. Dzielę się z Wami:

1. pierwsza gimnastyka jeszcze w szpitalnym łóżku
Link do: PORADNIK POPORODOWY CZ. 3: JAK ĆWICZYĆ MIĘŚNIE PO PORODZIE

2. zanim wstaniemy z łóżka szpitalnego by się nie przewrócić:

3. jak wstać z łóżka po porodzie by nie szkodzić mieśniom:

Jeśli zauważycie u siebie rozejście mięśni prostych brzucha po porodzie najlepiej skontaktować się z fizjoterapeutą od kobiet w połogu, jak znacie kogoś godnego polecenia z Waszego miasta/okolicy podajcie!
Okolice Poznania:
- Agnieszka Chmielnicka
 
Przed porodem wazylam 61kg. Po porodzie 57kg. Myslalam ze wiecej strace na wadze po porodzie. Corcia wazyla 2700g.

Skora na brzuchu wydaje sie miekka jak balonik wypelniony woda... w ogole moja pupa stracila miesnie?! To tez mnie zdziwilo..
Jak krocze po nacieciu sie zagoi i przestana piec poranione sutki zaczne dlugie spacery z wozkiem potem planuje silownie odwiedzac z rana... :)
 
Przed porodem wazylam 61kg. Po porodzie 57kg. Myslalam ze wiecej strace na wadze po porodzie. Corcia wazyla 2700g.

Skora na brzuchu wydaje sie miekka jak balonik wypelniony woda... w ogole moja pupa stracila miesnie?! To tez mnie zdziwilo..
Jak krocze po nacieciu sie zagoi i przestana piec poranione sutki zaczne dlugie spacery z wozkiem potem planuje silownie odwiedzac z rana... :)
niedlugo pogoda bedzie sprzyjala ;)
bedziemy chodzily dumne mamuski z wozkami ;)
 
Przed porodem wazylam 61kg. Po porodzie 57kg. Myslalam ze wiecej strace na wadze po porodzie. Corcia wazyla 2700g.
U mnie podobnieo_O Zniknęło ok. 8kg i waga na razie się zatrzymała jak zaczarowana. A liczyłam trochę na więcej. Pocieszam się, że może piersi trochę podbijają wagę :D
Skora na brzuchu wydaje sie miekka jak balonik wypelniony woda
Bo jest pusty ;) Wszystko w środku się poprzestawiało, żeby malutka mogła się zmieścić, a teraz potrzebny jest czas, aby narządy wróciły na swoje miejsce, w miarę jak macica będzie się obkurczać do początkowych wymiarów.
U mnie dopiero po tych prawie niepełnych czterech tygodniach brzuszek zaczął jako tako przypominać ten sprzed ciąży.
Jak krocze po nacieciu sie zagoi i przestana piec poranione sutki zaczne dlugie spacery z wozkiem potem planuje silownie odwiedzac z rana... :)
Z tymi sutkami to ja już straciłam nadzieję. Co się trochę podgoją, to gdy maluszek je zaatakuje z impetem, bo ma fazę głodomora, to wracamy do punktu wyjścia :D A na spacery wychodzimy i tak. Jedynie jak jest wietrzna pogoda, to osłaniam piersi pieluchą, żeby ich nie przewiało.
 
Polecam (Poznań) fizjoterapeute Michała Koszla na wizyte poporodową. Ma tez wizyty domowe wiec z noworodkiem u boku tak łatwiej.
Dzięki niemu znów podobnie odczuwam napinanie miesni kegla, zmniejszył uciskiem/masażem rozstep miesni prostych brzucha i zalecil cwiczenia i dzieki uciskowi na odpowiedni nerw zmniejszyl ból krocza po nacieciu (moge juz siadac! :D )
 
reklama
Do góry