reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fit Mamusie do lata !

On do mnie przyjechal na szczescie bo nie chcialam małej taszczyc ze soba jak dopiero ma 2 tyg...
Jestem 2 tyg po porodzie a powinno sie z nim spotkac zaraz po porodzie bo organizm lepiej reaguje i szybciej sie regeneruje. Poczytaj jego www w necie dzial "mama" :)

I sprawdz czy nie masz rozejscia tych miesni w necie znajdziesz jak sprawdzic... ja mialam malutko jeszcze mam ale mniej :)
 
reklama
Czesc mamusie :) rzadko zagladam, malo czasu :) Chcialam.podzielic sie z Wami tym.co mnie spotkalo... mialam nacinane krocze i szew ciagly samorozpuszczalny, jednak u mnie nie za bardzo chcialy sie one rozpuscic... Blizna z plaskiej zrobila sie odstajaca i twarda (taka wielkosci fasoli). Poszlam do fizjoterapeutki od pologu i rozmasowala ją podusila - bolalo. Po 2 dniach wyszedl mi jeden szew ok 4 cm i w kolejny dzien kolejny podobnie dlugi. Od tego czasu blizna stala sie plaska, znikal stan zapalny i robi sie jasna! :) Pamietajcie o.istnieniu takich fizjoterapeutow, to naorawde dziala!
 
jak Wasza waga? :) ja mam swoje 50kg sprzed ciazy i wchodze w stare jeansy :D tylko ciut sloninki kolo pepka mam ale niewiele :)
 
Kochana tu juz chyba wszystko upadlo.. nie wiem czy ktos Ci odpisze xP
Z moją wagą nie jest najgorzej ale i super nie jest xP kolo 60 waze a chcialabym 57/58 tyle ze u mnie to kwestia lenistwa i milosci do czekolady xD
 
Polecam (Poznań) fizjoterapeute Michała Koszla na wizyte poporodową. Ma tez wizyty domowe wiec z noworodkiem u boku tak łatwiej.
Dzięki niemu znów podobnie odczuwam napinanie miesni kegla, zmniejszył uciskiem/masażem rozstep miesni prostych brzucha i zalecil cwiczenia i dzieki uciskowi na odpowiedni nerw zmniejszyl ból krocza po nacieciu (moge juz siadac! :D )
Stary wątek ale proszę o odpowiedź - jakie ćwiczenia miałaś zlecone przez Pana Koszle? Bo u mnie była fizjoterapeutka która działa wg jego metody, skończyła jego szkolenia i oprócz terapii manualnej która mi robiła na razie 2x na wizycie domowej mam zlecone ćwiczenia - lekkie spiecia brzucha (w sumie oderwanie tylko barków od podłogi) w lezeniu że zgietymi nogami aby nie unosił się stożek na brzuchu, oraz podobne ćwiczenie ale na skośne mięśnie brzucha. Od razu powiedziała że w internecie jest dezinformacja bo takie brzuszki są opisywane jako szkodliwe, a wg badań tak nie jest, tylko ćwiczenie mięśnia prostego może zniwelować rozejscie kresy białej. Pytanie czy faktycznie zaufać skoro tyle fizjoterapeutów teraz odradza brzuszki w rozejściu mięśni prostych brzucha. Ciekawa jestem czy robiłaś te same cwiczenia?
 
Do góry