reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

flak zamiast brzucha:(

reklama
Gazelaczek - a że tak zapytam - jak się miewa Twoja dziurka w pępku ?? Bo u mnie nadal fatalnie, wisi taki fałdek pomarszczony, nie wiem co ja mam z tym zrobić :mad: :mad: :mad: :mad:
 
Martyna - u mnie brzuch generalnie wygląda OK. Tyle, że jeszcze mięśnie nie wrócily do konca "do siebie" i jak leżę, to pępek zapada mi sie. Wszystko przez to, że rozeszly mi sie miesnie na brzuchu i mam taką dziurę, że mogę rękę wlozyc ::) :p Czarna obwodka schodzi, ale blizny po kolczykach i wyciągnieta skora nie dodają mu uroku. Ale co tam - idzie zima, brzucho można schowac głęboko pod swetrzysko ;) :) Mam gorącą nadzieję, że do następnego lata już będę miala odwagę pokazać brzuch na plaży 8)

A probowalas masowac brzuch? Polecam masaz jakimś balsamem eulastyczniającym, trzeba całą ręką bardzo energicznie masowac i w tym czasie wnapinać mięśne brzucha. Jesli masaz wykonuje sie dobrze, to na początku są problemy z utrzymaniem napiętych mięśni .
 
qrczę, sam pępęk musiałabym masować, bo brzuch ok, za gruby ;) ale skóra już dawno elastyczna, tylko tam gdzie był kolczyk wygląda fatalnie, bo wisi taka mała fałdka (nadal brązowa :mad: ) po prostu oocchhhyyddaa :mad: ja nie muszę koniecznie nosic kolczyka, ale żeby to tak nie wyglądało okropnie !! Jak wypnę brzuch na maxa, to ta fałdka się naciąga i wygląda lepiej, ale nie będę łazić z wypiętym przecież !! nie wiem, będziemy masować..
Ja też miałam taką dziurę po mięśniach, ale trochę ćwiczeń i zniknęła.
 
Martyna, to mnie pocieszasz, że dziura zniknie. Ja cwicze juz dwa miesiące i mięśień nadal rozsunięty... boje sie, zeby sie nie nadwyrezyc i nie zafundowac sobie przepukliny...

A co do blizn po kolczyku, to na szczescie jakoś zmniejszyly sie, bo w ciązy i zaraz po porodzie wyglądalo to fatalnie ::)Teraz efekt najbardziej psuje kolorystyka skory, bo taki ciemny placek tylko uwydatniato miejsce, ktore z chęcią bym czyms zakleiła. Moze warto wymyslić teraz modę na naklejki na pępek??? ;D ;D ;D
 
Moim problemem nie jest zaokrąglony brzuszek po porodzie tylko obwiśnięta skóra, niestety po trzech latach od urodzenia mojej córeczki dostał mi mały zwisik którego tylko chyba nożem usunąć, ale się nie łamię, bo cieszę się, że mam tendencję do szybkiego powrotu do wagi przed ciążą. Słyszałam że wszystkim szczupłym osobom zostaje ten "problem" z naciągniętą nie chowajacą się skórą. Czy to prawda? A może macie na to jakiś sposób?
 
Poczytałam wasze sposoby na brzuszek i zmotywowało mnie to bardzo - mimo później pory zrobiłam troche brzuszków. Może starczy mi zapału na dłużej niż ostatnio, bo w sumie to zaraz po zakończeniu połogu był czas, że robiłam po kilkadziesiąt brzuszków dziennie (40-50, zależnie od sił w danym dniu), ale potem leń mnie dopadł.
A znacie może jakieś fajne maści na rozstępy? Jak po porodzie schudłam szybko 12 kg (reszta została, grrr, za dużo... ;) ), to się mi zrobiło ich na brzuchu mnóstwo...
 
Brzuszki są dobre ale chyba nie codziennie bo wtedy mięsnie uodparniają się na ćwiczenie i efektów nie będzie, trzeba robić przerwy co 1 albo dwa dni i między czasie ćwiczyć inaczej, ja osobiście nie mogę więcej niż 30 i to słabiutkich brzuszków bo zaraz wszystko boli jak nie wiem co ale za to daję czadu przy innych ćwiczeniach ;D
 
witam:))dziewczyny ja na noc owijalam folia brzuch(wczesniej smarujac go jakims kremem)plus tego pare cwiczen dziennie,no i abgymnic tez jest skuteczny,po 2 mies mialam plaski brzuszek ;)(oj ale tej foli to mi poszlo ;D)mam juz dwie pociechy w domu teraz czekam na trzecia;)smieszne to ale w moim przypadku okazalo sie skuteczne:)pozdrawiam
 
reklama
wiem cos o tym Fre Ya!
mam to samo, buuuuuu, ale to moja wina, nie ćwiczyłam i nie cwicze nadal, nie chce mi sie kurde!!
a ja zamiast o folii słyszałam o bandazu elastycznym, tzn. podpowiedziała mi o tym mama ale uznałam, ze to jakies głupoty i w ogóle byłam zła. ze mi mówi o takich rzeczach tuz po porodzie.
a jednak te nasze mamy!! gdybym jej posłuchała!
a teraz mi wstyd, i wstydzic sie bedę na plazy!!
w tym, ups, zeszłym, na szczęscie nie dopisała nam pogoda i nie musiałam paradowac w kostiumie :laugh:
 
Do góry