reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności.

Wszystko zalezy od wielkosci zakladu pracy.. Jesli firma jest duza - placi pracownikowi na zwolnieniu sama :-)
Płaci sama, i potrąca sobie od ZUS. Bodajże firmy powyżej 20 zatrudnionych, tak było niegdyś w przepisach, teraz widac podobnie. Ale tak czy inaczej, po co pieniadze ma nosic listonosz? Trzeba podac w ZUS swój Nr konta i nakazac przelew na konto. I z głowy :)
 
reklama
To muszę zadzwonić do ZUS czy zgłosić tylko pracodawcy żeby wpłacali na konto, bo zatrudnia mniej niż 20 osób? Bo ja zielona jestem zupełnie.
 
Gaju, właściwie nie powinnaś się trudzić tymi formalnościami, tylko Twoja firma- na pewno zlecają wszelkie formalności firmie kadrowo- podatkowej, tam się tym zajmują. zmoże zdobądź telefon do biura które Was obsługuje i tam dopytaj o szczegóły, będziesz spokojniejsza :-) ZUS również udziela info telefonicznie.
 
No mają prywatnego księgowego to powinien wiedziec co i jak, równiez w kwestii tego że pierwsze 33 dni oni płacą ;) Mam bynajmniej taka nadzieję.
A tak jeszcze jedno pytanko mam - czy miałyście jakies opóźnienie w związku z wypłatą zasiłku z ZUS, tak na przyszłość cobym sie nie denerwowała że minął m-c i nie mam kaski :)
 
Ja nie miałam opóźnienia, ale moja firma jest duża, zas z małej rodzinnej firmy niestety nie moge pobierac pensji- umowa zlecenie , a skladek nie mialam placonych.
 
No mają prywatnego księgowego to powinien wiedziec co i jak, równiez w kwestii tego że pierwsze 33 dni oni płacą ;) Mam bynajmniej taka nadzieję.
A tak jeszcze jedno pytanko mam - czy miałyście jakies opóźnienie w związku z wypłatą zasiłku z ZUS, tak na przyszłość cobym sie nie denerwowała że minął m-c i nie mam kaski :)

Gaju ja pierwsze pieniązki za okres od 6 do 18.03 dostałam dopiero 18 kwietnia. A wczoraj dopiero od 19.03 do 27.04. Więc wydaje mi się, że na pieniążki za to pierwsze zwolnienie, które juz wypłaca ZUS trzeba trochę poczekać, a później to idzie szybciej.
Ja też pracowałam w firmie zatrudniającej do 20 pracowników i przez pierwsze 33 dni wypłacał mi zakład pracy.
 
ja podobnie jak KasikN82 czekalam troszeczke na pierwsze pieniazki, teraz dostalam za kwiecien za 22 dni(bo zwolnienie mialam do 22 )teraz dostane okolo 10 maja za reszte miesiaca (bo nastepne zwolnienie bylo 0d 23kwietnia do 20 maja)oni maja swoj sposob rozliczania, ja zawsze dzwonie do zusu do dzial zasilkow i panie mi mowia kiedy jest przelew wychodzacy
 
reklama
No i mój pracodawca na przepisach chyba sie nie zna:wściekła/y::wściekła/y:
Nadal brak wyplaty za 33dni zwolnienia:wściekła/y::wściekła/y:chyba nie myśli , że tak łatwo mu podaruję:wściekła/y:co ja gadam , że w ogole mu podaruje
 
Do góry