reklama

Fotelik samochodowy-nosidełko

Temat na forum 'Polecam - Odradzam' rozpoczęty przez Monkey, 7 Grudzień 2010.

1. Monkey

Monkey Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej dziewczyny.
    Zbieram opinie dotyczące fotelików samochodowych - nosidełek dla noworodków.
    Spotkałam się z dwiema skrajnymi opiniami.
    Po pierwsze: można nosić noworodka w foteliku w domu np. kiedy gotujemy obiad malec siedzi w foteliki, który stawiamy na stół.
    Po drugie: nie wolno sadzać dzieciaczka do fotelika zanim nie zacznie sam unosić główki, z wyjątkiem podróży samochodem.
    Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

2. Supernowa

Supernowa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mam nosidełko/fotelik firmy ABC Design (takie calutkie czarne) i uważam,że jest ono jakoś wyjątkowo nastawione na pozycję...siedzącą jakby...ale być może to tylko moje odczucie-nie przyglądałam się bowiem innym fotelikom nigdy. Natomiast świetnie się sprawdza!!! Używam go dokładnie w obu przypadkach-od początku!!! Podczas jazdy samochodowej i podczas gotowania właśnie,fotelik na stół,dziecko do niego i gotowe :-) Również spotykałam się z przeróżnymi opiniami na ten temat,a prawda zazwyczaj jest taka,że matka sama wie czy coś szkodzi dziecku czy nie. Moje rozwija się prawidłowo,pomimo tego,że często (bardzo często) z nami podróżuje na drugi koniec Polski,jest sadzane w nim podczas gotowania itd. Myślę,że jeżeli dziecko będzie siedziało w foteliku przez krótki czas to nic mu się nie stanie! Tak samo w podróży-też musimy robić przerwy,bo Bobas zaczyna się niecierpliwić no i wiadomo,ze trzeba go "wyprostować" ;-)

3. reklama
  4. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teoria jest taka, że maleńkie dziecko nie powinno przebywać w foteliku samochodowym, dłużej niz 2h na dobę. Jedanak, często w podróży jest to niewykonalne. Wtedy po 2 h nalezło by zrobic przerwę.

Pozycja dziecka w foteliku, jet pozycją bezpieczną w czasie wypadku, nie jet to natomiast najlepsza pozycja do zabawy czy tez jedzenia. Do domu najlepiej nabyć leżaczek :tak: Aczkolwiek wiem, że sporo osób trzyma w domu dzieci w fotelikach, ja tego nie popieram, ale na pewno znajdzie się mnóstwo głosów: Moje dziecko siedziało w domu w foteliku i nic mu nie jest" Decyzja należy do Ciebie :-)

Ostatnia edycja: 7 Grudzień 2010
  5. e-foteliki

e-foteliki doradca ds bezpieczeństwa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co prawda jestem mężczyzną ale też dodam coś od siebie ;)

W przypadku nosidełka fotelika samochodowego najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ryzyko urazów niemowlęcia podczas wypadku w porównaniu ze starszym dzieckiem jest ogromne dlatego w tym okresie należy zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

Podpowiem, że pierwsze i jedyne 5 gwiazdek w całej historii ADAC zdobyły właśnie 2 foteliki 0-13 na bazach isofix...

co do czasu przebywania w takim foteliku to Mama Helenki wszystko wyjaśniła jak należy.

pozdrawiam

6. Monkey

Monkey Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Natomiast pojawiło się kolejne pytanie po przeczytaniu postu Mamy Helenki, mianowicie...czym różni się pod względem technicznym oczywiście, nosidełko fotelik samochodowy a leżaczek? Czy leżaczek jest inaczej wyprofilowany dzięki czemu można korzystać z niego dłużej niż 2h? Będę wdzięczna za pomoc :)

7. Mama Helenki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  8. mamii

mamii Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hmmmmmmmmm ja słyszałam od położnej, że fotelik powinien mieć opcję rozkładania go do pozycji poziomej, wtedy problem ile czasu dziecko może w nim przebywać przestaje być problemem :tak: ale nie wiem które firmy mają takie foteliki tzn. na pewno ma mutsy (wersja traweller my go wybraliśmy) ale poza tym nie mam pojęcia :-(

9. Mama Helenki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tylko gorzej z bezpieczeństwem w takim foteliku :sorry2:

Jeśli coś jest do wszystkiego, to dla mnie z założenia jest do niczego...

10. reklama
  11. mamii

mamii Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ale ten fotelik z założenia jest do samochodu, tylko można w nim dzidziusia położyć lub posadzić w zależności jak się ustawi oparcie (tzn tam jest kilka poziomów). My raczej do domu kupimy jakiś leżaczek/bujaczek :-). tylko jak ktoś szuka takiego rozwiązania 2w1 to może warto popytać o takie modele. A w dłuższej podróży myślę, że też noworodka można tak bardziej położyć niż posadzić ......., ale nie jestem ekspertem. ;-)
    Kurde no, idealnych rozwiązań nie ma, a coś w tej masie towaru trzeba wybrać nie? ;-)

Ostatnia edycja: 10 Grudzień 2010
  12. Mama Helenki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Znam ten fotelik, to żadna nowość, widziałam tez filmik z crash testem tego fotelika, dziękuję bardzo. :sorry2: Może i można zaoszczędzić dzięki temu z 200 zł, ale czy warto ??

Pozdrawiam.

Poleć forum