reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

Aurelia, spróbuję zaraz wysłąć ponownie. Daj znać czy doszło i możesz otworzyć (zapisze ten plik jakoś inaczej może).
Potem napisze kilka słów o turnusie.
 
reklama
Warsztaty były bardzo ciężkie ale na rewelacyjnym poziomie. DOść powiedzieć, źe Franuś zrobił kila(naście?) kroczków za jedną rękę:)
CIągle b niepewnie z nieprawidłowym wzorcem lekuchno, ale..dla mnie to kosmos! Terapeuci, z którymi jeszcze nie mieliśmy kontaktu, mówili, że gdyby nie wiedzieli, w życiu by nie powiedzieli, że Franula jest "dzieckiem z taką przeszłością":tak:
No i mamy nowe słowo - 'dzidzia' (czyli 'zi-zi' - coś w tym stylu)
Franiu powoli odpoczywa w domu. Wczoraj zasnął ok 20, wstał przed 8 rano a w dzień spał..3 godziny!
Żałuję, że nie miałam internetu przez ostatnie dni turnusu, wtedy pisałabym na bieżąco, tak to teraz juź jakoś te emocje przebrzmiały. Teraz żyjemy kolejnym wyjazdem, zupełnie niespodziewanym. Dzięki pewnej cudownej cioci internetowej udało się Franiowi załatwić na cito badania w ...Bielsku-Białej..Wyjazd w środę rano. Mamy ogromny problem z nadwrazliwością słuchową Frania, dośc mocno utrudnia nam źycie. Pewien fantastyczny pan dr (neurootolog dziecięcy) zgodził się przebadać Franulę. Zajmuje się on m.in. nadwraźliwością słuchową u dzieci.
Tu fragment z maila od pana dr: "Musimy spróbować rozróżnić czy ta nadwrażliwość jest związana z niedosłuchem ślimakowym w tym jednym uchu, czy też ma lokalizację ośrodkową. Jeśli jest to jakiś rodzaj neuropatii słuchowej lub uszkodzenie wyższe to rehabilitacja audiologiczna jest trudna."
Zobaczymy co wykaźą badania. Ja jestem juź b zmęczona tym problemem. Praktycznie nie moźemy przez to kontaktowaź Frania z dziećmi (b żle reaguje na wysokie częstotliwości). Na warsztatach dostał drugiego dnia osobny pokiok na końcu korytarza, źeby jak najmniej odgłosów innych dzieci do niego dochodziło, bo pierwszego dnia musiałam z nim wyjść w połowie zajęć.
Dzięki cudownej znajomej mamie z forum regionalnego BB udało mi się załatwić mieszkanko w Bielsku-Białej. Ceny hoteli powaliły mnie na ziemię dosłownie.. Plan jest taki: próbujemy zrobić wszystkie badania w trybie ambulatoryjnym w czwartek i piątek (OE, ABR, VRA i tympanometria wysokoczęstotliwościowa), jak się nie uda dr położy małego na oddział i tam będziemy walczyć. Ale mam nadzieję, że obędzie się bez hospitalizacji.

Tak liczyłam na 1,5 tygodnia spokojnego pobytu z małym w domu. No jakoś u nas ciężko z tym spokojem..;-)
 
Ostatnia edycja:
Może jednak uda się uciec?:)

5by5vLqhqyZX3PHJrX.jpg
 
Arteterapia - czyli SI trochę inaczej.
No i się okazało, źe Franula nie ma nadwraźliwości na dotyk jako takiej lecz jest ona skorelowana z ...nadwraźliwością wzrokową.. Jest to po prostu lęk przed nowym. Powolutku trzeba oswajać Frania z otaczającym go światem

loGzyu8fHYrkYAfZNB.jpg


Zajęcia prowadziła najcudowniejsza na świecie ciocia Koryna.
Absolutnie wyjątkowa osoba.

HVipKFRQuLcus3bn0B.jpg


v5Qa6WBr4TSNqYqmJB.jpg


Pędzlem Franula maluje nez problemu, nawet samego siebie, ale nie ma mowy, aby dłońmi dotknął farby

NGar79BGDkBspy2ttB.jpg
 
Tak mały człowiek pierwszy raz stanął na wrocławskim rynku:)

iGrj4eiNzToJgpzBvB.jpg


Nie wiem czy pisałam - na warsztatach Franiu wykonał pierwszego w pełni profesjonalnego niedżwiadka:)

d5N3qzAiISEnKcvQPB.jpg


A tu pierwsze kroczki do przodu bez opierania się o krzesło.
Znowu ciocia Koryna wszystkiemu winna:)
A jakiem profesjonalnym sprzętem rehabilitacyjnym się posłużyła:)

YHGe49HdKJWLuALEbB.jpg
 
Aga!!!
SUPER, PIĘKNIE, CUDOWNIE
Po prostu brak słów aby opisać radość i zachwyt patrząc na Frania.
Fotki piękne, sprzęt reh też niczego sobie:-D
Pozdrawiam cieplutko i całuski dla Frania :*
 
reklama
Do góry