reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Franuś, 30 tc, 1010kg

FraniowaMama

mama Natalki i Frania
Rozwiązania
0
To mój pierwszy wpis na tym forum. Czytam je od jakiś 2 tygodni. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć naszą historię.

Franuś urodził się 7.08.2009 r jako wcześniak hipotroficzny (nadcisnienie u mnie i zaburzone przepływy w tętnicach macicznych, w konsekwencji odklejenie się łożyska i konieczność natychmiastowego cc). Po urodzeniu ważył 1010 gr, otrzymał 3 pkt w skali Apgar. W pierwszej dobie okazało się, że ma posocznicę, RDS i zapalenie płuc. Wszyscy wiecie, co to oznacza. Maluszek dzielnie walczył i wyszedł z posocznicy, niestety nie z respiratora. Efekt - 5 dni temu usłyszałam, że u małego rozwinęła się dysplazja oskrzelowo-płucna. 4 dni temu krasnoludek zaczął umierać.. Akcja ratowania mu życia trwała do 2 w nocy.. Dzisiaj jakby lekko się ustabilizował.. Strasznie boję sie o jego życie i zdrowie.. Mam nadzieję ciągle, że uda mu się wyjśc z tego..
Jestem przy nim codziennie, najdłużej jak mogę. Głaszczę to kochane malutkie stworzenie i błagam, by walczył dzielnie..

reklama

atfk

MAMA DO KWADRATU
Miasto
zach-pom
Rozwiązania
0
trzymaj sie!!!nie będę żadnych mądrości wypisywała...ani żadnych przytoczeń bo to zbędne!!!-my będziemy mooocno trzymać kciuki za małego Frania!!!

dowikla

Matka-wariatka x3 :)))
Miasto
Poznan
Rozwiązania
0
To mój pierwszy wpis na tym forum. Czytam je od jakiś 2 tygodni. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć naszą historię.

Franuś urodził się 7.08.2009 r jako wcześniak hipotroficzny (nadcisnienie u mnie i zaburzone przepływy w tętnicach macicznych, w konsekwencji odklejenie się łożyska i konieczność natychmiastowego cc). Po urodzeniu ważył 1010 gr, otrzymał 3 pkt w skali Apgar. W pierwszej dobie okazało się, że ma posocznicę, RDS i zapalenie płuc. Wszyscy wiecie, co to oznacza. Maluszek dzielnie walczył i wyszedł z posocznicy, niestety nie z respiratora. Efekt - 5 dni temu usłyszałam, że u małego rozwinęła się dysplazja oskrzelowo-płucna. 4 dni temu krasnoludek zaczął umierać.. Akcja ratowania mu życia trwała do 2 w nocy.. Dzisiaj jakby lekko się ustabilizował.. Strasznie boję sie o jego życie i zdrowie.. Mam nadzieję ciągle, że uda mu się wyjśc z tego..
Jestem przy nim codziennie, najdłużej jak mogę. Głaszczę to kochane malutkie stworzenie i błagam, by walczył dzielnie..
Kochana,trzymam mocno kciuki za Twojego synusia i wierze ze wszystko dobrze sie skonczy:tak::tak::tak::tak::tak:

Beti333

Fanka BB :)
Miasto
Śląsk
Rozwiązania
0
Musisz być dobrej myśli i wierzyć w to że będzie dobrze, wszystkie czarne myśli musisz odrzucić,
Trzymam kciuki za twojego synka i ciebie

FraniowaMama

mama Natalki i Frania
Rozwiązania
0
Bardzo Wam dziękuję.
O Franusia walczyłam od pierwszych tygodni ciąży - najpierw leki na podtrzymanie, potem wyniki testów prenatalnych, potem powikłania..

Wczoraj już było lepiej - dwie bardzo dobre gazometrie, redukcja parametrów respiratora i dzisiaj kolejny kryzys.. Widziałam jak malutek najpierw zrobił się buraczkowo czerwony, pognałam po pielęgniarkę, gdy wpadłyśmy do sali był już szary, potem siny..wentylacja.. po chwili mnie wyproszono.. Śpię z telefonem pod poduszką.. Ciężko maskować zapuchnięte oczy przed starszą córcią, tak żeby myślała, że wszystko jest dobrze..
Jutro 37 dzień życia Frania. Oby przyniósł zmiany na dobre.

Ostatnia edycja:

mamita

Fanka BB :)
Miasto
Kujawy
Rozwiązania
0
Bardzo Wam dziękuję.
O Franusia walczyłam od pierwszych tygodni ciąży - najpierw leki na podtrzymanie, potem wyniki testów prenatalnych (1:19 prawdopodobieństwo zespołu Downa, "oferta" amniopunkcji i ewentualnej aborcji..- nie zgodziłam się, bo..nie umiałabym usunąć dziecka w 20 tc), potem powikłania..

Wczoraj już było lepiej - dwie bardzo dobre gazometrie, redukcja parametrów respiratora i dzisiaj kolejny kryzys.. Widziałam jak malutek najpierw zrobił się buraczkowo czerwony, pognałam po pielęgniarkę, gdy wpadłyśmy do sali był już szary, potem siny..wentylacja.. po chwili mnie wyproszono.. Śpię z telefonem pod poduszką.. Ciężko maskować zapuchnięte oczy przed starszą córcią, tak żeby myślała, że wszystko jest dobrze..
Jutro 37 dzień życia Frania. Oby przyniósł zmiany na dobre.
Trzymaj się -bedzie dobrze.Moja Zuzka tez miała chwile"słabości". Dopiero równo po 2 m-cach zycia wszystko się zaczęło stabilizować:)) Trzymam kciuki i duzo siły zyczę.

FraniowaMama

mama Natalki i Frania
Rozwiązania
0
Dzisiaj mija 37 dzień życia Frania.
Ciągle pod respiratorem.:-(
Ciesze się z tego, że był to spokojny dzień.
Morfologię i elektrolity ma wreszcie w normie. Dostaje targocid. To już 6 antybiotyk (zaraz po urodzeniu dostawał vancomecynę i meronem) - ostatni możliwy. Lekarz powiedział wprost: albo wreszcie zareaguje, albo...koniec.
Krasnoludek miał dziś dobrą gazometrię (ciągle ma problemy z retencją CO2, dziś też lekko powyżej normy - 60), lekarz postanowił go trochę "pocwiczyć". Po gazometrii zmniejszył ciśnienie na respiratorze i tlen na 45% (od wczoraj 55 oddechów).
Jutro okulista (ostatnie badanie wykazało retinopatię 2 stopnia), pojutrze usg głowy i jamy brzusznej (po ubiegłotygodniowym ratowaniu życia maluszek ma w lewej półkuli wylew 2 stopnia; lekarze mówili że to i tak cud, bo po tym co z nim robili spodziewali się wylewów w obu półkulach 3 lub 4 stopnia...). Do ubiegłego tygodnia mózg był czysty..
Oby jutrzejszy dzień przyniósł same dobre wieści.

Bardzo wam dziękuję za słowa wsparcia.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
kaskax25 Franuś, 31 tc, 1010 kg Możesz pomóc dzieci urodzone w sierpniu' 09 8