reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy dziecko boi się dentysty?

młoda mamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2008
Postów
119
Nie wiem jak wytłumaczyć dziecku że dentysta to nic strasznego ale na samo słowo jest ryk i panika, jak Wy sobie radzicie?
 
reklama
BB pomocnik - świetny artykuł! Naprawdę bardzo wartosciowy. Z wlasnego doswiadczenia dodam jedynie, że w naszym przypadku bardzo pomogło oswajanie dziecka z tematem dentysty. Rozmowy, czytanie ksiazeczek o tematyce zwiazanej z wizytą u dentysty (jeśli się poszuka to w księgarniach napewno coś w tym temacie sie znajdzie). Oprócz tego dzieci bardzo dobrze zareagowały na bajkę wymysloną specjalnie dla nich, a poruszającą tematykę wizyt u dentysty.
Łatwiej jest uzmysłowić dziecku jak przebiega taka wizyta, jeśli słyszy, że "miś Koralik miał problem z ząbkiem i poszedł do dentysty i okazało się, że nie było wcale tak strasznie, a w dodatku ból zęba minął", niż gdyby opowiadać mu, że to wszstko może spotkać wlaśnie jego.
Kiedy dziecko oswoi się już z tematem znacznie łatwiej będzie mu się pogodzić z decyzja o wizycie u dentysty.

Drugim czynnikiem który zadzialał u moich chlopców była wizja nagrody :).
 
A tam artykuły....młoda mamko, spróbuj zabrać dziecko na wizytę adaptacyjną, odbywją się w uśmiechniętej atmosferze i każde dziecko może dokładnie pooglądać gabinet.
 
jak jesteś w wawie to radze poszukać dr Joanny Gąszczak, nie ma szans żeby Twoje dziecko się jej bało ;) jest świetna i zajmuje się dziećmi
 
jeśli chodzi o Kraków i dentystów do których warto iść to myślę, że na pierwszym miejscu będzie dr Rozwadowski z Galerii Uśmiechu , ma super podejście do dzieciaków i jest też świetnym specjalistą.
 
Niestety - dziecko samo sobie nie wymyśliło, że dentysta to coś strasznego - ktoś go musiał nastraszyć, że będzie bolało. Pozostaje tłumaczyć, rozmawiać, czytać, pokazywać... i faktycznie zabrać dziecko na wizytę adaptacyjną.
 
Dzięki za link do artykułu! Szkoda tylko, że trafiłam tu tak późno :( z moją Milenką wizyty u dentysty to był istny koszmar. Nie wiem skąd wzięło się u niej przeświadczenie, że to coś złego, ale już przy pierwszej wizycie płakała w niebogłosy, krzyczała, że nie chce tam iść i że to boli. Podejrzewam, że ktoś musiał ją nastraszyć...może starszy brat, może teściowa, która czasem się nią zajmuje i dość często zdarza się jej straszyć dziecko przez swoje stare metody wychowawcze, choć walczę z tym, jak mogę. Faktem jest jednak, że moja mała przed każdą wizytą u dentysty praktycznie umierała ze strachu. Chodziłam z nią do różnych specjalistów, bo myślałam, że ten strach kojarzy się jej z pierwszą wizytą u dentysty. Pomogła nam dopiero pani doktor z kliniki DENmed w Toruniu. Jej podejście do dzieci jest rewelacyjne. Podczas pierwszej wizyty nawet nic nie robiła, pozwoliła Milence pochodzić po gabinecie, popatrzeć na sprzęty, podotykać ich, a nawet pogrzebać w buzi misia :) Od teraz na wizyty umawiamy się tylko tam :) Grunt to znaleźć zaufanego stomatologa z odpowiednim podejściem do dzieci!
 
pytanie skąd u dziecka taki strach, jak się nasłuchało od kogoś, że będzie bolało, że dentysta gorszy od potwora to się nie ma co dziwić, że się boi i nie chce do dentysty pójść. Ale na pewno warto byłoby poszukać dobrego gabinetu takiego, gdzie mają podejście do pacjetów, szczególnie tych małych, a jakbyście chciały dowiedzieć się więcej na temat tego, jak przygotować dziecko do takiej wizyty towarto poczytać tutaj Dziecko u dentysty - Galeria U
 
reklama
Mojej siostry dziecko chodzi do dentysty, który korzysta z leczenia laserowego czy coś takiego mogłam pokręcić. I byłam kiedyś świadkiem jak "wyśmiewało" kolegę, który bał się dentysty. To był widok bezcenny bo przecież dorosły chłop się dentysty boi a taki maluch jeszcze się obśmiewa ;))
 
Do góry