reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy dziecko nie chce pić z butli :(

U mnie 0 tolerancji na butelki, smoczki i inne ciała obce, wiec nic na siłę :no::no::no: Dlaczego przymuszać, skoro można spróbować alternatywy w postaci podawania jedzenia czy płynów za pomocą łyżeczki i kubka "niekapka" - ale takiego właśnie "kapka", który nie ma zabezpieczenia silikonowej membrany i normalnie z niego leci gdy go przechylić. U mnie się sprawdziło.:tak: A ja dalej karmie piersią. Pozdrawiam:-)
 
reklama
No ja wolałam namówić dziecko jednak na butlę, bo łyżeczką takiego malca i tyle mleka:szok:zwariowałabym, a on jak głodny to zły:-D. A kapki niekapki mają jak dla niego za duże dziury i nie ma mowy. Do tej pory nie przepada za niekapkami mimo że ma roczek to krztusi sie i wypluwa. Woli zwykłe kubki.
SEEYA- masz z głowy odstawianie butli:tak:
 
my też mieliśµy taki problem. Mój mały nie chciał pić z butelki, ani jeść żadnych nowości. Jak skończył 6 miesięcy dopiero zaczął, ale kaszki i zupki dajemy łyżeczką, a pić z kubka niekapka i pije bez zaworka. Butli nie ruszy, a próbowaliśmy na różne sposoby, i różnych butelek - Lovi, Nuk, Aventa. nawet próbowałam mu dawać najpierw pierś, a zaraz podstawiałam butelkę i zawsze był płacz.;-)
 
u nas tez byl problem mala za cholere nie chciała butli, ale cwiczylismy i małymi kroczkami doszlismy do sukcesu;-), teraz ma 7 miesiecy i spokojnie pije soczki, herbatki no i mleczko, pozostałe rzeczy je łyzeczka
 
ja borykam sie z tym samym problemem. Antos ma 4 miesiace i nie ma mowy ani o smoczku ani o butelce. probowalismy roznych sposobow, poki co nic nie pomoglo. ze smoczka juz zrezygnowalismy, ale probujemy co jakis czas z butelka, bo tez nigdzie nie moge sie ruszyc na dluzej niz godzine. ostatnio probowalismy go przetrzymac, nie bylo mnie w domu ze 2 godziny, maly glodny plakal wnieboglosy, ale butelki nie wzial. jak tylko czuje smak smoczka zamiast mojej piersi, robi mine jakby dostal do buzi cos najobrzydliwszego na swiecie, wypluwa i krzyczy rozzloszczony. nie mam sposobu na to, wiec chetnie poczytam wasze rady, moze znajde cos dla nas. przetrzymywanie go na sile nie dla mnie, bo nie chce zeby plakal i sie meczyl, poki co szukam sposobu lagodnego, jak sie nie uda, trudno. juz niedlugo bedzie mozna go karmic z kubeczka, a ja do pracy wracam dopiero w styczniu, wiec na szczescie nie mam przymusu.
 
Hej ja też miałam ten sam problem...prawie nie wróciłam przez to do pracy. Wypróbowaliśmy 7 różnych smoczków i nic. W końcu koleżanka z bloku dała mi jedną nieużywaną butelkę firmy TOMMEE TIPPEE Tommee Tippee Butelka 150 ml - porównanie cen w sklepach Po powrocie od niej do domu przelałam mleko odciągnięte z piersi do tej butelki (po wygotowaniu) i.....córka od razu zaczęła pić. Polecam każdemu !!!
 
Ja zastosowałam butelki mam sa wolne od bpa maja jedwabisty sylikon wiec mały nie czuje roznicy miedzy butla a piersia a przedewszystkim maja system odpowietrzania w ssmoku i na dnie butelki co zmniejszylo wystepowanie kolek:)
 
reklama
roznice miedzy cycem a butelka czuc zawsze, chocby smok byl z jedwabiu, dziecku musi sie przyzwyczaic, tudziez nauczyc, picia z butli i na roznie dzieci dzialaja rozne butelki. My tez jestesmy na etapie przestawiania malej na butle i jest ciezko....NUK w ogole nie zostal zaakceptowany 9ani smok siliconowy ani latex), natomiast popija z tommee tippee i czasem z aventu, ale zalezy czy ma dobry humor i czy nie jest bardzo glodna (bo jak bardzo to tylko cyc)
 
Do góry