reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę nie chce pić z butelki

Dołączył(a)
8 Marzec 2020
Postów
3
Dzień dobry.
Jestem mamą 14 tygodniowego syna. Mam do Was pytanie czy miał ktoś takie problemy z niemowlakiem, że dziecko w ogóle nie chce pić z butelki ? Od urodzenia pije tylko z piersi (i to był chyba błąd). Postanowiłam dorzucić butelkę, bo czasem też muszę wyjść coś załatwić dla siebie. Mąż stara się karmić butelką ale nie idzie to dobrze. Mały ciągle płacze i się strasznie napina jak dostanie butelkę do ust. Mleko używam bebiko ale to bez znaczenia bo nawet jak odciągnęłam swoje to też nie chciał i tak samo się zachowywał. Nie wiem czy jest na to jakiś sposób ?? Smoczka nie używa bo tylko go wypluwa.
Pozdrawiam.
 
reklama
Rozwiązanie
Witam! Mój syn ma teraz 8 miesiecy i od jakichś 6 także butelki nie weźmie... smoczek też odrzuca. Najpewniej to taki typ..
W kryzysowej sytuacji, że z butelki, jak nie będzie miał wyjścia.. u nas tak było, jak pilnie musiałam wyjść i bardzo zgodnial (teraz na szczęście dajemy też zwykle jedzenie i to nas ratuje).
Przemęczycie się, a potem rozszerzenie diety i zawsze będzie mógł dostać marchewkę albo bananka:)
Dzień dobry.
Jestem mamą 14 tygodniowego syna. Mam do Was pytanie czy miał ktoś takie problemy z niemowlakiem, że dziecko w ogóle nie chce pić z butelki ? Od urodzenia pije tylko z piersi (i to był chyba błąd). Postanowiłam dorzucić butelkę, bo czasem też muszę wyjść coś załatwić dla siebie. Mąż stara się karmić butelką ale nie idzie to dobrze. Mały ciągle płacze i się strasznie napina jak dostanie butelkę do ust. Mleko używam bebiko ale to bez znaczenia bo nawet jak odciągnęłam swoje to też nie chciał i tak samo się zachowywał. Nie wiem czy jest na to jakiś sposób ?? Smoczka nie używa bo tylko go wypluwa.
Pozdrawiam.
Na mojego syna nie było. Pił tylko z piersi :D
 
Myślę, że tutaj potrzeba czasu po prostu,żeby załapał. Tylko to może działać w drugą stronę. Z butelki mniej się nameczy, zeby leciało i potem może odrzucić pierś.
 
Oj mam to samo... Smoczek nie, butelka nie chociaż piła od urodzenia z butli i od jakiś 3tyg jest bunt więc nie ma to znaczenia czy dawałaś wcześniej czy nie :) ja próbuję codziennie albo co drugi dzień i tak że trzymam córkę na rękach, lekko bujam i wtedy się chwilę udaje ale nie jest to łatwe. Niestety niektóre dzieci takie są. Próbuj synka czymś zainteresować jak karmisz żeby odwrócić uwagę od butli albo spróbuj innej butelki np że smoczkiem kauczukowym
 
Dziękuję za odpowiedzi. U mnie to mąż usiłuje z butli go nakarmić i to jak chodzi po mieszkaniu bo inaczej sie nie da. Ale to nie jest picie tylko połykanie tego co skapie ze smoczka, nie ciućka tak ładnie jak pierś :(. Chyba będę musiała faktycznie sprawdzić z tym kauczukowym
 
Ja mam ten sam problem :( syn prawie 9 miesięcy i już 3 tydzień próbujemy, wodę z butelki wypije ale mleka już nie... jest już na tyle kumaty ze nawet mojego nie wypije z butli :( próbuj cały czas poki jest mały bo ja bardzo żałuje ze wcześniej, co jakiś czas nie dawałam butli....Ostatnio znalazłam sposób: zamykamy i otwieramy lodówke haha :D wtedy np wypija 40ml na tym koniec ... haha
 
Moi syn od urodzenia nie chciał żadnej butelki, tylko pierś, jak wychodziłam to poprostu ograniczenie czasowe było, aż do rozszerzenia diety kiedy można było czymś zastąpić to karmienie.
Proboj własne mleko z łyżeczki podawac, będzie starszy to moze z doidy zalapie, bądź bidon. Cierpliwosci.
 
Mój synek gdy miał 3 i pół miesiąca to też próbowałam go namówić na picie z butli.Bez większych efektów.Kombinowalam z mleczkami, zmieniałam smoczki, na końcu próbowałam podawać również swoje ale maluch parę razy wypił po 40 ml aż wpadł na pomysł.Jaki?Zasysał porcje mleka a następnie wypuszczał kątem ust,wszystko się wylewało mu pod brodę.Rady typu niech będzie anatomiczny smoczek ,z innego materiału ,niech karmi tatuś bo dziecko czuje matkę nie pomagały.Przez kolejne dwa miesiące odwracał główkę,krzyczał lub śmiał się gdy chcielibyśmy dać mu butlę.A od dwóch tygodni ma zabawę ,gdy tylko poczuje smoczek zasysa porcję mleczka do buźki i z impetem wypluwa go z siebie.Pogodzilam się z tym że mój kochany 5.5 miesięczny brzdąc uznaje tylko mojego cyca.Czekam na rozszerzenie diety i podanie picia kubeczkiem. Powodzenia
 
reklama
My karmimy z butelki od około 2 tygodnia życia, moim mlekiem. Na początku nie szło, bo smoczek miał zbyt szybki wypływ. Zmieniliśmy na tomme tippee polecany dla wcześniaków z bardzo wolnym wypływem. Na początku też nie szło idealnie i mleko lało się bokami. Próbowaliśmy kilka razy aż się udało i teraz mogę spokojnie wyjść na kilka godzin z domu i nie martwić się, że córka będzie głodna. Smoczek tak samo używamy, ale na początku nie była do niego przekonana. Zajęło nam kilka dni żeby zaczęła go używać. Może problem leży po stronie złego smoczka a nie samego faktu, że nie jest to pierś? Czasem problemem było za zimne mleko.
 
reklama
Nie żałuj, dzieci to sa skubance, moja od urodzenia dostaława z raz dziennie butle czy to moje czy mm i zawsze piła, a jak miała 8 miesiecy odrzuciła butle i koniec, nie było szans jej dac, no az sie zanosila, a tez specialnie jej dawalam butle zeby czasem nie zapomniała i co guzik [emoji28]
Mleko wypije jeszcze z bidonu, ale z butelki to tylko lale karmi. Ma 14 miesiecy i powoli odstawiamy piers i nie jest łatwo niestety, bo nie zasnie bez swojego cici ][emoji85]
Ja mam ten sam problem :( syn prawie 9 miesięcy i już 3 tydzień próbujemy, wodę z butelki wypije ale mleka już nie... jest już na tyle kumaty ze nawet mojego nie wypije z butli :( próbuj cały czas poki jest mały bo ja bardzo żałuje ze wcześniej, co jakiś czas nie dawałam butli....Ostatnio znalazłam sposób: zamykamy i otwieramy lodówke haha :D wtedy np wypija 40ml na tym koniec ... haha
 
Do góry