reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie rodzić w Krakowie?

Dołączył(a)
17 Maj 2020
Postów
6
W lipcu 2020 mam termin porodu. Czytam opinie o szpitalach i..mam mętlik w głowie..
Zależy mi na w miarę możliwości naturalnym porodzie i kontakcie skin to skin z dzieckiem oraz karmieniu piersią.
Najbardziej chyba myślę o Narutowicza, może Żeromskim czy Ujastku.
Jakie macie doświadczenia z tych szpitali?
Słyszałam, że warto wziąć położną, szczególnie, że to mój pierwszy poród a mam 39 lat, polecicie dobrą?
 
reklama
W lipcu 2020 mam termin porodu. Czytam opinie o szpitalach i..mam mętlik w głowie..
Zależy mi na w miarę możliwości naturalnym porodzie i kontakcie skin to skin z dzieckiem oraz karmieniu piersią.
Najbardziej chyba myślę o Narutowicza, może Żeromskim czy Ujastku.
Jakie macie doświadczenia z tych szpitali?
Słyszałam, że warto wziąć położną, szczególnie, że to mój pierwszy poród a mam 39 lat, polecicie dobrą?
Uu Narutowicza odradzam, straszna znieczulica wsrod położnych tam panuje. Oddzial noworodkowy oprocz wspanialego neonatologa dr Kuciela pozostawia wiele do życzenia. O wszystko trzeba sie prosic... Rodzilam w kwietniu. Jeśli masz możliwość wybierz inny szpital :) Serio.
 
Ale w Żeromskim (przynajmniej jeszcze niedawno) niemożna było mieć swojej dedykowanej położnej. Szpitale z taką opcją to Siemiradzki, Ujastek i Rydygier chyba, że coś się zmieniło.
Ja osobiście polecam Siemiradzki - na ich ogromny plus działa to że znieczulenie jest dostępne dla każdej pacjentki i nie ma opcji żeby nie było anestezjologa.
 
W lipcu 2020 mam termin porodu. Czytam opinie o szpitalach i..mam mętlik w głowie..
Zależy mi na w miarę możliwości naturalnym porodzie i kontakcie skin to skin z dzieckiem oraz karmieniu piersią.
Najbardziej chyba myślę o Narutowicza, może Żeromskim czy Ujastku.
Jakie macie doświadczenia z tych szpitali?
Słyszałam, że warto wziąć położną, szczególnie, że to mój pierwszy poród a mam 39 lat, polecicie dobrą?
Każdy, tylko nie Siemiradzkiego (mam trzy koleżanki, które miały tam ogromne komplikacje, jeden maluszek nawet urodził się w stanie krytycznym).. Żeromski ma super opinie, super opieke, nacisk na kp. itd, generalnie wypada najlepiej czytając opinie fundacji rodzić po ludzku. Ja sama rodziłam na Kopernika kilka lat temu i byłam bardzo zadowolona ;)
 
Ja rodzilam w Zeromskim już jakiś czas temu- fakt- karmienie piersią bardzo polecane (ale trzeba pilnować na patologii, bo podają od razu mleko modyfikowane), położne pomagały, wspierały i kibicowaly.
Wtedy porodowka pachniała prlem, ale personel nadrabial swoim nastawieniem.
Trafiłam na 2 położne (zmiana dyzuru), obie cudowne- także nie wiem czy prywatna położna jest konieczna...
I 2h dziecko po porodzie jest na mamie, jeśli nie ma komplikacji...
 
Witam, ja jeśli dotrwam do szczęśliwego rozwiązania to tylko i wyłącznie Kopernika. Z Siemieradzkim mam złe wspomnienia i po swoich doświadzczeniach zdecydowanie odradzam, mam znajomą która też nie poleca. Poród i opiekę na Kopernika wspominam bardzo dobrze, duży profesjonalizm zarówno przy porodzie mojej zdrowej córki, jak i porodzie mojego martwego syna(marte urodzenie). Zaznaczę, że nie miałam tam lekarza.
 
Do góry