reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gluten

Dołączył(a)
25 Październik 2007
Postów
5
dziewczyny czy pdajecie swoim maluchom gluten. Moja córeczka ma skończone 4 miesiące i nie wiem jak to podawać.
 
reklama
Ja zaczęłam podawać dopiero niedawno, od mniej więcej 2 tygodni, bo wcześniej nie chciałam, wolałam iśc trybem starego poradnika żywieniowego więc zaczęłam po 9 m-cu. Najpierw dałam jej zwykłej mamny, gotowałam ją z wodą przez 15 minut, potem dodałam mleko (nie gotowałam z mlekiem, bo nata ma alergię, więc musiałam dać bezmleczną, nie moge jej tych dla dzieci dawać), kaszkę zwykłą ryżową jeszcze (bo na pierwszy raz dałam tylko łyżeczkę kaszki, żeby brzuszek nie bolał), wymieszałam, polałam deserkiem i ...zjadła ze smakiem. A teraz kupiłam kaszkę "8 zbóż" z Nestle. Fajna jest, bo ma wszystkie zboża, no i mnóstwo glutenu :tak::-p;-):-), ale jest dopiero chyba po 8 m-cu, albo po 9. Jak chcesz, możesz kupić kaszkę z hippa specjalne takie robią dla mniejszych smyków, ale jest mleczna, dlatego ja nie mogłam kupić. Aczkolwiek, ja myslę, że gluten to chyba po 5 lub 6 najwcześniej się daje (wg nowego schematu). Mam nadzieję, ze nie zaszkodzi. Lepiej zresztą sprawdzić.
 
Moja dostała go już 4-5 miesiącu.Kasze manne na mleku modyfikowanym.Je do tej pory i nic jej nie jest.
 
Właśnie dostałam schemat żywienia (nowy) wg niego trzeba zacząć podawać gluten w ilości 1/2 łyżeczki w 5 miesiącu (nie później niż po ukończeniu 6 miesiąca) do przecieru jarzynowego. Właśnie zastanawiałam się gdzie kupić kaszkę z glutenem dla takich maluchów bo wszystkie bobvity itd są bezglutenowe ... Hipp powiadacie? Trzeba będzie poszukać...
 
miecia możesz dać z bobovity pszenną po 9 m-cu (opakowania dotyczą starego schematu)
 
Antoś dostawał od 5 miesiąca i do tej pory bardzo lubi, zwykła kaszka manna błyskawiczna gotowana na wodzie 3 minuty i do tego odpowiednia ilość mleka modyfikowanego, pyyyycha :-D
ostatnio zaczęłam zamiast mleka czasami dodawać słodkie tarte jabłko, też lubi :tak:

Z resztą sądzę, że mamy obecne na forum też jako dzieci wcześniej jadły kaszkę mannę, bo kiedyś się wcześnie ją wprowadzało :-)
 
Mam pytanie,kupiłam zwyklą kaszę mannę firmy kupiec ale nie jest napisane czy zawiera gluten...:confused:czy to znaczy,ze jeśli nie jest napisane to zawiera? Kupiłam tez nestle,na której jest napisane,że zawiera,ale ona jest z mlekiem modyfikowanym,a ja karmię piersią i chciałam dodac swoje mleczko:tak:
 
kasza manna to właśnie gluten. Ja daję właśnie tą z kupca. Gotuję ok 5 min i mała je od 2 mcy, jak do tej pory nic jej się nie dzieje złego. Dostaje do zupki pod koniec gotowania, albo gotuję na gęsto do jedzenia łyżeczką.
 
reklama
Witam,

"poszłam" starym schematem i mojemu synkowi gluten wprowadzę około po 9 m-cu. Rozmawiałam na ten temat ze swoim pediatrą, powiedział, że mogę wprowadzić gluten około 10, 11 miesiąca.


Pozdrawiam
 
Do góry