reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gorące lato - upały

my unikamy wychodzenia po godzinie 9 rano .Rankiem szybkie zakupy szczelnie zamykamy okna i zasłaniamy rolety malutki lata na golaska i tym sposobem uczymy sie nocnikowania a te całkiem malutkie maluszki to zapewne sam pampers wystarczy choć i tu w trakcie snu można go chyba śmiało rozpiąć co by pupa trochę poodychała :tak::tak::tak: na łóżeczku mamy powieszone mokre ręczniki co by się lepiej oddychało w trakcie snu i basenik włożony do brodziko do którego malutki gania co chwilkę :tak::tak::tak::tak: na spacerek wychodzi z tatusiem wieczorkiem i wtedy odbierają mamusie z pracy:tak::tak::tak::tak::tak:
Jakoś dziewczyny musimy to wytrzymać My i Nasze skarby :tak::tak::tak::tak::tak::tak: a moje starszaki pojechały do babci nad morze do pobierowa a tam już zupełnie inne powietrze nawet w te upały :tak::tak::tak::tak:
 
reklama
jak masz gondolę to spokojnie możesz zabierać małą w samym pampersie na spacer, jak jest nawet lekki wiatr to osłaniasz pieluszką i nic jej nie będzie!
Jeśli tylko jest zdrowa - ofkors :-)
Ale jak się boisz to załóż body
A co do koleżanki która zamyka szczelnie okna to ja bym nie wytrzymała minuty w takim mieszkaniu, nie chcę nikogo krytykować bo każdy ma swój sposób bycia i metody wychowania ale to troszkę przesada jak dla mnie. My dbamy żeby przeciągu nie było ale okno nawet w nocy otwarte mamy w sypialni a w dzień mam większość ich pootwieranych.
Niedawno byłam u koleżanki i ona trzymała 3 mczne niemowlę w długich spodniach i flanelowym kaftaniku przy 30 st, dziecko jak nie spało to płakało a ona nie wierzyła mi jak mówiłam jej że on ma za gorąco, zresztą mokry był. Na 2 dzień przyszła do mnie z małym tylko w bodach i czapeczce cieniutkiej i mały się uśmiechał a nie płakał!
 
A ja mam niespełna półtoramiesięczną córeczkę. Strasznie znosi te upały. Ubieram ją w same bodziaki z krótkim rękawkiem, a i tak pełno potóweczek jej powychodziło. W dzień prawie w ogóle nie śpi, a jak uśnie to na 20min i znowu ryk. Nie mam sił, bo nie dość że mi jest gorąco to jeszcze żal ściska mi serce jak patrzę jak moje maleństwo się męczy... Już nawet zastanawiam się czy to jej niespanie i płakanie jest faktycznie spowodowane upałami czy zachorowała na coś :(
 
Moje dziecię leży w samym pampersie cały dzień, na noc tylko cieniutki bodziak.

Co do okien to wg mnie większy sens ma zamykanie niż otwieranie w taki upał - po co wpuszczać do domu gorące powietrze, bez przesady, żeby siedzieć przy całkiem zamkniętych, ale my na full otwieramy dopiero wieczorem
 
Widzę, że ile mam tyle zdań ;) dobrze mieć basen jeśli ma się ogród albo jakąś większą wodę niedaleko od domu. My mieszkamy na blokowisku i tylko beton nagrzany dookoła, o tyle dobrze że las jest niedaleko i tam się wybieramy na spacerki. Wolę ubrać body na spacer bo małą karmię tam w lesie, no i czapa obowiązkowo. W domu też body, bo jednak boję się przeciągu, który tu często się zdarza. Cały dzień otwarte okno i na noc też, zamknięte tylko podczas kąpieli :p i w nocy jak śpimy przy otwartym to mała jest ubrana w pajacyka. A śpi ładnie i w dzień i w nocy, w dzień może nawet za długo :/ Ale jak karmię to łepek się tak strasznie poci, że aż widać te kropelki na czole, biedactwo małe, czy moja ręka ją tak grzeje bardzo (podkładam między nas tetrę)?
Podobno rodzice często przegrzewają dzieci, no i sama się na tym łapię, ale bez przesady nie ubieram małej dresów czy tym podobnych. Czasem też na spacerze widzę (w słoneczną pogodę) dzieciątka w gondoli opatulone puszystymi kocykami :/
Panda to może kolka jak jest taki ryk dzień w dzień?
 
reklama
Monja- nie kolka to raczej nie jest, wydaje mi sie ze po prostu musi sobie czasem pomarudzić, jak każdy z nas miewa te gorsze dni.
Teraz na cały dzień zostawiam ją w samej pieluszce i przykrywam tetrą. Chyba skutkuje, bo ładnie śpi :) A na spacerki najwcześniej wychodzimy po 20
 
Do góry