reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedziała się, że ma nowotwór. Stało się to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spotęgowała informacja, że nowotwór jest złośliwy i niestety są przerzuty. Rozpoczęła się walka. Jeśli możesz wesprzeć Iwonę, bo wiesz jak ważne, żeby maluszki miały mamę - nie czekaj. Jeśli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szukać. Przeczytaj i zadziałaj

reklama

Gorączka a ciąża?

Crazylalafresh

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2020
Postów
127
Hej dziewczyny. Wiem że to pewnie nie możliwe ale chce się upewnić. W sobotę wyszedł mi test owulacyjny pozytywny, w poniedziałek potwierdzone pęknięcie pęcherzyków. Z 1 na 2 lutego gorączka 38'5 stopnia. Czy to może oznaczać ciążę? I drugie pytanie. Czy jeśli to nie ciąża to przez gorączkę może nie zagnieździć się zarodek?
 
reklama
Za wczesnie na mowienie o ciazy. Zagniezdzenie zarodka nastepuje najwczesniej 6 dni po zaplodnieniu komorki jajowej, a ty nie wiesz, czy mialas owulacje w sobote, niedziele, czy poniedzialek.
I tak, przez choroby i infekcje jest pdawdopodobienstwo, ze do ciazy nie dojdzie.
 
Ale też jest spore prawdopodobieństwo, że właśnie przy chorobie /infekcji ciąża się utrzyma. Bo organizm będzie walczył z chorobą i nie potraktuje ciąży jako wroga ;-)
Pojedyncza temperatura o niczym nie mówi, bo jej wzrost uzależniony jest od hormonów (progesteronu) w drugiej fazie cyklu. Zatem zawsze po owulacji wzrasta temperatura (ze względu na wzrost stężenia progesteronu) niezależnie od tego czy jesteś w ciąży czy nie. Jeśli dobrze pamiętam, to o ciąży będzie można mówić, gdy temperatura będzie się utrzymywać przez kolejne 18 dni 🤷‍♀️
 
Do góry