reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie wg Pięciu Przemian

Ja wczoraj zeberka cielece robilam z wlasnej kombinacji -gosci nie mialam ale moi sie zajadali.Mniam -dzis tez je jemy.
w tym tygodniu musze jakies bolonese zrobic bo juz wiosna i z makaronem bym kasnela.

Rozmerta super ze malego wyprowadzilas.Teraz na wiosne moze byc lekkie pogorszenie ale tak to jest jak watroba do wladzy dochodzi.Na szczescie ona to taki kombajn ktory przy odpowiedniej dyscyplinie nie tylko zywieniowej ale i emocjonalnej i LB-czyt.lezeniu bykiem- swietnie sie regeneruje do stanu pierwotnego.Takze co rok to lepiej az do doskonalosci.

Ja wlasnie wybieram sie na poszerzenie wiedzy i jakis kursik bede zaliczac niebawem z TMC.

Mam tez ksiazki Z. Królickiego "Tradycyjna medycyna chinska" szczerze polecam nabyc jakbyscie na allegro upolowaly bo wiele w glowie rozjasniaja.

Polecam wam tez w razie znaku zapytania w zyciu moja kolezanke i jej tarota T A R O T  KABAŁA RUNY jedna wróżba tylko 20 zł !
dziewczyna jest niesamowita ,mnie niejedno pomogla rozwiklac i pojsc we wlasciwym dla mnie kierunku.

Pozdrawiam was serdecznie i caluski sle kazdej z osobna
 
reklama
Hej laseczki.
Książki Ciesielskiej już do mnie pocztą idą. Mężuś zamówił dla mnie, na moje życzenie, z okazji urodzin.
Już się ich nie mogę doczekać.
Chyba się nakręciłam...:sorry2:

Póki co kupiłam już sobie chińską herbatkę - czerwoną i ją już popijam. Do kawki dorzucam szczyptę kardamonu i jest pysznie. Możecie się śmiać ze mnie ale ja póki co podchodze do tego tak, że jestem bardzo ciekawa nowych smaków i wyzwań kulinarnych. A jak to ma mi i moim dzieciom pomóc to jeszcze dodatkowy plus tego wszystkiego. Zwłaszcza, ze na buźce jednego i drugiego pojawiły się takie brązowawe, liszajowate, chropowate plamki i mam wrazenie, ze robi się ich coraz wiecej...:dry:

Witam squomage!!!
Kiedyś byłam u kobietki, która wróżyła z kart, tarota, i to co mi powiedziała wszystko się spełniło/spełnia.

Na pewno, będę Was się radzić odnośnie niektórych spraw. Póki co nie będę zanudzać, bo być może "filozofia...." rozwieje moje wątpliwości i pytania.
A na pewno jeżeli chodzi o wątrobę....
 
U nas dziś wysoka temp. bez żadnych innych objawów :baffled:
Ugotowałam więc herbatkę z lipą, miętą i malinami i popijami poza środkami przeciwgorączkowymi.

Jakie znacie naturalne sposoby walki z temp.?
 
Ivka - woda z octem ..wyciągnie każdą gorączkę..smarujemy ciało wodą z octem i zawijamy z prześcieradło np. powinno pomoc tylko to już ostateczność
 
Ivka na pp z temperatura nie robisz nic .anielski spokoj do picia nasze herbatki zupki owsianka pyry do jedzonka.dieta oczywiscie bezmiesna.
jesli o ten ocet chodzi to tak owszem pomaga ale jak wiadomo kazdy medal ma dwie strony i zaszkodzic tez potrafi.Przy slabych nerach i mocno zbitej watrobie nie radze bo zaszkodzi.

Slowiczek jak sie zdyscyplinujesz to i pomoze.Ja mlodego nie z takich rzezcy wyciaglam.

Dobra ja musze konczyc bo sie z kolezanka umowilam tez pp-owa .Jade na dobra kawe.Moze cos z niej wyciagne bo mi astrologie indywidualna robi.choc znajac jej charakterek to za duzo nie zdradzi.
Pozdrawiam was serdecznie.

I jeszcze raz dziekuje za zaproszenie.Caluski od mego najmlodszego ktrory jest interesowny i w strone kompa przesyla.Podrywacz mi z Kaspiana rosnie.:tak:
 
Sporo piszemy tutaj o przepisach na konkretne dania, ale mnie ciągle brakuje wiedzy o narządach i rozpoznawaniu jakie one są, czy są np. wychłodzone czy przeciwnie; skąd mam wiedzieć jaką mam wątrobę, a jakie nerki? Rozumiecie co mam na myśli?

Skąd czerpiecie taką wiedzę żeby naprawdę PP Wam pomagała, bo to przecież nie tylko znajomość zasad ogólnych czy przepisów, ale wielu innych zagadnień.

Czy jest jakaś porządna literatura, która stanowi źródło wiedzy o PP? Jednak Ciesielska, Temelie czy ktokolwiek inny patrzą na PP wg własnego pryzmatu, a to już nie to samo, co materiał źródłowy.
 
Sporo piszemy tutaj o przepisach na konkretne dania, ale mnie ciągle brakuje wiedzy o narządach i rozpoznawaniu jakie one są, czy są np. wychłodzone czy przeciwnie; skąd mam wiedzieć jaką mam wątrobę, a jakie nerki? Rozumiecie co mam na myśli?

Skąd czerpiecie taką wiedzę żeby naprawdę PP Wam pomagała, bo to przecież nie tylko znajomość zasad ogólnych czy przepisów, ale wielu innych zagadnień.

Czy jest jakaś porządna literatura, która stanowi źródło wiedzy o PP? Jednak Ciesielska, Temelie czy ktokolwiek inny patrzą na PP wg własnego pryzmatu, a to już nie to samo, co materiał źródłowy.

Właśnie też się nad tym zastanawiałam...
Czytam teraz trochę i doszłam do wniosku że mam niedobór jang i takie tam tego konsekwencje...nurtuje mnie właśnie ta watroba i nerki.
I chyba dochodzę do wniosku, ze sposób życia i zywienia jaki prowadzę jest konsekwencją niedoborów, które trzeba naprawić.
Drążę temat i szukam...tylko czasu brakuje.

Zdrówka dla małego ivka76
 
reklama
Sporo piszemy tutaj o przepisach na konkretne dania, ale mnie ciągle brakuje wiedzy o narządach i rozpoznawaniu jakie one są, czy są np. wychłodzone czy przeciwnie; skąd mam wiedzieć jaką mam wątrobę, a jakie nerki? Rozumiecie co mam na myśli?

Skąd czerpiecie taką wiedzę żeby naprawdę PP Wam pomagała, bo to przecież nie tylko znajomość zasad ogólnych czy przepisów, ale wielu innych zagadnień.

Czy jest jakaś porządna literatura, która stanowi źródło wiedzy o PP? Jednak Ciesielska, Temelie czy ktokolwiek inny patrzą na PP wg własnego pryzmatu, a to już nie to samo, co materiał źródłowy.

cierpliwosci wiedza przychodzi sama.Umiesz juz analizowac?oj chyba jeszcze nie.badz cierpliwa i ucz sie .w chinach uczen uczy sie od mistrza kilka lat a ty bys chciala w pare chwil.Tak sie nie da.obserwujesz ,analizujesz,czytasz razy nascie ,poszerzaz wiedze a dopiero potem przychodzi zrozumienie.
apropo fachowej literatury czytaj uwaznie bo ja podawalam.
 
Do góry