reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowość szkolna

@kasia.zosia to ja cię zasypie lekturami, które powinny Ci pomóc:
1. Czy już do szkoły
2. Dojrzałość poznawcza
3. Dojrzałość emocjonalna
4 Dojrzałość fizyczna
Jeśli chodzi o jego koncentrację, czy usiedzenie w jednym miejscu to sześciolatki rozwojowo tego nie mają. To etap , kiedy dziecko najszybciej uczy się przez ruch i doświadczanie, stąd nauczyciele w Polsce mieli kłopot w klasach łączonych, gdzie siedmiolatki łączono z sześciolatkami. Te pierwsze siedziały w ławce, te drugie roznosiły klasę;) A co Ci powiedział niemiecki specjalista, że Twoje dziecko nie jest gotowe, bo...?

Aniu bo właśnie tu dziecko idąc do pierwszej klasy ma być w stanie usiedzieć spokojnie, skoncentrować się itd. a z reguły idą sześciolatki. Dlatego wszystkie dzieci są badane przed szkoła. W każdym razie opinie miał taka ze gotowości szkolnej brakuje w sensie ze nie jest dość dojrzały, ma problemy z koncentracja, ciężko go zmotywować do wykonywania tego na co nie ma ochoty ale jednak zrobić musi (jest bardzo uparty). Powiedziano mi tez zebym się nie martwiła bo ma potencjał na bycie dobrym uczniem. Ogólnie pytano mnie o zdanie ale ostateczna decyzje i tak podejmuje dyrektor szkoły.
Dla mnie jego zachowanie było w normie, jednak teraz, od badania minęło już 8 miesięcy widzę ze się zmienił, z chęcią chodzi do przedszkola i na zajęcie przedszkolne.
Dzięki za linki, zaraz będę czytać :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry