reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej dziewczyny kupujecie już ubranka dla maluszków zastanawiam się jaki rozmiar wybrać 56 czy 62 Jeśli chodzi o kombinezon na zimę to kupować większy 68 czy wystarczy 62 - to moje pierwsze dziecko I jestem zieloną w temacie A nie chciałabym też zakupić ubranek które od razu okażą się za małe
Ja kupiłam na wszelki wypadek kilka ubranek na 56 ale zdecydowana większość mam na 62 😉 kombinezon kupiłam 62 i wydaje się bardzo duży, więc jestem spokojna, że wystarczy do lutego 😉
 
reklama
Ja kupiłam na wszelki wypadek kilka ubranek na 56 ale zdecydowana większość mam na 62 😉 kombinezon kupiłam 62 i wydaje się bardzo duży, więc jestem spokojna, że wystarczy do lutego 😉
I taka ciekawostka (bo nie wiem czy lekarz Wam mówił) - waga dziecka w 20tygodniu mnożymy razy 10 i jest to prawdopodobna Waga urodzeniowa, także w moim przypadku będzie to 3100 i z racji że dziewczynka to będzie pewnie trochę mniejsza niż chłopaki :)
 
I taka ciekawostka (bo nie wiem czy lekarz Wam mówił) - waga dziecka w 20tygodniu mnożymy razy 10 i jest to prawdopodobna Waga urodzeniowa, także w moim przypadku będzie to 3100 i z racji że dziewczynka to będzie pewnie trochę mniejsza niż chłopaki :)
Ooo nie miałam o tym pojęcia,ale też nie wiem ile mały wtedy ważył...w 23tyg miał 644g...pewnie będę mieć kolejnego wielkoluda 😅
 
Hej dziewczyny kupujecie już ubranka dla maluszków zastanawiam się jaki rozmiar wybrać 56 czy 62 Jeśli chodzi o kombinezon na zimę to kupować większy 68 czy wystarczy 62 - to moje pierwsze dziecko I jestem zieloną w temacie A nie chciałabym też zakupić ubranek które od razu okażą się za małe
Do szpitala zrobiłam wyprawkę taka, ze skompletowałam 4 pajacyki, 4 body z długim rękawem, 4 polspiochy w rozmiarze 56 i takie same komplety w rozmiarze 62. W do u większość ubranek mam w rozmiarze 62 i w górę. A kombinezon na 68 :)
 
I taka ciekawostka (bo nie wiem czy lekarz Wam mówił) - waga dziecka w 20tygodniu mnożymy razy 10 i jest to prawdopodobna Waga urodzeniowa, także w moim przypadku będzie to 3100 i z racji że dziewczynka to będzie pewnie trochę mniejsza niż chłopaki :)
Nie wiedziałam miałam prenatalne 20 +1 mały ważył 339 więc mogę spodziewać 3400 nie byłoby źle 🙂 martwię się że mój może być większy bo mam cukrzycę I niekoniecznie cukier trzyma się norm
 
Nie wiedziałam miałam prenatalne 20 +1 mały ważył 339 więc mogę spodziewać 3400 nie byłoby źle 🙂 martwię się że mój może być większy bo mam cukrzycę I niekoniecznie cukier trzyma się norm
O to mój podobne by miał :)

U mnie na razie po kontroli tygodniowej cukrów stwierdzili że nie mam cukrzycy - ale i tak co jakiś czas mam się sprawdzać :)

Na takie dziecko 3400-3600g ubranka 62?
 
O to mój podobne by miał :)

U mnie na razie po kontroli tygodniowej cukrów stwierdzili że nie mam cukrzycy - ale i tak co jakiś czas mam się sprawdzać :)

Na takie dziecko 3400-3600g ubranka 62?
Myślę że tak :) ale musimy pamiętać że wszystko zależy od marki bo moja przyjaciółka na 3miesieczna córkę i wciąż 56 z H&M nosi 😉 także to tak jak z zakupami dla nas-rozmiar rozmiarowi w sklepach nierówny :)
 
Hej dziewczyny kupujecie już ubranka dla maluszków zastanawiam się jaki rozmiar wybrać 56 czy 62 Jeśli chodzi o kombinezon na zimę to kupować większy 68 czy wystarczy 62 - to moje pierwsze dziecko I jestem zieloną w temacie A nie chciałabym też zakupić ubranek które od razu okażą się za małe
Moi chłopcy po urodzeniu ważyli 3500-3600 i jak najbardziej rozmiar 56 u nas był konieczny, w ubrankach 62 pływali. Fakt, że obaj urodzili się prawie 2 tygodnie przed terminem. Zobaczymy jak teraz, ale na razie kupuję po równo 56 i 62. Kombinezon jednak planuję 68, tylko ja mam termin na początek grudnia, więc mogę rodzic w drugiej połowie listopada😉
Mam wyniki krzywej i z tego co sprawdziłam w internecie jest ok - 83 na czczo, 173 po godzinie i 112 po dwóch.
 
reklama
Moi chłopcy po urodzeniu ważyli 3500-3600 i jak najbardziej rozmiar 56 u nas był konieczny, w ubrankach 62 pływali. Fakt, że obaj urodzili się prawie 2 tygodnie przed terminem. Zobaczymy jak teraz, ale na razie kupuję po równo 56 i 62. Kombinezon jednak planuję 68, tylko ja mam termin na początek grudnia, więc mogę rodzic w drugiej połowie listopada😉
Mam wyniki krzywej i z tego co sprawdziłam w internecie jest ok - 83 na czczo, 173 po godzinie i 112 po dwóch.
Kurcze ja miałam 94 na czczo po godzinie 97 a po dwóch 91 nie wiem czy to dobrze. Czy to nie za mało? Jutro mam wizytę u lekarza. W ogóle kazał mi wcześnie zrobić ten test obciażenia glukozą bo w 21 tyg.
 
Do góry