reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
O rany ja dla siebie nic jeszcze nie mam do szpitala... dopiero powoli zaczynam skompletować wyprawkę dla małego... I nie mam nawet połowy potrzebnych rzeczy...
Mam podobnie nie mogę się za to zabrać niby wiem że czas leci ale wciąż odwlekam moment zakupów poza tym to pierwsza ciąża I tak naprawdę nie wiem co będzie potrzebne a co jest wyłącznie gadżetem Te wyprawki w necie są naprawdę rozbudowane I wątpię by wszystko było niezbędne
 
Hej dziewczyny! Ja już mam raczej wszystko prócz ttych najdroższych rzeczy-czyli fotelika i wózka. A co do wyprawki szpitalnej to kierowałam się listami z 3ech szpitali, które biorą pod uwagę na poród (w zależności w którym tygodniu bym urodziła). Trochę się obawiam że mała może wyjść wcześniej.. W zeszły poniedziałek trafiłam na IP w szpitalu bo ból podbrzusza był tak straszny ze po domu mogłam poruszać się na czworaka lub zgięta w pół niczym ekierka.. Doszło do tego kolejne omdlenie, więc obiecałam lekarzowi prowadzącemu że jak ono się powtórzy to zgłoszę się do szpitala i tak tak zrobiłam.w szpitalu podpięli mnie pod KTG, zbadali (w trakcie badania mam wrażenie że tak krzyczałam z bólu że słyszeli mnie absolutnie wszyscy) i badającą mnie studentka stwierdziła, że wszystko jest ok.. Po powrocie do domu sprawdziłam wagę dziecka i wyszło że jest poniżej dolnego centyla, więc zastanawiam się na czy aby napewno jest wszystko dobrze i czy łożysko jest wydolne 🤷🏼‍♀️ w ten poniedziałek byłam na kontroli u lekarza prowadzącego, opowiedziałam mu o wszystkim i stwierdził że CHYBA skraca mi się szyjka.. Więc w środę będę mieć usg prenatalne i albo się to wszystko potwierdzi albo (daj Boże)wykluczy. Mega się stresuje :///
 
Gratuluje wszystkim wizyt :) ja mam dopiero 9.10 prenatalne wiec musze jeszcze wytrzymac troche. Dzis pierwszy dzien na l4 i jakos tak dziwnie :D od jutra robie liste i kompletuje potrzebne rzeczy :)) maly szaleje wystarczy ze legginsy mnie opinaja to mlody ciagle w tym miejsu majstruje :D wyczuwam pod skora nozki jak nimi tak przesuwa.. i jak sie wypina to mam ochote klepnac ta pupke jego 🥰 ogolnie zauwazylam ze waga mi stoi ale mam nadzieje ze maly rosnie tak jak sie nalezy :( brzuch mam raczej sredni. Nikt nie wierzy ze to 7 msc i to mnie martwi.
Nie masz się czym martwić :) ja też nie mam wielkiego brzucha, a za 3 dni zaczynam 8 miesiąc, jak nie naciągbę koszulki to w ogóle nie widać bym była w ciąży ;p Wczoraj nawet lekarz pytał mnie o wagę i do dziś przytyłam tylko 3 kg (a schudłam na początku 6kg) i mówi że taka moja uroda i mam się cieszyć :)

Mam podobnie nie mogę się za to zabrać niby wiem że czas leci ale wciąż odwlekam moment zakupów poza tym to pierwsza ciąża I tak naprawdę nie wiem co będzie potrzebne a co jest wyłącznie gadżetem Te wyprawki w necie są naprawdę rozbudowane I wątpię by wszystko było niezbędne
Dlatego podeszłam do wyprawki na spokojnie. Mamy aktualnie cudowne czasy, że jak czegoś zabraknie to idzie kupić w sklepie lub zamówić i za max dwa dni jest w domu :)
Więc ogarnęłam tylko wszystko zgodnie z listą od szpitala, a z wyprawki domowej tylko niezbędne rzeczy po 2-3 komplety np. ciuszków. Laktatora nie kupiłam, jak będzie potrzebny to zamówię :)
 
Nie masz się czym martwić :) ja też nie mam wielkiego brzucha, a za 3 dni zaczynam 8 miesiąc, jak nie naciągbę koszulki to w ogóle nie widać bym była w ciąży ;p Wczoraj nawet lekarz pytał mnie o wagę i do dziś przytyłam tylko 3 kg (a schudłam na początku 6kg) i mówi że taka moja uroda i mam się cieszyć :)


Dlatego podeszłam do wyprawki na spokojnie. Mamy aktualnie cudowne czasy, że jak czegoś zabraknie to idzie kupić w sklepie lub zamówić i za max dwa dni jest w domu :)
Więc ogarnęłam tylko wszystko zgodnie z listą od szpitala, a z wyprawki domowej tylko niezbędne rzeczy po 2-3 komplety np. ciuszków. Laktatora nie kupiłam, jak będzie potrzebny to zamówię :)
Uwazam ze bardzo madrze zrobilas :) i chyba zrobie podobnie. Laktator mam bo za darmo prawie wiec w sumie jak sie nie przyda to komus oddam..
 
reklama
Moja torba jeszcze nie spakowana i za bardzo o tym jeszcze nie myślę...koszule i szlafrok mam i to na tyle...z środków higienicznych jeszcze nic...spakuje sie pewnie dopiero końcem miesiąca
Co do laktatora- dostałam od bratowej,no to mam 😉
Ciuszki dla małego muszę jeszcze przesegregować, wyprać i wyprasować i kupić na nie komode, bo nie mam ich gdzie schować,ale w domu jeszcze remont więc czekam, aż sie skończy i dopiero jak posprzątam to będę sie szykować na narodziny małego 🙂
 
Do góry