reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Dzień dobry, dziewczynki wybaczcie mi jeśli już pytałam ( nie ukrywam że odkąd jestem w ciąży bardzo się zapominam 😁) w sumite. To już też SKS... 🙂Czy znacie ten wózek i jakie macie opinie?
 

Załączniki

  • 516-1e001894a3f6490e11b2b61f2d93d8285d7b7bd10b9193-26156614.jpg
    516-1e001894a3f6490e11b2b61f2d93d8285d7b7bd10b9193-26156614.jpg
    60,7 KB · Wyświetleń: 75
Dzień dobry, dziewczynki wybaczcie mi jeśli już pytałam ( nie ukrywam że odkąd jestem w ciąży bardzo się zapominam 😁) w sumite. To już też SKS... 🙂Czy znacie ten wózek i jakie macie opinie?
Wyglada fajnie, trochę poczytałam o podobnym wózku i stwierdziłam ze ja osobiście nie chciałabym kubełkowej spacerówki, podobno te w którym plecki można położyć niezależnie od nóżek są zdecydowanie wygodniejsze 😁
 
Wyglada fajnie, trochę poczytałam o podobnym wózku i stwierdziłam ze ja osobiście nie chciałabym kubełkowej spacerówki, podobno te w którym plecki można położyć niezależnie od nóżek są zdecydowanie wygodniejsze 😁
Właśnie też to czytałam... Ale mnie się nie podobają te wózki takie jak kiedyś.... Ja chyba się skusze na taki a później kupię porządna spacerówkę
 
Dziewczyny, jak zapatrujecie się na 3 prenatalne? Czy macie możliwość ich zrobienia? Ile mniej więcej kosztują?
Za normalną wizytę place 150zl, a za prenatalne, na ktore chodzę do innego lekarza 300zl. Teraz po połówkowych powiedział mi, żebym przyszła na te trzecie w ok 30 tygodniu. Jak dla mnie to najważniejsze badania, a i lekarz z certyfikatem i super sprzęt i zdjęcia 3D, więc nie wyobrażam sobie nie isc :)
Tak, nie przechodziłam tej choroby, więc muszę znowu powtórzyć badania. Jestem w 19+1.
A co do ruchów, to wciąż nie mogę odróżnić muskania dzidzi od gazów... Więc pozostaje mi cierpliwie czekać na mocniejsze sygnały :)
A kiedy powinno powtarzać sie to badanie? W ktorym tygodniu?
Dzień dobry, dziewczynki wybaczcie mi jeśli już pytałam ( nie ukrywam że odkąd jestem w ciąży bardzo się zapominam 😁) w sumite. To już też SKS... 🙂Czy znacie ten wózek i jakie macie opinie?
Nie znam, ale wygląda kosmicznie 😜
 
Za normalną wizytę place 150zl, a za prenatalne, na ktore chodzę do innego lekarza 300zl. Teraz po połówkowych powiedział mi, żebym przyszła na te trzecie w ok 30 tygodniu. Jak dla mnie to najważniejsze badania, a i lekarz z certyfikatem i super sprzęt i zdjęcia 3D, więc nie wyobrażam sobie nie isc :)

A kiedy powinno powtarzać sie to badanie? W ktorym tygodniu?

Nie znam, ale wygląda kosmicznie 😜

Nie wiem dokładnie w którym, ale do następnej comiesiecznej wizyty u ginekologa (to będzie 22tydzien) przy okazji robienia morfologii mam też powtórzyć właśnie test na toxo
 
Pytanie do dziewczyn, które badały sobie cukier. Jakie miałyście wyniki na czczo i 2h po posiłku?

Od piątku mierzę sobie cukier zgodnie z zaleceniem lekarza, bo cukier na czczo przy krzywej cukrowej wyszedł 100. Od piątku wszystkie wyniki w normie, nie przekraczam 100 nawet 2h po posiłku. I teraz się zastanawiam czy wszystko jest ok, czy to z glukometrem coś nie tak, czy ja coś źle przyjmuję.
 
Cześć dziewczyny. Moja żonka ma od początku ciązy ciągłe problemy z moczem (ciągłe bakterie i azotyny w moczu, inne parametry są ok jak leukocyty itd.) 3 razy brała już antybiotyki (amotaks, zinnat) z grupy B (czyli chyba bezpieczne ??), w tym raz w szpitalu była. Po leczeniu jest ok ale potem znowu wychodzą. I co najlepsze nie ma żadnych objawów tzw. bezobjawowe zapalenie układu moczowego. Ostatnio znowu zrobiliśmy i znowu są i 4 raz antybiotyk. Ginekolog mówi ze bezobjawowe też trzeba leczyć, ze lepsze leczenie niż infekcja. I strasznie się boję ze 20tc a 4 raz antybiotyk ( robiliśmy za każdym razem posiew i ciągle ta sama bakteria) . JAk myślicie czy taka ilość antybiotyków ma jakiś wpływ na bobaska?
 
reklama
Dziewczyny co poradzicie na bolące plecy?
W środę wzięłam się za sprzątanie i huba trochę zbyt długo w schylonej pozycji byłam. Od tamtej pory plecy bolą po prostu jakbym je niesamowicie zmęczyła...
Czasem po nocy bolą mnie plecy,a czasem jak sie za dużo pochylam,ale mam problemy z nawracająca rwą kulszową więc staram się uważać. Nic nie stosuje- tylko odpoczynek lub zmiana pozycji, może spróbuj termoforem je rozgrzać?
Pytanie do dziewczyn, które badały sobie cukier. Jakie miałyście wyniki na czczo i 2h po posiłku?

Od piątku mierzę sobie cukier zgodnie z zaleceniem lekarza, bo cukier na czczo przy krzywej cukrowej wyszedł 100. Od piątku wszystkie wyniki w normie, nie przekraczam 100 nawet 2h po posiłku. I teraz się zastanawiam czy wszystko jest ok, czy to z glukometrem coś nie tak, czy ja coś źle przyjmuję.
U mnie cukier w porządku więc niestety nie pomogę...
Cześć dziewczyny. Moja żonka ma od początku ciązy ciągłe problemy z moczem (ciągłe bakterie i azotyny w moczu, inne parametry są ok jak leukocyty itd.) 3 razy brała już antybiotyki (amotaks, zinnat) z grupy B (czyli chyba bezpieczne ??), w tym raz w szpitalu była. Po leczeniu jest ok ale potem znowu wychodzą. I co najlepsze nie ma żadnych objawów tzw. bezobjawowe zapalenie układu moczowego. Ostatnio znowu zrobiliśmy i znowu są i 4 raz antybiotyk. Ginekolog mówi ze bezobjawowe też trzeba leczyć, ze lepsze leczenie niż infekcja. I strasznie się boję ze 20tc a 4 raz antybiotyk ( robiliśmy za każdym razem posiew i ciągle ta sama bakteria) . JAk myślicie czy taka ilość antybiotyków ma jakiś wpływ na bobaska?
Jeśli lekarz wie, że żona jest w ciąży to na pewno przepisuje bezpieczne leki 🙂


Strasznie dziś senna jestem- chyba po tym upale przyjdzie burza...
 
Do góry