reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Cześć dziewczyny 😊gratulacje 😊 dołączam do was w bardzo zmieszanym nastroju.. dwie tłuste kreski na teście, lat 38 i wygląda na to ze wpadło dziecko nr3 .. 🙈 dzis wychodzi 4t5d.. i termin z aplikacji 17 grudzień... jak wasze nastroje ? Wszystkie planowałyście ciąże ?
Hej i gratulacje :) Ja się czuję super, objawów prawie wcale. Też już jestem nie najmłodsza, bo za chwilę 34, ale to dopiero pierwsza ciąża. Planowana, wymarzona :) Poszło nam szybciutko, bo już w drugim cs, więc teraz trzymamy mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze! Czego i Tobie życzę <3
 
reklama
ja ogólnie od wielu lat mam duże problemy z torbielami (po kilka/kilkanaście na każdym jajniku), dlatego co pół roku robię USG. Ostatnie było w lutym i dr powiedziała, że to już w sumie endometrioza i będzie mi coraz ciężej zajść w ciążę z każdym miesiącem. Tymczasem zaszliśmy przy drugim cyklu starań :D Ale wracając do rzeczy - uspokoiła mnie, że torbiele "tylko" utrudniają zajście, natomiast nie wpływają w żaden sposób na płód i ciążę. Co więcej, powiedziała, że zazwyczaj w ciąży znikają, więc jest ona jakby lekarstwem. Ale widzę wyżej w komentarzu, że jednak różnie bywa. Jak będę za 2 tyg. po USG TV to dam znać, czy faktycznie maleją.
Miałam podobny problem z torbielami i ja też słyszałam, że właśnie ciąża powinna spowosowac, że znikną i już nie będzie tego klopotu. Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieję, że nie ma żadnych :)
 
taaaak, to właściwie mój jedyny objaw oprócz obolałych piersi. Jeszcze zanim wiedziałam, że jestem w ciąży, to po każdym wstaniu z siedzenia/leżenia musiałam się pochylić, bo kręciło mi się w głowie

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie trochę od czapy ;) Prowadzicie ciążę prywatnie czy na NFZ? A może tu i tu dla bezpieczeństwa?
Bo ja mam niby ubezpieczenie prywatne z pracy (Enel-Med), ale do mojej ginki (do której chodziłam dłuższy czas ze względu na torbiele w jajnikach) nie ma w ogóle terminów do końca maja :/ niby mogę iść do innego gina w ich sieci, ale wiem, że lekarze nie lubią, jak się tak skacze między nimi (kiedyś ochrzan zgarnęłam od jednego). Na USG też zawsze 100 lat tam czekałam na termin. Więc nie wiem czy nie iść na NFZ albo prywatnie gdzie indziej za pieniądz własny (w sensie nie z firmowego Enel-medu). Poradźcie pls :hmm:
Ja bym poszła dla swojego spokoju gdzieś indziej szybciej prywatnie a potem spowrotem do swojej mówiąc jej prawdę ze byłam raz wcześniej u innego bo do pani nie było miejsc ale od teraz będę chodzić już do Pani.A musiałam iść szybciej by np omówić badania lub potwierdzić ciążę itp
 
Cześć dziewczyny 😊gratulacje 😊 dołączam do was w bardzo zmieszanym nastroju.. dwie tłuste kreski na teście, lat 38 i wygląda na to ze wpadło dziecko nr3 .. 🙈 dzis wychodzi 4t5d.. i termin z aplikacji 17 grudzień... jak wasze nastroje ? Wszystkie planowałyście ciąże ?
no ja nie dokonca planowalam. Troche sie zapomnielismy z mezulkiem w marcu...No ale to raz i nie spodziewalam sie, ze tak to sie skonczy :D Taka stara i taka glupia hehehe. Dopiero10 miesiecy temu rodzilam przeciez a poza tym powrot do pracy.... O wczesniejsza ciaze musialam sie postarac kilka miesiecy.... a tu pyk... A Ty rozumiem, ze tez niespodzianka??
 
Dziewczyny jak podchodzicie do tematu szczepień ? Będziecie się szczepić będąc w ciąży ? Dajcie znać
Jeśli chodzi o covid to miałam możliwość szczepienia się, ale zrezygnowałam i jestem bardzo zadowolona, bo znajomi różnie reagowali a ja byłam na etapie starań o moje maleństwo i się udało :) teraz też nie zmienię zdania.
 
Ja mogłam zaszczepić się jako nauczyciel Astrą. Druga dawka byłaby 30.04. my jednak planowaliśmy ciążę, dlatego się nie zdecydowałam. Pani w punkcie szczepień mówiła mojej koleżance, że od szczepionki trzeba się wstrzymać 2 miesiące ze staraniami, z tego powodu też w ciąży nie planuję. Podejrzewam, że w czasie karmienia piersią też to przesunę na lepszy czas
Miałam taką samą sytuację :)
 
reklama
Dzięki za odpowiedź! Widzę, że też jesteś z Wawy, to pewnie będziesz znała szpital - ja się zasadzam na św. Zofię i też właśnie chyba pójdę prywatnie na prowadzenie do któregoś gina stamtąd. To moja pierwsza ciąża i trochę nie ogarniam jeszcze co i jak funkcjonuje, ale czytałam, że jak się chce mieć pewniejszy poród w Zofii, to właśnie najlepiej to zrobić w tej sposób.
Tak jestem z Warszawy ale rodze w Piasecznie 🙈 tam pracuje mój lekarz i tam planuje 3 cc. Co do szpitali z Warszawie to znajome chwalą sobie sw.Zofii i Inflancka :) ja mieszkam w sumie obok obydwu 🤣
 
Do góry