reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Tez miałam mówiłam lekarzowi i od czasu do czasu podobno ma prawo i kazał mi nie panikować 🙂
Ja tez mam czasami kłucia albo bóle lekkie w podbrzuszu czasamem podobne do menstruacyjnych, mówiłam o tym lekarzowi, powiedział, że jeśli nie towarzyszy temu plamienie to nie ma się czym martwić ;)
 
reklama
No skąd - już w badaniu typu nifty można oznaczyć grupę krwii 🤷‍♀️ tylko trzeba za to zapłacić 🙄
Ja nie robiłam, więc dziecko miało oznaczaną grupę krwii zaraz po urodzeniu, bo ja mam rh- (ponoć teraz to standard).
Tak? O kurczę, to nie wiedziałam! Ale...wydaje mi się że ktoś nam tak powiedział 🤨
 
a skoro rozmawiacie o jedzeniu czy któraś z Was też tak jak ja jest wegetarianką? 🌱😄 jestem ciekawa 👀 jeżeli tak to suplementujecie się jakoś dodatkowo? bo np ja nie wiem czy powinnam brać dodatkowo żelazo czy raczej nie 🤷
Ja jestem wegetarianką🙂 dotąd wyniki miałam bardzo dobre , zaraz jadę do lekarza to się dowiem czy muszę się czym wspomóc 🙂 2 poprzednie ciąże be żadnych problemów 🙂
 
Tak? O kurczę, to nie wiedziałam! Ale...wydaje mi się że ktoś nam tak powiedział 🤨
Na logikę: jakby nie można było oznaczyć krwi dziecka do któregoś roku życia to by nie można było przeprowadzać operacji na dzieciach 🤷‍♀️
Ale wydaje mi się, że kiedyś był taki mit 🤷‍♀️

O, tu konkretna oferta oznaczenia samego rh: płacisz 6 stów i wiesz czy konflikt serologiczny może być zagrożeniem dla dziecka:
 
Moja endokrynolog zawsze powtarzała, że mam suplementować witaminę D cały rok, bo u nas nie ma możliwości aby ekspozycja na słońce nam coś dała. Jak normalnie każdemu zaleca się 2tys jednostek to mi kazała. 4 tys bo mam hashimoto.
Ja dłuższy czas brałam 6tys., ponieważ miałam niedobór w wynikach i kazała 4 tys. + 2 tys. są w Prenatal Uno. Jak wskoczyłam w normę to zredukowała do 4 tys. i tak ciągle mam.
 
reklama
Dziewczyny jak to jest z wakacjami w ciąży podczas zwolnienia lekarskiego. Powiedzmy idę na zwolnienie lekarskie w 5 czy 6 miesiącu ciąży i chcę lecieć na wakacje za granicę. Zwolnienie lekarskie na pewno nie jest leżące. Czy można, czy jakiś dodatkowy dokument od lekarza jest potrzebny z zaleceniem wczasów i odpoczynku? Pod kątem kontroli ZUS w sumie mi chodzi. Macie takie doświadczenia bądź wiedzę?
 
Do góry