reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

reklama
Ze względu na konflikt serologiczny nie będzie można oczyścić macicy farmakologicznie. Tylko szpital. Według aplikacji dzisiaj jest 7+0.
Kurcze to dziwne. Mamy konflikt, dwukrotnie oczyszczano mnie farmakologicznie.
Zazdroszczę wam brzuszków, u mnie nic nie widać mimo że dziś już 8+4 ale pewnie dlatego że pierwsza ciąża :) My rodzinie powiemy dopiero po 12 tygodniu.
 
U mnie w pierwszej ciąży było widać już w 9 tygodniu (wtedy moja mama zauważyła że jestem, bo jeszcze jej wtedy nie mówiłam), później w 16 tygodniu tak mocno mnie wypchnęło jak bym była co najmniej w 6 miesiącu i tak mi zostało przez dłuższy czas.

Teraz mam 8+1 i narazie nie widać. Mam większy brzuch niż przed pierwszą ciąża. Niestety startuje z wagą początkowa taka jak kończyłam pierwszą ciążę. 🙈
 
Dlaczego od razu szpital ? W związku z krwiakiem czy ze względu na konflikt?

Ja też mam właśnie konflikt ale nie słyszałam o takim czymś

Musi być podana imunoglobina.Ginekolog mi mówił, że musi być podana w szpitalu. Prywatnie też można ale to są duże koszta.
Może też coś źle zrozumiałam. W moim przypadku na pewno trzeba udać się do szpitala.

Z tym konfliktem to nie jest tak że przy pierwszym porodzie podaje się jakąś surowicę bo to bardziej zagraża podczas kolejnej ciąży? Chyba że coś pomyliłam

Kiedy jest konflikt serologiczny czyli matka ma rh- a ojciec rh+ należy podać immunoglobuline zawsze:
W trakcie ciąży między 28 a 30 tc
Po poronieniu
Po porodzie

Zapobiega to wytworzeniu w naszej krwi przeciwciał przeciwko grupie rh (każda z rh - będzie miała badane przeciwciała kilkukrotnie, kiedyś to był odczyn coombsa)

W momencie wytworzenia przeciwciał, każda kolejna ciąża (o ile zarodek ma rh+) jest zagrożona, bardzo ciężko jest donosić ciążę. Mówiąc kolokwialnie nasz organizm morduje i pozbywa się wtedy dziecka z rh+
 
Kiedy jest konflikt serologiczny czyli matka ma rh- a ojciec rh+ należy podać immunoglobuline zawsze:
W trakcie ciąży między 28 a 30 tc
Po poronieniu
Po porodzie

Zapobiega to wytworzeniu w naszej krwi przeciwciał przeciwko grupie rh (każda z rh - będzie miała badane przeciwciała kilkukrotnie, kiedyś to był odczyn coombsa)

W momencie wytworzenia przeciwciał, każda kolejna ciąża (o ile zarodek ma rh+) jest zagrożona, bardzo ciężko jest donosić ciążę. Mówiąc kolokwialnie nasz organizm morduje i pozbywa się wtedy dziecka z rh+
Wiem na czym polega konflikt, miałam podawana immunoglobulinę po poronieniu, po porodach i miałam badanie przeciwciała non stop w ciąży, to się chyba nazywa odczyn Coombsa? Pytam tylko czy jak jest plamienie w ciąży to czy wtedy trzeba też podać immunoglobulinę bo gdzieś takie zdanie mi tu przemknęło 🙈
 
reklama
Do góry