reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy chustują :)

natibaby.pl lub lennylamb.com - nowe chusty

Ale jak pisałam, najlepiej kupić używkę, oferty znajdziesz na allegro lub na chusty.info - forum, które wymaga rejestracji

Porównaj sobie ceny nowych i używanych, uważam że ok. 100 zł za używkę to maks, jaki bym dała, moja na allegro kosztowała mnie 100 zł z przesyłką, Betiks chyba też za stówkę kupiła z odbiorem osobistym, o ile się nie mylę.

Lennylamb na swojej stronie ma też wypożyczalnię chust, koszt wypożyczenia + przesyłka. Ale możesz się zorientować czy nie ma wypożyczalni w Twoich okolicach, bo np. w Poznaniu można wypożyczyć za darmo na 2 tygodnie, tylko kaucja zwrotna 50 zł.

W góry w sam raz i na plaże też, bo wózek mało przydatny po takich ilościach piachu jak nad morzem ;-) Ale zanim lato, to rewelka na śnieg :-)
 
reklama
A jakieś kursy/ szkolenia ? Wiem że Wy chyba uczęszczałyście. Ja niestety mieszkam w malutkim mieście :dry: czyli najlepsza używana tkana?
 
Fiolka można nosić do 2-3 lat albo i dłużej jak dasz radę bo głownie to o to chodzi czy udźwigniesz swojego słodkiego malca :happy2: Trzeba też wsiąść pod uwagę fakt że jak już się dobrze wczuje w chodzenie czyli jak będzie miał np.16 m-cy to nie będzie chciał być noszony tak często jak teraz. Ale chusta jest niezastąpiona w takich sytuacjach kiedy idziesz z takim ponad roczniakiem na spacer ( bez wózka ) i On ochoczo w jedną stronę dreptał a w drugą już nie bardzo, wtedy go zawijasz w chustę i wracasz do domu. Poza tym chustę można też wykorzystać np. jako hamak - polecam.
Mój Starszak jak zaczął przebierać nogami to się wypiął na chustę a miał wtedy 1 rok i 3 miesiące ....

I tak jak Viv pisze na plaże czy w góry super sprawa , tylko w góry nie że będzie dziecię tam siedziało 6h :happy2:
Ogólnie polecam Nati , na allegro można też fajne wyhaczyć chociaż teraz są nati po 120zł w górę.. popatrz na chusty.info albo kup samoróbki one wtedy kosztuja ok.60zł no ale musisz się z tym liczyć że mogą Ci się rozciągnać no i sprzedawca nie bierze odpowiedzialności że Ci np.się rozedrze chusta na pupie dziecka a te firmowe czyli nati ,lennylamb,girasol , didymos i inne mają certyfikaty jakości . Poczytaj sobie http://dziecisawazne.pl/nie-wszystko-zloto-co-sie-swieci-czyli-o-jakosci-chust-i-nosidel/?dest=menu
 
Ostatnia edycja:
Ja chyba nie mam wyjścia. Dziś Wiki spał przy piersi na rękach. Potem dostał napadu musiałam go ścisnąć tak aby był unieruchomiony i bujać :zawstydzona/y: i tak spał na mnie.
A dzieciaczki Wasze śpią w chustach?
 
Fiolka moja Maryśka ostatnio mało spała za dnia, dziś z rana była markotna, zachustowałam ją o 11:45, poległa od razu i spała do 14:30, zrobiła ze mną obiad, nawet razem tłukłyśmy kotlety i się nie przebudziła :-p
Każdy spacer chustowy też na razie przespała. Generalnie zasypia od razu po włożeniu i co najmniej godzinę śpi.
Teraz ma okres noszenia na rękach, więc dla mnie to genialne rozwiązanie :cool2:
 
Nie macie obaw że się tak nauczy i nie będzie chciała w łóżeczku?
A jak jest z taką z kółkiem lub elastyczną wydają się łatwiejsze?
 
Ostatnia edycja:
Elastyczną się wiąże do 3-4 miesiąca życia dziecka , kółkową bodajże jak dziecko siedzi ale głowy nie dam sobie uciąć bo nie miałam z nią styczności.

A czy nie mam obaw że nie będzie chciała w łóżku? Nie :happy2: Bo podczas noszenia się przytulamy lub niektórzy śpią :-D:cool2: Starszak był noszony prawie rok i nie przyzwyczaił się "do rąk". Nie było w ogóle problemu. Zresztą przecież nie nosi się w chuście cały dzień tylko ewentualnie kilka godzin. Moje dziecię zazwyczaj zanim zdążę je dobrze zachustować to już śpi i potrafi tak nawet 3 h w chuście przekimać :-) Także Fiolka nie ma się co zastanawiać - kupuj ...:-)
 
Chusty elastyczne przeznaczone są dla noworodków - utrzynują ciężar do 12 kg takie coś znalazłam
 
reklama
Kurcze chyba nie mam wyjścia. Mały dziś cały dzień maruda w sumie nie spał prawie wcale. A D. ręce odpadały od noszenia go. Teraz tylko jakąś znaleźć w dobrej cenie:sorry2:
 
Do góry