reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Harmonogram dnia malucha

Aylin całkiem podobne te nasze harmonogramy ;-)
Ile dajesz jej kaszki o 21? Na swoim mleku czy na mm?
 
reklama
Iwon - zgadza się - ale to dlatego chyba, że my szczęściary mamy dzieci jedzące co 2 h :)
o 20 robię około 80 g kleiku/kaszki + kawałek banana, jabłka, gruszki. Co mi tam pod rękę wpadnie. Na swoim mleku.
Przewaznie nie zjada mi calej porcji. Zostaje tak 1/3
 
Oj tak ;) Mój właśnie wsunął mm z kaszką manną, ale znowu tylko 90 ze 150, które przygotowałam :baffled: Ciekawe, co przyniesie noc ;)
 
U nas jest mniej więcej tak

5 mleko 150-180 i śpi jeszcze do 7
9 kaszka na gęsto robiona na 150ml wody
koło 10 drzemka jakieś 40 min
13 obiadek cały duży słoiczek
drzemka 40 min
15 deserek cały starty banan z całym średnim jabłkiem ,lub słoiczek i do tego biszkopcik.
17 mleko 150-180
nieraz drzemka 40 min
19 kąpiel
20 mleko 150-180 nieraz zagęszczam kaszką.
Spacerki różnie ,ale na spacerkach śpi dłużej w domu tylko po 40 minut.

do niedawna jadł jeden posiłek więcej,ale mleka mi wypijał 150 nieraz mniej .Dlatego zmniejszyłam ilość osiłków z nadzieją że będzie wypijał więcej mleka.
 
Postanowiłam zrobić porządek z moim dzieciem, z racji mojego rychłego powrotu do pracy. Od trzech dni wprowadzam zmiany dot. jedzenia (karmię go UU tylko dwa razy, pozostałe posiłki to moje odciągnięte mleko i obiadki oraz mm wieczorem). Wszystko skrupulatnie notuję i jak mi się to jakoś w miarę poukłada, dam znać jak wygląda nasz nowy harmonogram ;)
 
No to ja podzielę się z Wami efektami mojej "pracy" i skrupulatnych notatek, który pozwoliły mi jako tako uporządkować dzień mojego bąbla ;)

I teraz wygląda to mniej więcej tak:

6.40 pobudka i UU (chyba, że UU było wcześniej np. o 5, to wtedy nie)
7 -7.15 drzemka do 8-8.15
9 - II śniadanie - zazwyczaj kleik + owoce + herbatka (ale o tej godzinie nie zjada za wiele)
10-12 drzemka
12.30 moje odciągnięte UU (100 -120ml)
13-14.30 spacer + drzemka
14.30 obiadek (pół lub cały słoiczek, zależy jakie danie, czasem dodatkowo jeszcze UU)
16.15-16.30 UU
16.30 drzemka do 17.30 drzemka
18.30 kąpiel
18.45 MM + kaszka manna (zjada różnie- od 100 do 170 ml)
23.30 UU
3-4 UU
czasem o 5, 5.30 też UU, wtedy ląduje już u nas w łóżku ;)
 
Ostatnia edycja:
My mamy ustalony hormonogram taki:
6 - mleko
spanko do około 9
10 - kaszka mleczno- ryżowa
ok. 11-12 drzemka
14 - owoce lub obiadek
15 - spacerek
18 - kleik ryżowy
19 - kapiel
20 - czytanie bajeczek i zabawa przed snem aby wymęczyć małego
21,30 - 22 mleko i potem spanie aż do rana do 6 :-)
 
Dobra wrzucam i ja nasz harmonogram dnia. Obym tylko nie zapeszyla:

7:00-7:45 pobudka
8:00 mleko 210ml wody plus mleko plus 1 miarki kaszki
10:00-10:30 drzemka (czasami wczesniej 9-9:30)
11:00-12:00 spacer jesli pogoda pozwala tzn. nie pada deszcz
12:00-obiadek 200ml warzywka z mieskiem
13:00-15:30 drzemka
16:00-mleko 210ml wody plus 7 miarek mleka plus miarka kaszki
17:30-owoce
18:00-18:30 drzemka (czasami drzemie 17:00-17:30 to wtedy owoce o 18:00)
19:40 kapiel
20:10 mleko 210ml wody plus 7 miarek mleka plus 4 miarki kleiku ryzowego lub kukurydzianego
20:30-spanie
 
Czytam Was czytam i nie mogę uwierzyć, że Wy takie poukładane... A u nas wszystko jak się uda;-)
6- Budzimy się młody leży w łóżeczku a ja dogorywam przy kawie ince...
7- 7:30 Cyc zależnie ile razy i o której ostatnio wstał na cycka w nocy:dry:
7:40 idę do pracy (zazwyczaj oczywiście jest to 7:50 i się spóźniam :sorry2: nienawidzę się spóźniać wszędzie indziej a do pracy mi nie przeszkadza...)
gdzieś międzyczasie wypada drzemka, często jest tak, że ja za drzwi a moje dziecko spać idzie albo czasem do 9 wytrzymuje i ta drzemka też różna, zdarza się, że śpi 2 godziny a czasami 20 minut
9:30- 10:00 Kaszka zbożowa (8 zbóż) na moim ściągniętym mleku staram się ściągać około 180 ale ten pieron więcej jak 150 nie chce jeść. Pytałam niani mówi, że kaszkę taką rzadziochę robi dodając 2 łyżki kaszki i nawet smoczka mu nie zmienia na kaszkowy...
10-12 zabawa w roznoszenie domu...
12- 12:30 słoiczek- zjada cały 190 czasem troszkę mniej, ale to chyba mało bo widziałam, że niektóre słoiczki 7miesięcy + mają pojemność 220.
13:00 spacer około 1-1,5h i wtedy śpi
15:00 deserek
15:30 wracam z pracy więc moje dziecko celebruje to wydarzenie przy cycku, a potem jak zaspokoi tęsknotę to zazwyczaj ulewa, bo za dużo w zbyt małym odstępie czasu oczywiście robi to na mnie, bo znaczy teren:cool2:... próbowałam przetrzymać ale się domaga cycka dość szybko po powitaniu ze mną. Gdzieś w tym czasie ściągam z drugiego cycka na jutro
Ostatnio odmawia drzemki popołudniowej albo przysnąłby tuż przed samą kąpielą więc spania więcej nie ma
ok 18 dostaje cycka
19 po kąpieli znów cycek ale bardziej na spanie niż jedzenie chyba, że nie chce tego cycka z 18 to o 19 zjada radośnie:tak:
W nocy budzi się tysiąc razy ale jeść chce "tylko" ok 2 i potem koło 5 w innych przypadkach chce albo przytulić się do cycka albo uderzyć mnie w oko (od 2 śpi ze mną bo musi zmieścić budzenie się 1000 razy do 6 rano) lub funduje mi inną nocną przyjemność- czasem budzi się i się na mnie patrzy:confused: a potem jak się kapnie że nic ciekawego się nie wydarzy to idzie spać...

Jak widać nasz harmonogram jest raczej marny i na pewno nie jest pouczający ani godny naśladowania...
 
reklama
Ale za to świetnie napisany :)
mój ulubiony fragment:
15:30 wracam z pracy więc moje dziecko celebruje to wydarzenie przy cycku, a potem jak zaspokoi tęsknotę to zazwyczaj ulewa, bo za dużo w zbyt małym odstępie czasu oczywiście robi to na mnie, bo znaczy teren
cool2.gif
...
 
Do góry