reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HBA 45%

Meguczi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2020
Postów
234
Hej,

Za mną ciąża pozamaciczna i dwa poronienia, na przestrzeń 2 lat. Mój lekarz pracuje w klinice niepłodności, w zeszłym roku zlecił rozszerzone badania nasienia, wszystkie parametry wyszły super. Mieliśmy podchodzić w styczniu do in vitro ze względu na mój brak jajowodu, i leniwy jajnik przy pozostałym jajowodzie, poronienia (oba 5 tc) były uznane za statystyczne. Sami z siebie zrobiliśmy właśnie test HBA, wyszedł tragicznie na to wygląda tragicznie. Na fragmentację DNA jeszcze czekamy. Z tego co przeczytałam już na różnych forach to taki wynik daje znikomą szansę na ciążę naturalną. Mojego lekarza jednak te wyniki nie zmartwiły. Nie powiedział też konkretnie co może być przyczyną lub jak można ten wynik poprawić. Do tej pory mówił że u mnie in vitro będzie raczej proste, jednak wydaje mi się że niekoniecznie tak będzie :(
Nie wiem co o tym myśleć, jestem w rozsypce :(
Chętnie posłucham waszych doświadczeń, porad, historii...
 
reklama
Z tego co zrozumiałam szykujecie się do in vitro?
Jest takie forum: kto po in vitro. Tam dziewczyny pokrzepią pozytywnymi historiami:-)
Moim zdaniem najistotniejsza jest fragmentacja a jeżeli wyjdzie słabo to ilość plemników. Jest duzo metod selekcji nasienia i naprawdę można odsiać te słabe plemniki i korzystać tylko z tych najlepszych.
Ja osobiscie nie lubię tekstów typu: u was in vitro to bułka z masłem.. chociaż sama tak czasem mówię. Bo nikt nie wie czy in vitro jest metodą dla was dopóki nie podejdziecie do procedury.
I tutaj bywa, ze para rokuje świetnie i ciąży brak a i odwrotnie. Wszystko wskazuje, ze będzie to trudna droga a udaje się szybko i bezproblemowo.
Być może lekarza nie obchodzą wyniki męża, bo przy in vitro istotne jest aby był ruch A. Potrzeba tylko kilku plemników.
 
Do góry