reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hemoroidy w ciąży

nadziejka93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2020
Postów
565
Jestem w 31 tc. Tydzień temu wylazł mi hemoroid 😑. Stosuje Procto-Glyvenol krem i tab Cyclo3forte, ginekolog polecił żebym spróbowała jeszcze czopków. Oprócz dyskomfortu psychicznego związanego z sama obecnością, nie mam żadnych innych dolegliwości, ale obawiam się, że zostanie ze mną do porodu (chciałabym rodzić SN), a przez to później będzie tylko gorzej 😓. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
 
reklama
Proktolog zalecił Proctis M. Co prawda moje były jeszcze w środku, ale mocno krwawiły i powodowały dyskomfort - pomogło, nie krwawię i mam wrażenie, że sie zmniejszyły, bo nie czuję dyskomfortu.
 
Procto glywenol w czopkach jest lepszy. Miałam ten sam problem od połowy ciąży, po porodzie problem niestety bardzo się pogorszył ( przez sam poród). Ale brałam ciągle czopki i smarował kremem, 3mc i przeszły wszystkie dolegliwości.
 
Jakby bardzo cię bolały, to polecam jeszcze okłady z lodu. Plus dokładną higiena po każdym wypróżnieniu. W połogu położna poleciła mi namaczać gaziki rivanolem i mrozić, i takimi robić okłady na noc.

Ja niestety nabawiłam się hemoroidów w 1 ciąży i nadal się z nimi zmagam. Aktualnie jestem w 2 i aż strach pomyśleć co będzie później 🙈
 
Procto glywenol w czopkach jest lepszy. Miałam ten sam problem od połowy ciąży, po porodzie problem niestety bardzo się pogorszył ( przez sam poród). Ale brałam ciągle czopki i smarował kremem, 3mc i przeszły wszystkie dolegliwości.
I brała Pani procto glywenol w czopkach będąc w ciąży?
 
Do góry