reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipotrofia

Klaudiaaa98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2019
Postów
41
Witam. Jak myślicie ile może potrwać aż mój maluch wyjdzie do domu. Urodził się z hipotrofia 1460g i 40cm. Jaka musi mieć wagę aby wyjść ze szpitala?
 
reklama
Rozwiązanie
Mój nie trafił do inkubatora, bo i porod był 35t2d i waga 2490g. Pierwsza dobę spędził pod kocem elektrycznym, a wpisali nas w 5 dobie. Ale miałam tam sporo kontaktu z innymi rodzicami. Skoro były problemy z oddychaniem, to pewnie beda chcieli jeszcze poobserwowac. U nas wypisywali też mniej więcej od 2kg. Nie bez przyczyny pewnie przenieśli was do inkubatora. Lepiej jak chwilę dłużej pozbędziecie w szpitalu, bo jak się wraca do domu to potem jest milion dylematów czy wszystko jest w porządku. Lepiej czasem mieć lekarza pod ręką.
PS. Przepraszam jeśli narobilam jakiś błędów, ale piszę z telefonu...
reklama
reklama
@Klaudiaaa98 A Ciebie już wypisali ze szpitala? Przede wszystkim by Was wypuścili dziecko musi przybierać na wadze. Nic nie napisałaś o innych parametrach - czy samo oddycha, czy trzyma ciepło, czy nie ma żółtaczki, czy je z piersi czy z butelki, czy nie ma problemów z wypróżnianiem, czy jest/było w inkubatorze, jak pomiary cukru i elektrolitów, jak wyszło USG brzucha i głowy....
Tak naprawdę na to kiedy Was wypuszczą ma wpływ ogólny stan dziecka.
 
Do góry