reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Histeria

Mój 2latek jak wpada w histerie to mówię mu żeby wyszedł do pokoju, uspokoił się i jak mu przejdzie żeby wrócił. Wychodzi na 3 minuty wyryczy się i wraca się przytulić . Na razie działa
U mnie było to samo. Pół roku naprawdę intensywnej pracy z dzieckiem i aniołek. Podstawa to rozmowa i konsekwencja. Skąd wiedzieć co mówić? Pozytywna dyscyplina, jak mówić żeby dzieci słuchały jak słuchać żeby dzieci mówiły, sposób na trudne dziecko. Po tych lekturach i zmianie podejścia u nas pomogło. Owszem są awantury i histerie ale da się to łatwiej opanować i przede wszystkim udaje się nie doprowadzać do nich. Może u Ciebie też pomoże.
 
reklama
Takie przyklady mozna wlasnie znalezc w ksiazce "Jak mowic zeby maluchy nas sluchaly". Bardzo pomocna rzecz, tylko wlasnie trzeba miec opanowanie w sobie i morze cierpliwosci:) a to tez wymaga od rodzicow wiele pracy nad sobą.
Tak dokładnie posiłkowałam się wtedy ta książka i serio to działa, muszę znowu do niej wrócić. Poza tym głównie chodzi o to, ze płacz wynika z frustracji bo dziecko myśli, ze jest nie zrozumiane a łatwiej zniesc coś gdy drugi człowiek Cię rozumie 😊wiadomo, ze sytuacje są różne ale schemat podobny poza tym, faktycznie naszła mnie myśl, ze odswieże sobie te pozycje, mam tez w domu etap wchodzącego w dojrzewanie buntującego się nastolatka może znajdę coś ciekawego.
@jasani jeśli lubisz czytać możesz sobie zajrzeć do ww. Poradnika
 
Do góry