reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Histeroskopia

Zdaję relacje tak jak obiecałam:)
Owulka była z prawego, endo ok10mm. no i czekamy:) Dzis mam 24dc i nie bardzo wiem kiedy będzie @ bo nie byłam na podglądzie w trakcie owulki;/
Dostałm skierowanie na badanie do Katowic do Tom medu. co prawda tym grubszym histeroskopem ale lekarz ma zrobić to bardzo delikatnie:) Wiec jestem pełna nadziei. Zaraz będę dzwoniła i dowiem siew jaki termin
 
reklama
Drogie Panie

Jedną z najczęstszych przyczyn poronień i niemożności zajścia w ciążę są zmiany patologiczne w macicy kobiety – zrosty, mięśniaki, polipy, torbiele, a także zmiany wywołane endometriozą. Jeszcze kilka lat temu była to poważna przeszkoda. Kobieta musiała poddać się szeregowi zabiegów i badań, które często i tak nie przynosiły jednoznacznych odpowiedzi. Jednak dziś istnieje możliwość, aby już podczas jednego badania zobaczyć, czy nasz stan zdrowia nie zagraża przyszłej ciąży. Dzięki badaniu histeroskopowemu możemy sprawdzić, jak wygląda wnętrze macicy kobiety i przygotować je na przyjęcie zarodka. Największą zaletą takiego badania jest nie tylko diagnostyka, ale również możliwość natychmiastowego leczenia i wykonania niezbędnych zabiegów. Już podczas badania możemy bowiem usunąć zrosty wewnątrzmaciczne, polipy, obejrzeć ściany kanału szyjki i macicy oraz pobrać wycinki i próbki do dalszej analizy. W najnowszych gabinetach ginekologicznych badanie takie może być wykonane nawet podczas rutynowej wizyty u ginekologa. Bez żadnego specjalnego wcześniejszego przygotowania czy znieczulenia. Nowoczesne histeroskopy to urządzenia o średnicy zaledwie 2-3 milimetrów, dlatego zabieg ten stał się zupełnie bezbolesny i kompletnie nieinwazyjny.

Zespół poznańskiego szpitala i przychodni Med Polonia
 
Med Polonia czy istnieje mozliwość tego badania na NFZ czy tylko prywatnie??jeśli prywatnie to proszę o podanie kwoty...
ja mam 2 dzieci ,ale też 2 razy straciłam ciążę...od 20 miesięcy staramy sie o kolejne dziecko i nic nie wychodzi..zachodze ,ale tracę..czy mając dzieci mogę mieć coś"nie tak " w macicy...
po poronieniach macica oczyściła sie sama-nie było zabiegu..
po porodach też oki-łożysko urodziłam bez problemu...nie było potzreby łyżeczkowania..
nie miałam żadnych krwaików..
po drugim porodzie miałam wymrażaną maleńką nadżerkę..(4 lata temu)
7 lat temu miała laparoskopię-usunięcie torbiela na lewym jajniku-torbiel czekoladowa...

ginekolog stwierził ,że mam za cienkie endometrium czy moge coś zrobić ,żeby to zmienić???????
brałam Estrofem...jadłam ryby,orzechy..piłam czerwone wytrawne wino-nic nie pomaga...czy juz czas sie pożegnać z marzeniami o powiększeniu rodziny???????
 
POSTANOWIŁAM REAKTYWOWAĆ TEN TEMAT! Ponieważ jestem świeżo po HISTEROSKOPII!:tak::tak:Sama szukałam tego typu inf, dlatego dzielę się swoimi doświadczeniami!!!
Przygotowanie:
Histeroskopię miałam w 9 dniu cyklu!
Do Histeroskopii musiałam mieć ze sobą podstawowe badania. Grupa Krwi, morfologia z rozmazem, bad ogólne moczu, EKG, Rentgen. Dzień przed zabiegiem wywiad z anestezjologiem. Kilka podstawowych pytań dotyczących ogólnego stanu zdrowia, chorób przewlekłych i ewentualnie branych leków.
Następnego dnia przed 7 rejestracja na Izbie przyjęć, założenie karty, zmierzono temp. ciśnienie, zważono. Po chwili przyszła Pani Doktor, wypytała o samopoczucie, stan ogólny, ewentualne brane leki. Potem zostałam wysłana do gabinetu obok aby się przebrać i wysłano mnie na oddział. Tam spotkałam mojego lekarza, zadał kilka dodatkowych pytań, podpisałam kilka dokumentów, dotyczyły one skutków ubocznych znieczulenia i ewentualnych danych i osoby, która może mieć wgląd w moją historię choroby. Dostałam szpitalny kaftanik ;-) taki ze sznureczkami i dość krótki ;-)
Po tym zabrano mnie na salę operacyjną, tam podłączono wszelką niezbędną do monitorowania czynności życia aparaturę. Dostałam kroplówkę i usnęłam. Obudziłam się już na oddziale z zawrotami głowy, i bólem podbrzusza jak na miesiączkę, no może trochę mocniejszym, trwało to ok pół godz. Był przy mnie mąż.(warto aby ktoś był przy chorym) Dość silnie krwawiłam po zabiegu, gdyż poza usunięciem polipa miałam również wyłyżeczkowaną macicę. Po ok 2 godz. pozwolono mi iść do łazienki i ewentualnie napić się wody.
Po godz. 15 dostałam wypis i o własnych siłach wyszłam do domu. Dostałam 8 dni zwolnienia.
Po zabiegu lekko krwawiłam jeszcze 2 dni potem ok 3 dni plamienia. Sam zabieg nie był straszny, gorszy stres przed. Teraz czekam na wizytę kontrolną i ...na cud :-)
 
Nikusia82
Czekam właśnie na zabieg (histeroskopię)..........nerwy mnie zżerają.......ehh......
Wiesz może po jakim czasie od wykonanego zabiegu można próbować zachodzić w ciążę??
 
Witajcie, jestem po histeroskopii wykonanej 3 tygodnie temu. 5 dni przed terminem zaczęło pojawiać mi się skąpe krwawienie i tak było przez 5 dni więc poszłam do lekarza. Powiedział mi że wszystko jest dobrze i że tak może być że pierwsza miesiączka po łyżeczkowaniu może być bardzo skąpa i gdyby była obfita to wówczas można by było się martwić. Uspokojona poszłam do pracy i zaczęłam potwornie krwawić i tak już 3 dzień. W sumie miesiączkę mam już 7 dni i krwawienie nie ustaje a mam wrażenie że się nasila. Dodatkowo cały czas odczuwam silny ból. Czy któraś z Was tak miała, czy to normalne ?
Z góry dzięki za odpowiedź..
 
Ja dostałam @ dwa dni po zabiegu.
@ trwala 5 dni i była skapa.
Myślę że nie powinnaś lekceważyć tych objawów tylko iść do lekarza.
 
Najbardziej mnie niepokoi to że to już 7 dni ... tego mi lekarz nie mówił że tyle może trwać ... normalnie miałam 3 a rzadko 5

Byłam u lekarza i dał mi leki na krzepliwość krwi i jeżeli za 5 dni po tych lekach nie poprawi się to od razu idę do szpitala. Ważne jest przy takim krwawieniu czy to z szyjki macicy czy z samej macicy. Jeżeli z szyjki to od razu lekarz kieruje do szpitala i tam zakładają szew a jak z macicy to podają leki i obserwacja, jak działa to ok jak nie to szpital. Więc czekam 5 dni ...
 
reklama
Do góry