reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hormon wzrostu - wasze opinie za i przeciw

mamawiktorii moj synek urodzil sie o czasie i wazyl 3020 takze kruszynka i w tej chwili jest na 3 centylu wagi i wzrostu. takze jest baardzo drobny:) ostatnio nawet lekarka na to zwrocila uwage i teraz ciagle mam to w glowie. a karmisz piersia? bo dzieci na piersi sa mniejsze. istnieja nawet siatki centylowe dla dzieci karmionych wylacznie piersia stworzone przez WHO. niestety te, ktore sa u nas zostaly stworzone na podstawie dzieci wiele lat temu gdy krolowalo karmienie mieszane albo sztuczne. no i tak jak pisze sylwetka mala jest wczesniakiem tazke moze odstawac od rowiesnikow. a moze taka jej natura:) ja pamietam na porodowce na usg wyszlo, ze synek bedzie mial 2800g i lekarz sie mnie pytal ile ja wazylam (2750) i wtedy powiedzial, ze w takim razie nia ma powodu do niepokoju;)
 
reklama
Kiedyś rozmawiałam z pewną osobą, która świadomie zrezygnowała z przyjęcia tego hormonu obawiając się skutków ubocznych. Mówiła,że widziała chłopca któremu podano ten specyfik i dlatego odmówiła. U tego chłopca wystąpił nadmierny (bardzo nadmierny) wzrost owłosienia na całym ciele. Nie znam szczegółów tej sprawy. Słyszałyście o tym?
 
MamoWiktori ale malutka rosnie prawda? wolno ale rosnie i miesci sie w siatce czy sie myle? bo jesli tak i wyniki sa dobre to troszke sie dziwie lekarzowi ze cche faszerowac mała hormonami...

Maciek ma wyniki w normie, rosnie wolno ale jest w siatce...w swojej grupie jest jednym z nizszych chłopcow ale lekarz mowi ze to nie powod do obaw bo ma czas
 
Nie,jeśli patrzeć na siatki dzieci donoszonych to:
wzrostowo - prawie na siatce kwestia 3-4 cm max.
wagowo- jakieś 1,5kg poniżej
Alew siatkach wcześniaków w normie.
Dziś po wizycie u genetyka - stracony czas,brak podstaw do wizyt kontrolnych.
Ale kobietka spoko - również tak jak ja nie jest zwolenniczką hormonu :-) i uważa,że niekoniecznie będzie potrzebny.
 
MAMA WIKTORII
Jesli na siatce centylowej dla wczesniakow mala jest w normie to jest jak najbardziej oki:tak::tak::tak:
Do trzeciego roku zycia lekarze powinni kierowac sie wlasnie siatkami dla wczesniakow:tak::tak::tak:
Poza tym te nasze siatki maja juz duuuzo lat a od tego czasu sie sporo pozmienialo;-):-)To jest bardzo ogolnikowo
Jezeli mala systematycznie rosnie i przybiera na wadze to nie powodu do obaw:tak::tak::tak:Najwazniejsze ze wzrost idzie proporcjonalnie do wagi i ze nie spada nagla na centylach:tak::tak::tak::tak:

Super,ze u genetyka oki i ze byla to tylko jedna wizyta
 
MamoWiktorii jak Malutka wygląda rok po Waszej wizycie u genetyka? Ja dzisiaj też usłyszałam, ze być może potrzebna będzie terapia hormonem wzrostu u mojej Pchły. Trochę już o tym poczytałam, co wcale nie zmniejszyło moich obaw. U nas podobna sytuacja, jak u Ciebie, jakieś 3-4 cm wzrostu brakuje a wagowo około 1,5 kg. Morfologia i TSH super, wszystko w normie.
 
Przepraszam za odświeżanie tak starego tematu, ale mam pytanie i niegdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, otóż za dwa tygodnie skończę 18 lat, mam 177cm wzrostu i 65kg wagi, myślę, nad hormonem wzrostu, aby podrosnąć jeszcze z 10cm, myślę nad jakimś słabym przez miesiąc, lub dłużej aby nie wywołać skutków ubocznych, ćwiczę, więc byłoby też to korzystne dla tkanki mięśniowej. Co sądzicie? Czy mogę jeszcze brać ten hormon, czy już za późno?
 
reklama
Witam czy może ktoś mi polecić lodówkę turystyczną do przewożenia hormonu wzrostu? Może akuratnie ktoś ma sprawdzoną? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję
 
Do góry