reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hsg- drożność jajowodów

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2020
Postów
11
Witam, zaczynam leczenie z powodu niepłodności. Mam stwierdzone pcos i cykle bezowulacyjne. Lekarz aby nie faszerowac mnie lekami kazał najpierw zbadać nasienie partnera, które wyszło ok, a później skierował mnie na badanie hsg (drożność jajowodów). Również wyszło wszystko w porządku. Czy po badaniu hsg mogą powrócić naturalne owulacje bez stymulacji?
 
reklama
Nie. HSG to tylko sprawdzenie czy jajowody są drożne. Czyli czy plemnik ma wolną drogę do komórki jajowej.
 
Witam, zaczynam leczenie z powodu niepłodności. Mam stwierdzone pcos i cykle bezowulacyjne. Lekarz aby nie faszerowac mnie lekami kazał najpierw zbadać nasienie partnera, które wyszło ok, a później skierował mnie na badanie hsg (drożność jajowodów). Również wyszło wszystko w porządku. Czy po badaniu hsg mogą powrócić naturalne owulacje bez stymulacji?
Badanie HSG ocenia stan macicy i jajowodów oraz ich drożność . Natomiast moze byc tak ze samo badanie (konkretnie kontrast ktory lekarz wpuszcza do jajowodów) moga udrożnić jajowody jesli zalegały w nich np. czopy śluzowe. Jezeli owulacja nie występuje z jakiegos innego powodu to niestety samo badanie HSG jej nie powróci .
 
Witam kochane Staraczki albo już Mamuśki.
Na początek się przedstawię. Mam na imię Angelika (30lat) i staramy się o dzidziusia od 2019r. W tym roku zostalismy skierowani do kliniki płodności. Mój partner miał badania nasienia i wszystko jest w normie. Po moich badaniach wyszło, że mam PCOS. Dzisiaj rowniez miałam HSG i jajowody są drożne. Za tydzień mam kolejne USG aby sprawdzić czy pojawi się owulacja. Cykle mam dość długie. Czy możecie mi napisać jak wyglada dalsza droga ? Jak to wyglądało u Was ? Bardzo Was proszę o Wasze historie. 💕🙏🍀🍀🍀
 
Witam kochane Staraczki albo już Mamuśki.
Na początek się przedstawię. Mam na imię Angelika (30lat) i staramy się o dzidziusia od 2019r. W tym roku zostalismy skierowani do kliniki płodności. Mój partner miał badania nasienia i wszystko jest w normie. Po moich badaniach wyszło, że mam PCOS. Dzisiaj rowniez miałam HSG i jajowody są drożne. Za tydzień mam kolejne USG aby sprawdzić czy pojawi się owulacja. Cykle mam dość długie. Czy możecie mi napisać jak wyglada dalsza droga ? Jak to wyglądało u Was ? Bardzo Was proszę o Wasze historie. 💕🙏🍀🍀🍀
Sproboj zadać to pytanie na forum staraczki 2021 , tam jest duzo dziewczyn i moze one beda umiały Ci pomoc ;)
 
reklama
Do góry