reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

Moj oprawca tez bańke podnosi wysoko i uwielbia spac na brzuszku. Nawet rano jak juz chyba jest wyspany a ja jeszcze niekoniecznie to go biore i klade sobie na brzuch i tak spimy jeszcze z godzinke. A wczoraj zrobil mi prezent i jak zasnal o 23 to obudzil sie o 5:45. Zjadl i spalismy dalej. Ja cycka nie schowalam i przebudzilam sie za godzine bo... dziecko mnie ssalo. Nie wiem jak sie podsunal ale generalnie urzadzil se szwedzki stół...
 
reklama
No to u nas, podobnie jak u Was :-D:tak::rofl2:, mały rozrabiaka mi rośnie. Główkę też podnosi :tak:, ale lepiej mu jak jest u mnie na ramieniu, bo wtedy łatwiej i dłużej tą główkę utrzymuje w pionie, no i silny jest dosyć, zresztą pediatra tak nam dziś powiedziała, bo martwiłam się :-(, że Mateusz mało sypia w dzień :no: - wczoraj np. najdłużej spał ok. 40 min :szok:, a tak to cały dzien miał aktywności i wtedy lekarka powiedziała, że to prawdopodobnie oznaka, że wszystko będzie szybciej robić :-D:tak::-p, bo zamiast spać, woli działać. A odpocząć to i tak odpocznie, np. w nocy, albo na drugi dzień (i miała rację) Tak trzymać!!!:-):-):-)
No i Młody będzie mistrzem w siku na odległość - wczoraj siknął na ok. 60cm :szok::rofl2::baffled::-p i oczywiście olał mi spodnie.
 

No i Młody będzie mistrzem w siku na odległość - wczoraj siknął na ok. 60cm :szok::rofl2::baffled::-p i oczywiście olał mi spodnie.
W takim razie moja córa jest mistrzynią w strzelaniu rzadką kupą na odległość-juz w pierwszym tygodniu podczas nocnego przewijania wykorzystała to że mama była strasznie zaspana i strzeliła zieloną kupą...o mało strzeliła mi w brzuch ale jakoś zrobiłam unik:sorry2: za to musiałam dywan czyścic-no i było coś koło 70 cm(z góry robiła i chyba pod ciśnieniem):zawstydzona/y:
 
Ja młodej nie kładę jeszcze na brzuszku, ze względu na nieodpadnięty kikut pępowiny... ale główkę ładnie dźwiga, co widać, przy noszeniu w pionie, do odbicia.

No i coś, co mnie zachwyca - ona od dnia narodzin się uśmiecha! Zwłaszcza pod koniec karmienia, gdy przysypia i wypuszcza z buzi cyca... :)
 
Moja malutka uwielbia leżec na brzuszku:tak: pępuszek juz dawno odpadł więc często ją tak kładziemy!
Laura tez dzwigo głowke do góry jest bardzo silna:-)
A uśmiech po jedzonku "ooo tak się najadłam i jestem szczęśliwa"
I robi taki dziubek jak robi kupkę więc wiemy kiedy jest niespodzianka w pampersie;-)
 
Lenka na brzuszku spi w dzień około godzinki i wówczas słyszę jak lecą bączki

Co do minek, które prezentuje to w ciągu minuty jest zdziwienie, wkurzenie, uśmiech, zaskoczenie itp - strsznie dużo ćwiczy mimikę twarzy ;-)

Przy jedzeniu też często sie uśmiecha, a jak przybliżam ją do cyca to robi wielkie oczy:szok: wodzi oczami za kolorowymi zabawkami i wówczas bardzo macha rączkami
 
U nas wczoraj byla pediatra i tez powiedziala ze super kontaktowe dziecko i ze wyglada na szczesliwe, co mnie nieco zdziwilo bo ja nie widze szczescia jak drze jape. I tez powiedziala ze jest zywy i ruchliwy i na bank z charakterku bedzie inny niz Michas bo Michas byl ospaly a tu widac juz charakterek. Ciekawe czy sie sprawdzi..
A poza tym chyba dla mojego serca naopowidala jaki on jest super uksztaltowany i idealna glowka itd.
Co tylko potwierdzilo slowa ortopedy bo bylismy w czwartek na usg bioderek. Bylismy kolo 11:30 i pan doktor powiedzial ze jak ma dzieci od rana co 15 minut to Jasiek byl pierwszy idealny bez zastrzezen. Wiec bioderka juz mamy z glowy!
 
Ja młodej nie kładę jeszcze na brzuszku, ze względu na nieodpadnięty kikut pępowiny... ale główkę ładnie dźwiga, co widać, przy noszeniu w pionie, do odbicia.

No i coś, co mnie zachwyca - ona od dnia narodzin się uśmiecha! Zwłaszcza pod koniec karmienia, gdy przysypia i wypuszcza z buzi cyca... :)

U nas to samo z uśmiechem jak tylko naje się jest uśmiech :)
 
Dzisiaj Filipek dał pokaz przy dziadkach i tak ślicznie podnosił główkę jak lezal na brzuszku.
uśmiech jak narazie tylko jak śpi...
no i uwielbiam te jego "dźwięki" jak krecik z dobranocki :-D
 
reklama
Gabrielek ma dopiero 2 doby a juz od pierwszych godzin swojego zycia dzwiga lepetynke
zreszta jego braciszek tez to robil ciekawe czy reszte umiejetnosci tez tak szybko ogarnie :rofl2:
 
Do góry