reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile mleka potrzebuje?

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2007
Postów
41
Moja królewna niestety zasmakowała w innych smakach, i nei bardzo chce już mleko. Owszem uda mi się cos tam przemycić pod postaciąbudyniu, twarożku, czy innych tego typu rzeczach....no ale napewno nie jest to tyle ile powinna. Nadal jest sporo na piersi. stąd też moje pytanie czy w takim wypadku musze jej na siłe to mleko podawaćczy też wystarczy jej tyle co do tej pory?
 
reklama
Ogólnie to chyba nadal jest tak, że na każdy kg masy ciała maluszka przypada z jakieś 100-120 ml płynu (sok, woda, mleko etc). JEśli malutka dobrze przybiera na wadze i uważasz, że wiele mleka wypija z cyca to chyba nie ma się co martwić.
 
Moja corcia pila mleko z cyca do dziesiatego m-ca - potem jakie kolwiek mleko podawalm jej pod postacia kaszki ale z domieszka musu owocowego lub budyniu itd... Bo u nas problem byl w tym ze cora ne chciala pic potem zadnego mleka nawet kaszki na mleku dlatego mieszalam z musami owocowymi by zbytnio nie czula mleka ... Dopoki byla mala i udawalo mi sie jej wepchnac cos z mlekiem z lyzeczki no to oczywiscie dostawala ale potem juz byly z tym walki bo mala nawet nie chciala otwierac buzi na widok potraw mlecznych ...JAk tylko zaczela jesc sama to nie jadla zadnych potraw mlecznych ogolnie zadnego nabialu : serow, jogurtow itd...
Bylam z nia u pediatry bo kazdy mi mowil ze to jest nie do pomyslenia aby dziecko ne pilo mleka ani ne jadlo nabialu ale pani doktor powiedziala mi ze mam jej do niczego nie przymuszac ze przyjdzie czas to sama zacznie ...
Szczerze powiedziawszy to ma teraz 4 latka i nadal nie chetnie je nabialy mleka nie lubi ale od czasu do czasu zje jogurt lub kanapke z serem wypije kakao .... ale tak do dwoch lat nawet tego nie ruszyla...








 
Ostatnia edycja:
ewelka mysle ze na sile nie masz jej co zmuszac do picia mleka,bo to przyniesie odwrotny skutek,jezeli ciagnie jeszcze piers to napewno pije tyle ile jest jej potrzebne:tak:a do tego jeszcze je budyn i tworozek to chyba jest ok;-)
nawiasem mowiac to moj pije mleko modyfikowane dwa razy dziennie po 250 ml ale za to twarozku,budyniu,jajek to nie ruszy:no:biale toleruje tylko jogurty ale i to od czasu do czasu;-)
 
Do góry