reklama

imię dla chłopca NOEL

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez marchewka87, 5 Grudzień 2013.

1. marchewka87

marchewka87 Zaciekawiona BB

Chciałabym wiedzieć czy któraś z was dała tak na imię swojemu dziecku i czy nie było problemów w USC z rejestracją? Mi to imię tak bardzo się podoba, że chciałabym je nadać swojemu synkowi, ale nie wiem czy nie będzie kłopotów przy zgłoszeniu.

2. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

a dlaczego miałyby byc problemy? Ja mam znajomą, której córeczka ma na imię LEA i nie było żadnego problemu, żeby Mała sie tak nazywała ;)

3. reklama
  4. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

Noel to nie jest jakieś wyjątkowe imię więc nie powinno być problemu, ja dałam synkowi Nataniel chociaż wokoło nikt o tym nie słyszał i też nie było kłopotu ;-)

5. majeczka02

majeczka02 Moderator

Noel- prześliczne!
    Nie będziesz miała problemów z zapisaniem dziecka
    Nasz synek ma na imię Ruben i nie mieliśmy najmniejszych problemów przy zapisie:tak:

6. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Ostatnio znajomi znajomych dali córce Saskia, więc dlaczego Noel miałby nie przejść.

7. kłaczek

kłaczek Fanka BB :)

MOga byc klopoty. Noel, to po prostu Mikolaj, tylko "zagramanicznie". Jesli nie ma go w wykazie imion, bedzie problem.

8. katherinne

katherinne Fanka BB :)

Kłaczek, ale jeśli nie jest obraźliwe i czyta się tak samo, jak się pisze, to raczej nie powinno kolidować z ustawą o ochronie języka polskiego. Nie można dziecku dać np. Jessica, o ile nie ma rodzica obcokrajowca, bo musi być zgodne z ortografią polską, tutaj takiego zarzutu nie ma. Myślę, że przejdzie.

9. kłaczek

Odpadlo cos takiego jak "wykaz imion"? Bo cos takiego bylo.

10. reklama
  11. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

nie wiem czy jest jakiś wykaz imion. Jeżeli tak to takich imion jak Lea też na pewno tam nie ma, a dzieci się tak nazywają :)

12. kłaczek

O, mamo.. Dobrze ze komus nie przyszlo do glowy nazwac dziecko Wader. ;-) Moze faktycznie to juz nie funkcjonuje, bo skad by sie wziely Alany, Brajany i inne Dzesiki?

Poleć forum