reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Z mężem dla chłopca od razu wiedzieliśmy imię Kacper, ale dla dziewczynki długo szukaliśmy i wyszło na Paulinkę. A imiona wzięły się od naszych pierwszych liter imion czyli Paweł (Paulinka tatusina córcia hihi) i Karolina (Kacper), choć do porodu jeszcze daleko bo jestem w 11 tygodniu, ale coraz bardziej podobają mi się te imiona:):-)
 
reklama
A mój "Już-Niedługo-Mąż" ;) nie chce na razie mówić o imionach, podobno za wcześnie na to. A ja na przekór i uparcie do brzuszka mówię Natalka na zmianę z Kubusiem :)
 
Witam. U mnie to wyglądało w ten sposób,że ja bardzo chciałam nazwać synka Mateusz ale mój mąż powiedział stanowcze nie i przez dłuży czas nie mogliśmy nic wspólnie wybrać.W 24 tyg.ciąży mój mąż pojechał ze mną na usg,po wyjściu z gabinetu nagle jakby Go coś olśniło i powiedział,że już wie jak będzie miał na imię jego syn:-).Ja taka zaskoczona pytam jak,a On na to że Kacper bo na usg wyglądał jak "duszek Kacper":-D:-D i tak już zostało. Imie dla drugiego syna również wybrał mąż,ale w tym wypadku od razu doszliśmy do porozumienia.:tak::tak::tak:
 
mata-kow-piękne imię wybrałaś dla córci.Jakoś nie wpadłam na to a jest naprawdę cudne.

U nas było tak:Ja zawsze pragnęłam córki i gdzieś w środku czułam że będzie córa.Marzyło mi się imię Marysia ale mąż nie był przekonany i daliśmy Alicja.Na początku czułam niedosyt ale teraz uważam że lepiej nie mogliśmy wybrać.
W przypadku syna mój pomysł to Artur a męża Dawid.Oczywiście tak najbardziej to podoba mi się imię Kajetan.
Nie lubię imienia Julka Oliwia i Paulinka,jak dla mnie za dużo i źle mi się kojarzą.Nie wspomnę już o Jessica Andżelika itp.
Jakub i Kacper to fajne imiona ale też mnóstwo chłopców ma to imię.
 
moje dzieciaczki to 1 Remigiusz, Dawid....2 Dominika, Bernadetta.. 3 Kordian , Kasjan ... lubie troche mniej znane ale nie zabardzo wymyślne ;-):tak:
 
Ja chciałam Julkę, a mąż Malwinkę więc wspólnymi siłami wybraliśmy Lidię ;-).
Chłopczyk chciałam żeby miał na imię Bolek, ale mąż żartował, że będą się z niego w szkole śmiali "Cienki Bolek", więc wybraliśy Witold.
Co do drugich imion dziewuszka dostanie po babciach Danusia a chłopczyk - Andrzejek lub Wojtuś
 
my jeszcze nie wiemy - nawet jeszcze nie było dyskusji na ten temat
po głowie mi chodzą takie imiona jak:
Cyprian
Nataniel
Kryspin
Dawid
miał być Dorian (ale siostra mi podwędziła to imię- a dwóch to zbyt wiele o tym samym imieniu)
Julek/ - tu coś mi nie pasuje

dla dziewczynki jest mi duzo trudniej nawet jakąś liste stworzyć:
moj mąż wymyślił Laurę
Liliana
Nadia
i brak pomysłów...
 
reklama
Ja czekam na Helene.. imie zostalo nadane po prababci.. wczesniej zatanawialam sie nad Hania.. ale zostala Helenka..

Starszy synek jest Wojtek.. nie Wojciech.. taki Wojtek poprostu.. urodzil sie w Angli i nazwalismy go Wojtkiem.. troszke problemow mialam pozniej w urzedzie w Polsce, ale udalo sie i paszport wyrobiony jest na Wojtka :)
 
Do góry