reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imie dla dziecka

Gabi

maj'05 kwiecień '09
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Hej,kobitki!!! Macie jakieś ciekawe propozycje imion? Może się powymieniamy? Ja dopiero zaczynam 4 miesiąc i konkretnych pomysłów jeszcze nie mam. Czuję,że to chlopak, a dla córeczki to chciałabym Zuzia,ale mąż sie nie zgodzi. Napiszcie,to może będzie taka wzajemna inspiracja.Pozdrawiam.

reklama
K

kanka

Gość
Hej, pewnie ciekawych propozycji to nie mam, ale sie podziele. Moje dziecie od poczatku potrzebowalo imienia "miedzynarodowego"-jestesmy z partnerem para miedzynarodowa, a mieszkamy w trzecim kraju. Do 24tc moje dzieciatko mialo na imie Aleksandra (choc nie upieralam sie przy polskiej pisowni), ale potem nagle Ola okazala sie chlopcem i szybko zaczelismy mowic do niej Adam. Nuda, ale jakos tak wyszlo... Pozdrawiam.
PS A Zuzia to bardzo mile imie, nie wiem, co sie moze w nim nie podobac???

margot

Mamma Mia!
Rozwiązania
0
Mnie się Zuzia też bardzo podoba, jedyny minus, że to ostatnio bardzo popularne imię - wśród dzieci moich znajomych są głównie Zuzie, Zosie i Amelki, no i oczywiście inne bardziej oryginalne imiona. U nas w rodzinie jest tradycja nazywania dzieci po nieżyjących już przodkach, więc też się zastanawialiśmy nad Zosią, zwłaszcza że babcia Zosia to fajna kobitka była :) ale zrezygnowaliśmy właśnie ze względu na tę popularność. Będzie Ida po prababci. Za to z chłopcem większy kłopot, bo wśród przodków same obciachowe imiona, no więc w końcu wymyśliliśmy Bruno, na ogół rodzinie się podoba, choć było trochę marudzeń, jak to zdrabniać. Oba imiona fajnie się komponują z nazwiskiem, bo są krótkie a nazwisko długachne.

Rozwiązania
0
witajcie !!Mój synek ma na imię Dawid a jak by była dziewczynka to miała być Nikolka :) pozdrawiam

Skarbus

Fanka BB :)
Miasto
Piaseczno
Rozwiązania
0
Gabi pisze:
Hej,kobitki!!! Macie jakieś ciekawe propozycje imion? Może się powymieniamy? Ja dopiero zaczynam 4 miesiąc i konkretnych pomysłów jeszcze nie mam. Czuję,że to chlopak, a dla córeczki to chciałabym Zuzia,ale mąż sie nie zgodzi. Napiszcie,to może będzie taka wzajemna inspiracja.Pozdrawiam.
Ha, ja tez trafilam na maly beton w kwestii Zuzi... Ale moze uda sie cos urobic, bo moj Pawel chce KONIECZNIE i NIEDYSKUTOWALNIE dac na imie chlopcu... PAWELEK... Wg mnie ma to swoje plusy dodatnie i ujemnie (jak mawial nasz prezydent Walesa); w kazdym razie ja nie mam pomyslow na meskie imie, wiec niech mu bedzie, ale dzieczecego nie popuszcze! Musze miec jakis swoj wklad, no nie tak?

A

Anonim

Gość
hej,
ja jestem w dwunastym tygodniu i dla chłopca mamy już gotowe imię - Karol. Natomiast o dziewczynkę kłócimy się strasznie. Mnie się na zabój podoba Sawa - proste, słowiańskie i ma swoją historię. Ale mój ukochany świnka kategorycznie zabrania. Chaciałam Maja, Dalia - ładne, kobiece, wesołe, to też nie podoba mu się :(
Wszystkie moje propozycje odrzuca, a sam nie ma żadnej. Moja koleżanka na swoim mężu wymusiła imię podczas porodu - hehe, przecież w takiej chwili nie mógł jej odmówić.
Pracuję w szkole z przedszkolem, więc sporo imion się tu przewija. Najpopularniejsze są chyba Julie i Marceliny i Natalie. Jeśli idzie o chłopców, to Jan występuje najczęściej.
Zależy co się lubi, ja nie przepadam za tradycyjnymi w stylu Marii czy Stanisława, ani za dziwolągami typu Sara czy Natan. Wolę imiona rzadko występujące, ale niezbyt "dziwne", właśnie jak np. Karol, Filip, Eryk, dla dziewczynki Ida, Lila, Jagoda. Lubię słowiańskie, ale nie te przetrawione przes pokolenie naszych rodziców, czy dziadków (dziękuję za Stanisława, Czesława i Wiesława, ale raczej nie)

Powodzenia!

avocado2

Rozwiązania
0
to byłam ja - avocado, tylko mnie świnie wylogowały w międzyczasie! :evil:

avocado2

Rozwiązania
0
a propos dziwnych imion

specjalizuje się w tym moja siostra. pierwszego syna nazwała tytus dawid (i tak wszyscy mówią dawid). drugiego nazwała natan (ładnie, ale dziwnie i musi powtarzać kilka razy, kiedy ludzie pytają go o imię). trzeci miał być tristan (śliczne, ale strasznie pretensjonalne), ale stanęło na kajetanie. ufff

K

kanka

Gość
Nie zablysnelam imionami dla mojego dzidzka, ale podrzuce kilka imion dzieciaczkow z mojego otoczenia, moze sie komus przydadza? Swiezo urodzone dziewczynki w towarzystwie to dwie Paulinki, Patrycja, Barbara i (oczywiscie) Amelia. A chlopcy (juz nie tacy malency, jakos ostatnio rodzily sie same dziewuszki) to Hieronim, Mikolaj, Jonasz i Jeremiasz (ci dwaj ostatni to blizniaki). Czasem tesknie do ery Tomkow, Jackow, Agatek i Joas... Pozdrawiam.

reklama

Skarbus

Miasto
Piaseczno
Rozwiązania
0
O cholera, to teraz wszystkie sa Zusie? hmmm... niedobrze, chyba trzeba bedzie popracowac nad jakims innym. Jaki tam teraz mamy popularny serial? :lol: NA WSPOOLNE? To moze Gabrysia, Basia, Karolina albo Ewa? Albo cos z Wenezueli czy z podobnego kregu, Maria Luisa, Clara, Milagros? :p

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Imie dla dziecka Lipcowe mamy 2020 4
M . Potrzebuję porady 26
C Imie dla chlopca / dziewczynki Ciąża, poród, połóg 13
E Ktore imie dla dziewczynki? Galeria brzuszków 48
marcysia_mati Imie dla chłopca Przyszłe mamy 49
M imie dla dziewczynki Mamy z Niemiec 9
dziamdzia21 Imie dla synka!!?? Gratulacje 46
aqua1-23 Jakie imie dla naszej pociechy ??? Dzieci urodzone we wrześniu 2008 520
M Najładniejsze Imie dla dziewczynki-opinie Dzieci urodzone w październiku 2006 5
Anek@ Imie dla chlopczyka? Dzieci urodzone w kwietniu 2006 99
J imie dla dzidzia Dzieci urodzone w marcu 2006r. 335
8 Maja, Sara czy Pola? Jakie imie? Potrzebuję porady 38
Patrycja35 Imie dla.dziewczynki Potrzebuję porady 7
Z Jakie imie? długoterminowe planowanie Niemowlaki 1
D Imie z polskimi znakami za granica? Gratulacje 28
lilou83 Moje bebe bedzie mieć na imie.....?? Archiwum październik 2011 613
K Na imie mam Ola Gratulacje 2
K brak reakcji na imie Rozwój i zabawy 8
Tycia Jakie imie? Dzieci urodzone w lutym 2007 241
Jaska.JDM Zabawki dla maluszków - polecam Majowe mamusie 2020 0
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 30
Justi1234 Ginekolog lux med śląskie lub łódzkie dla osoby otylej Ciąża, poród, połóg 1
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Ochrona przeciwsłoneczna dla maluszka Potrzebuję porady 3
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
mydreammyfuturebaby Profertil- dla mężczyzny. Potrzebuję porady 1
aniaslu Imię dla dziecka i spór rodzinny Pytanie tygodnia 18
Nataśka Prezent ślubny dla Szefowej Pytanie tygodnia 6
M Wyprawka dla bliźniąt BB położna radzi mamom 4
M Wyprawka dla bliźniąt Listopadowe mamy 2020 7
Mania93 Ubranka i akcesoria dla maluchów Forum 440
P Ubranka dla noworodka Potrzebuję porady 29
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 3
B Mleko dla dwulatka Roczniaki i dwulatki 4
B Imię dla dziewczynki Sierpniowe mamy 2020 13
B Imię dla dziewczynki. Sierpniowe mamy 2020 4
N Wałeczki dla niemowląt co sądzicie? Potrzebuję porady 2
Magda'87 Materac dla niemowlaka Potrzebuję porady 1
Malamonka1894 Espumisan dla dzieci Ciąża, poród, połóg 4
Ollax Krótka notka dla starających Ciąża, poród, połóg 5
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 421
K wózek dla dziecka Potrzebuję porady 13
Marynia88 Co kupić dla chłopca 12m+? Potrzebuję porady 15
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
L Fotelik samochodowy dla noworodka Ciąża, poród, połóg 20
B Witamina D3 dla Maluszka Młodziutkie mamy 12
G Wyprawka dla blizniakow Mamusie bliźniat, trojaczków i... 11
Mała.czarna Suplemety dla mezczyzny. Potrzebuję porady 4
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
K Chinski kalendarz wersja tylko dla kobiet ciezarnych z 2019/20 Ciąża, poród, połóg 4