reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Gabi

maj'05 kwiecień '09
Dołączył(a)
9 Listopad 2004
Postów
16 451
Miasto
Olsztyn
Hej,kobitki!!! Macie jakieś ciekawe propozycje imion? Może się powymieniamy? Ja dopiero zaczynam 4 miesiąc i konkretnych pomysłów jeszcze nie mam. Czuję,że to chlopak, a dla córeczki to chciałabym Zuzia,ale mąż sie nie zgodzi. Napiszcie,to może będzie taka wzajemna inspiracja.Pozdrawiam.
 
reklama
Hej, pewnie ciekawych propozycji to nie mam, ale sie podziele. Moje dziecie od poczatku potrzebowalo imienia "miedzynarodowego"-jestesmy z partnerem para miedzynarodowa, a mieszkamy w trzecim kraju. Do 24tc moje dzieciatko mialo na imie Aleksandra (choc nie upieralam sie przy polskiej pisowni), ale potem nagle Ola okazala sie chlopcem i szybko zaczelismy mowic do niej Adam. Nuda, ale jakos tak wyszlo... Pozdrawiam.
PS A Zuzia to bardzo mile imie, nie wiem, co sie moze w nim nie podobac???
 
Mnie się Zuzia też bardzo podoba, jedyny minus, że to ostatnio bardzo popularne imię - wśród dzieci moich znajomych są głównie Zuzie, Zosie i Amelki, no i oczywiście inne bardziej oryginalne imiona. U nas w rodzinie jest tradycja nazywania dzieci po nieżyjących już przodkach, więc też się zastanawialiśmy nad Zosią, zwłaszcza że babcia Zosia to fajna kobitka była :) ale zrezygnowaliśmy właśnie ze względu na tę popularność. Będzie Ida po prababci. Za to z chłopcem większy kłopot, bo wśród przodków same obciachowe imiona, no więc w końcu wymyśliliśmy Bruno, na ogół rodzinie się podoba, choć było trochę marudzeń, jak to zdrabniać. Oba imiona fajnie się komponują z nazwiskiem, bo są krótkie a nazwisko długachne.
 
Gabi pisze:
Hej,kobitki!!! Macie jakieś ciekawe propozycje imion? Może się powymieniamy? Ja dopiero zaczynam 4 miesiąc i konkretnych pomysłów jeszcze nie mam. Czuję,że to chlopak, a dla córeczki to chciałabym Zuzia,ale mąż sie nie zgodzi. Napiszcie,to może będzie taka wzajemna inspiracja.Pozdrawiam.

Ha, ja tez trafilam na maly beton w kwestii Zuzi... Ale moze uda sie cos urobic, bo moj Pawel chce KONIECZNIE i NIEDYSKUTOWALNIE dac na imie chlopcu... PAWELEK... Wg mnie ma to swoje plusy dodatnie i ujemnie (jak mawial nasz prezydent Walesa); w kazdym razie ja nie mam pomyslow na meskie imie, wiec niech mu bedzie, ale dzieczecego nie popuszcze! Musze miec jakis swoj wklad, no nie tak?
 
hej,
ja jestem w dwunastym tygodniu i dla chłopca mamy już gotowe imię - Karol. Natomiast o dziewczynkę kłócimy się strasznie. Mnie się na zabój podoba Sawa - proste, słowiańskie i ma swoją historię. Ale mój ukochany świnka kategorycznie zabrania. Chaciałam Maja, Dalia - ładne, kobiece, wesołe, to też nie podoba mu się :(
Wszystkie moje propozycje odrzuca, a sam nie ma żadnej. Moja koleżanka na swoim mężu wymusiła imię podczas porodu - hehe, przecież w takiej chwili nie mógł jej odmówić.
Pracuję w szkole z przedszkolem, więc sporo imion się tu przewija. Najpopularniejsze są chyba Julie i Marceliny i Natalie. Jeśli idzie o chłopców, to Jan występuje najczęściej.
Zależy co się lubi, ja nie przepadam za tradycyjnymi w stylu Marii czy Stanisława, ani za dziwolągami typu Sara czy Natan. Wolę imiona rzadko występujące, ale niezbyt "dziwne", właśnie jak np. Karol, Filip, Eryk, dla dziewczynki Ida, Lila, Jagoda. Lubię słowiańskie, ale nie te przetrawione przes pokolenie naszych rodziców, czy dziadków (dziękuję za Stanisława, Czesława i Wiesława, ale raczej nie)

Powodzenia!
 
a propos dziwnych imion

specjalizuje się w tym moja siostra. pierwszego syna nazwała tytus dawid (i tak wszyscy mówią dawid). drugiego nazwała natan (ładnie, ale dziwnie i musi powtarzać kilka razy, kiedy ludzie pytają go o imię). trzeci miał być tristan (śliczne, ale strasznie pretensjonalne), ale stanęło na kajetanie. ufff
 
Nie zablysnelam imionami dla mojego dzidzka, ale podrzuce kilka imion dzieciaczkow z mojego otoczenia, moze sie komus przydadza? Swiezo urodzone dziewczynki w towarzystwie to dwie Paulinki, Patrycja, Barbara i (oczywiscie) Amelia. A chlopcy (juz nie tacy malency, jakos ostatnio rodzily sie same dziewuszki) to Hieronim, Mikolaj, Jonasz i Jeremiasz (ci dwaj ostatni to blizniaki). Czasem tesknie do ery Tomkow, Jackow, Agatek i Joas... Pozdrawiam.
 
reklama
O cholera, to teraz wszystkie sa Zusie? hmmm... niedobrze, chyba trzeba bedzie popracowac nad jakims innym. Jaki tam teraz mamy popularny serial? :lol: NA WSPOOLNE? To moze Gabrysia, Basia, Karolina albo Ewa? Albo cos z Wenezueli czy z podobnego kregu, Maria Luisa, Clara, Milagros? :p
 
Do góry