reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Mi tez sie podoba imie Kuba, ale moj maz powiedzial ze jako maly chlopiec mial psa ktoremu tak sie wabil, a ze bylo to jego ukochane zwierzatko to trudno by mu sie bylo przyzwyczaic do tego ze synek ma tak na imie, co do imienia Kamil to mlodszy brat meza ma tak na imie wiec ta propozycja u nas jest juz zajeta :( , no i sprawa jest dalej otwarta, co do dziewczynki to jak juz pisalam myslalam o Julii po prababci, ale jak piszecie to teraz strasznie popularne imie, podoba mi sie jeszcze Irenka (moja ulubiona ciocia ma tak na imie :lol: ), ale nie wiem czy ciocia sie na mnie nie obrazi bo podobno (tak mi kiedys mowila moja mama) ciocia nie znosi swojego imienia, bo chlopcy na nia kiedys wolali I ruchnę Iruchnę (obrzydliwe a takie piekne imię :cry: )
kiedys kupilam mojej siostrze w prezencie slowniczek imion polskich i chyba teraz od niej go pozycze :?
pozdrawiam
beata
 
reklama
Myslelismy jeszcze o Maksymilianie bo nam sie podoba skrot Maks,ale w polsce chyba nie wolno wpisywac skrotow, a cale imie brzmi za dlugo przy naszym dlugim nazwisku :? Czytalam ze do dlugich nazwisk powinno sie wybierac krotkie imiona a do krotkich dlugie wtedy lepiej brzmia
pozdrawiam
beata
 
Rozmawialam wlasnie ze znajoma, trzy dni temu urodzila sliczna coreczke, ktora od poczatku miala miec na imie Adrianna (bo bardzo jej sie podoba zdrobnienie Ada). I co sie okazuje? nagle i niezpodziewanie dziecko zastalo MIchalina (tego imienia w ogole nie wspominaai w swoich imiennych planach!!!). Kaska (znajoma) powiedziala mi tylko: "Wiesz, jak ja zobaczylam, juz wiedzialam, ze to zadna Adrianna, tylko zwykla Michalina."
Rzeczywiscie cos tam slyszalam o tym, ze czesto rodzicom imiona przychodza do glowy, dopiero na widok dzieciaczka...
 
Co do imion, z racji tego, ze oboje z mezem mamy az do bolu pospolite imiona to oczywiscie chcielismy dziecku nadac imie z tych 'innych'. Najpierw bylo dla chlopca: Dawid. Alez bylam dumna z tego imienia, przez ladnych kilka lat powtarzalam, ze moj syn bedzie mial tak na imie. Ale podczas przygotowan do slubu, w kosciele, gdy ksiadz czytal przypowiesc ze Starego Testamentu o krolu Dawidzie uslyszalam o proroku imieniem Natan. I juz wiedzialam, ze nie bedzie, zaden Dawid tylko Natan.
Co do corki to dlugo dlugo miala byc Inez, potem Nadia. Ale moja mama stwierdzila, ze to ukrainskie imie i beda ja nazywac Nadiczka.
I niby bylismy juz zdecydowani na Nadie i Natana, kiedy to zaszlam w ciaze... i jakos tak zachcialo mi sie imion normalnych, niewyszukanych a ladnych. I wybralam Marte i Bartosza. I teraz juz na pewno dziwczynka bedzie tak, jak u Gizy Marta a nie Nadia. A nad synem zastanawiamy sie jeszcze.

avocado2, wiem, ze uwazasz imie Natan za dziwolaga, ale mnie sie ono podoba, i teraz pytanie: czy Twoja siostra mieszka w Polsce i rejestrowala tego swojego drugiego syna Natana w polskim urzedzie? Slyszalam, ze to imie w Polsce nie ma urzedowego prawa bytu i, ze bardzo trudno zarejestrowac dziecko o takim imieniu. Uprzejmie prosze o info na ten temat.
 
Hej,ja myślałam jeszcze o Maćku. W ogóle to większość ładnych imion zaraz kojarzy mi się z jakimiś wrednymi osobami :(
To naprawdę trudne z tym imieniem,na przykład moja siostra swojego nie znosi i od ponad 20 lat ma do mnie pretensje,bo ja wtedy miałam 3 latka i uparłam się,że będę miała siostre Izę,i podobno strasznie płakałam jak mówili inne imię,bo myślałam,że to będzie inne dziecko :lol: Więc może jak macie już dzieci to one też mają jakieś zdanie na ten temat.A druga siostra to Ola-też ja wymyśliłam.
Moje koleżanki mają małych synków Leona i Oscara,ale mi się nie podoba.
Podoba mi się imię Wojtek,ale przyznacie,że trochę głupio nazywać się Wojciech Wojciechowski :wink: Pozdrawiam.
 
Od dawna miałam imię dla dziewczynki- Natalia. Kiedyś było to rzadkie imię, tak jak i moje, ale widzę, że teraz bardzo to się zmieniło, ale chyba jednak przy nim zostanie. Jeśli będzie chłopczyk? No cóż mój mąż odrzuca moje propozycje- Artur, Filip, ale ostatnio zapytał co sądzę o imieniu Szymon. Muszę to przemyśleć.
Wszystkie imiona dla chłopców wydają mi się takie oklepane np. Patryk, Kuba. Dookoła znajomi własnie tak daja chłopcom na imię.
 
Czesc,
My mamy utrudniony wybor, bo nasz maluszek bedzie mial bardzo duzo starszego rodzenstwa prawdziego i "przyszywanego" i (w pierwszym poscie wymienialam imiona) wiekszosc fajnych prostych imion jest juz zajeta, na reszte sie niezgadza moj mezus, wiec zaczelam dochodzic do wniosku ze moj pierwszy wybor Krystian (ktory po drodze mi sie odpodobal) wcale nie jest taki najgorszy, jest to popularne teraz imie ale nie az tak jak Jaś czy Kuba, i jako jedno z nielicznych podoba sie mojemu mezowi, tylko nie wiem czy ten powrot podobania utrzyma sie u mnie do konca ciazy, to jeszcze ponad 5 miesiecy :lol:
pozdrawiam
beata
(mi tez imie wymyslila starsza siostra, kiedys mialam troche zalu ,ale jak mi mama powiedziala ze ona chciala mi dac na imie Mariola -zupelnie by do mnie nie pasowalo, a babcia upierala sie na Zdzislawe to naprawde zaczelam cieszyc sie ze wygrala siostra :lol: )
 
Ja mam synka Bartusia.
A teraz jak bedzie drugi chlopczyk, to bedzie Szymus, a jak corcia to Martusia.
Toczylam boje o imiona z synkiem, bo dla swojego rodzenstwa wymyslal takie, ze mi sie wlos jezyl na glowie (Antonina, Jozefina, itp, itd) albo takie, ktore mi sie zle kojarzyly :x
Te zostaly w koncu zaakceptowane.
Wiec juz nic nie kombinuje
Pozdrawiam
 
reklama
NENYAH znam dwóch chłopców o imieniu NATAN, rzeczywiście były jakieś problemy z rejestracją, i jeden nazywa się tak naprawdę Jonatan, a drugi chyba Nataniel (?). Natan to ładne imię moim zdaniem, orginalne ale nie bardzo dziwaczne, brzmi jakoś tak fajnie. Jest to imię żydowskie, więc osoby o żydowskim pochodzeniu/wyznaniu nie mają problemu z jego nadaniem.
 
Do góry