reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Witam,
przypomnialy mi sie jeszcze imiona dzieci kolezanek z pracy urodzonych w ostatnim roku:
Aleksander, Jan, Agnieszka i Maria
 
reklama
A u nas dziewczynka to będzie Małgosia Basia, a co do imienia chłopca to oboje mamy wątpliwości, mnie się podoba Mateusz, Pawłowi - marcin, a może będzie po prostu Pawełek po tatusiu lub Wojtus po dziadku :)
 
cześć,
Marianeczka, mam pytanie, czy nie będziecie mieli problemu w USC z imieniem Naala? Z tego co wiem, to imiona niepolskie mogą nadawać swoim dzieciom tylko rodziny pochodzenia zagranicznego. Dlatego mnie to zaciekawiło.
Pozdrawiam
Giza
 
Hej,a mój mąż powiedział,że zgodzi się na każdą moją propozycję!!!! Ale nie pójdzie mu tak łatwo,niech też pogłówkuje.Na razie tłumaczy mi,że mamy jeszcze do maja dużo czasu.Pozdrawiam.
Ja też mam nietypowe imię-Gabriela i bardzo się z tego cieszę.Tylko kilka razy w życiu spotkałam jakąś Gabrysię,i zawsze słysząc moje imię wiedziałam,że to o mnie chodzi. A mój mąż ma odmienne zdanie,bo ma na imię Tomek,więc zawsze pół klasy nazywała się tak samo i on twierdzi,że to mu nigdy nie przeszkadzało.
Jak coś wymyslimy to dam znać.
 
Ja korzystajac z waszych propozycji i ze strony skarbczyka wybralam dzisiaj liste imion ktore mi sie podobaja lub mnie zaciekawily, lista zrobila sie dluga nie chce mi sie jej przytaczac, moj mezus wybral sobie z tej listy 1 imie dla chlopca i jedno dla dziewczynki : Hubert i Iga. Co do Igi to nie mam zastrzezen, tez mi sie podoba choc fakt ze nie wpadlabym na ten pomysl gdyby nie to forum. Hubert mi sie podoba, gdyby tylko nie jedna wscibska baba z pracy co ma syna o tym imieniu :cry:
 
ano z tym USC, to tez sie nad tym zastanawialam. ale to przeciez jakis totalny idiotyzm!!! rozumiem, ze to prawo ma sluzyc temu, zeby dzieci nie nazywaly sie "wanna" albo "klozet", ale bez przesady.
Moj plan jest nastepujacy: nie zamierzam sie poddac. Po pierwsze w razie czego powolam sie na swoje pochodzenie (jestem pol-angielka) i powiem, ze Naala to walijskie imie, a stamtad pochodzi moj ojciec. nie sadze, zeby to sprawdali. a jak sie nie uda, to powiem, ze jestem narodowosci abhazkiej. Narodowosc bowiem nie jest rzecza nadana, jak np. obywatelstwo, a jest wynikiem poczucia pewnej przynaleznosci. dlaczego wiec nie mialabym byc abhazką, przynajmniej na pol godziny??? :D
pozdrawiam
marianka
 
agusia pisze:
A u nas dziewczynka to będzie Małgosia Basia, a co do imienia chłopca to oboje mamy wątpliwości, mnie się podoba Mateusz, Pawłowi - marcin, a może będzie po prostu Pawełek po tatusiu lub Wojtus po dziadku :)

U mnie tez ma byc Pawelek po tatusiu, ciesze sie, ze nie tylko moj mąż ma takie jazdy... na poczatku (kiedy jeszcze rozmawialismy o tym in abstracto) nawet podobal mi sie ten pomysl, ale teraz starsza corka oponuje i sama juz nie wiem... O imieniu dla dziewczynki jeszcze tez nie mamy pojecia, bo zdaje sie, ze dla chlopca to juz zaklepane, kaplica...
 
Witam! Ja również jak wy wszytskie o dparu miesięcy głowię się nad imieniem dla mojej dzidzi. Chociaż nie znam jeszcze płci, jakoś dziwnie jestem przekonana, że będzie to dziewczynka. Miałam już w planach Izabella, Martyna, ale ostatnio patrząc na zdięcie USG, gdzie widać moje maleństwo całe, zdębiałam i mówię "Przecież to będzie Luiza Maria". Nieweim skąd mi się to wzięło. Niektóre dziewczyny piszą, że jak kobieta urodzi, to odrazu czuje jak nazwać dziecko, a ja właśnie teraz dostałam takiego olśnienia:)
I przynajmniej łatwiej jest zwracać mi się do mojego brzuszka Luizko, niż bezosobowo jak było do tej pory.
Radzę wam, abyście tak jak ja poprostu wsłuchały się w bicie serduszka swojej kruszynki, popatrzały na zdięcie USG i być może wtedy poczujecie jakie imię pasować będzie do waszego maleństwa.
POzdrawaim:)
 
reklama
Hej,tak sobe pomyślałam,że większość uczestniczek forum używa różnych dziwnych pseudonimów,czyli chyba nie lubi swoich imion.Dlatego właśnie imię to ważna rzecz,musi być takie,żeby człowiek jak ma wpisać nazwę użytkownika itp. nie zastanawiał sie tylko używał swojego imienia,bo po to właśnie rodzice się głowią. Pozdrawiam.Gabryśka.
 
Do góry