reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla grudniowych maluszków.

reklama
Matko, my tyle imion mamy "na świeczniku", że zaczyna być nam co raz trudniej z wyborem :zawstydzona/y: Do tej pory szukamy i wymyślamy, co kilka dni pojawiają się nowe propozycje, chyba muszę je gdzieś na jakiejś liście spisać ;-) A na serio, będziemy myśleć już konkretnie od sierpnia, po lipcowym usg z prognozą płci Bobasa :tak:

dziewczynka: Alicja, Anastazja, Kalina, Liwia
chłopczyk: Dawid, Tymoteusz, Adrian, Sergiusz (G. się nie podoba :dry:), Seweryn,

Kochane, a wierzycie w to, że każde imię niesie ze sobą określone cechy charakteru? Interesuję się tym od kilku lat, obserwuję znajomych, ludzi z TV i faktycznie zauważam pewne zależności ;-) Do tego jestem przekonana, że imię dobrze dobrane do znaku zodiaku Malucha gwarantuje większe powodzenie w życiu osobistym. No i też nam, jako Rodzicom, łatwiej będzie z dzieckiem spokojnym/żywiołowym/twórczym/rodzinnym itp., jeśli sami mamy podobne patrzenie na świat. :tak: Dlatego u nas wybór imienia trwa tyle czasu ;-) Nie mamy jakiegoś określonego które podoba nam się najbardziej, opcji jest kilka i wśród nich szukamy najlepszej ;-)

Znalazłam stronę internetową, na której bardzo fajnie opisane są charakterystyki imion męskich i żeńskich :tak: Jako jedna z niewielu trafia chyba w samo sedno, wiele charakterystyk pokrywa się z ludźmi o konkretnych imionach z mojego otoczenia i rodziny.

http://strony.aster.pl/zyczenia/znaczenie-imion.htm
 
kilka pomysłów na imiona chodzi mi po głowie, ale chyba myślenie na poważnie zacznie się jak będzie wiadomo kto siedzi w brzuszku ;-)
co do cech charakteru osób o tym samym imieniu to też zauważyłam wiele podobieństw, np moja Zuzia jest bardzo energicznym i żywiołowym dzieckiem, jak większość dziewczynek o tym imieniu :D
podobny temperament mają Julki ;-)

znacie więcej imion z którymi łatwo powiązać charakterystyczne cechy charakteru czy zachowań?
 
Silvanca oj, znam wiele ;-) Niestety, dużo osób o określonych imionach narobiło mi w życiu krzywdę, więc u nas na pewno odpadają imiona takie jak Natalia czy Paulina na przykład. Zupełnie inne mają patrzenie na świat, wartości zazwyczaj stoją w konflikcie z moimi tak jak i sposób bycia. To jest właśnie to, o czym mówię ;-) Oczywiście, ktoś inny może mieć odmienne zdanie i to też potwierdzenie tej teorii, że konkretne imiona określają w jakimś stopniu nasze cechy charakteru i dla innych osób mogą być idealne :tak:

Ja natomiast sama mam konflikt i zauważam go w swoim życiu. Jako zodiakalny Baran jestem żywiołowa, porywcza, energiczna, przywódcza, ponoć też mściwa... ;-) Ale z kolei moje imię - Karolina, to oaza spokoju, brak organizacji i konsekwencji :sorry: rodzinna i towarzyska osoba :tak: I właśnie te cechy które się wzajemnie wykluczają sprawiają mi wiele problemów, czasami nie wiem, kim jestem :sorry: Potrafię walczyć o swoje, ale są tygodnie, kiedy od depresji dzieli mnie ściana grubości kartki papieru ;-) :sorry:
 
z męskich imion podobają mi się proste i krótkie, np. Igor, czy Adam, ale M. kręci na wszystko nosem. Myślałam też o Mikołaju, no ale nie wiem, chyba się wstrzymam z rozmyślaniem do 11 lipca, wtedy powinniśmy już poznać płeć i jeśli nie będzie to dziewczynka, dla której imię jest przesądzone, to będziemy się głowić :-)
 
reklama
Jeżeli chłopczyk to ja wybieram imię jeżeli dziewczynka to mój partner wybiera

dziewczynka: Olimpia
chłopczyk: Dymitr
 
Do góry