reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla lipcowych maluszków

Znam jedną Lenę (lat. 13), ale chyba dzieci jakichś gwiazd do Leny, coś mi się kojarzy. Liwia to prawie jak nasza Lidia. Wychowawczyni mojej córki podpytywała, jak my zdrabniać będziemy Lidię. Trzeba przy wyborze imienia to też rozważyć.
My sprawdzimy jutro, czy czasem nie ma Jasia.
 
reklama
Mam koleżankę o imieniu Lena - bardzo fajna dziewczyna, i polecam to imię. Poza tym bardzo miło mi się kojarzy ponieważ w związku z imionami na studiach mieliśmy zabawne sytuacje, gdy profesorowie nas mylili podczas ustnych egzaminów (ja mam na imię Lilia, więc nie wiedzieć czemu prawie za każdym egzaminem zdarzały się pomyłki :) )
 
Lena była naszą faworytką (fajnie brzmi z nazwiskiem i jest ok dla małej dziewczynki, nastolatki i dorosłej kobiety. Nela... też ok, ale jakby mniej... poważne? Liwia - tak jak z Leną - pasuje do każdego wieku. Wczoraj się śmialiśmy, że pójdziemy pod przedszkole i krzykniemy Lena i zobaczymy ile dziewczynek zareaguje.
 
Ostatnia edycja:
Lena była naszą faworytką (fajnie brzmi z nazwiskiem i jest ok dla małej dziewczynki, nastolatki i dorosłej kobiety. Nela... też ok, ale jakby mniej... poważne? Liwia - tak jak z Leną - pasuje do każdego wieku. Wczoraj się śmialiśmy, że pójdziemy pod przedszkole i krzykniemy Lena i zobaczymy ile dziewczynek zareaguje.
mi się też Lenka podoba, kuzynka ma Liwię też fajna dziewczynka:)
 
Ja mam córke Lenę bardzo fajna, odpowiedzialna, bystra dziewczynka i straszna gaduła...:-D

A teraz planujemy dziewczynka to będzie IGA a chłopiec OLAF;-)
 
A co myślicie o Matyldzie?
moja siostra się upiera że musi być Matylda...Jakies takie poważne..

A dla chłopca dziś wymyśliłam Staś.
Tak więc będzie Grześ albo Staś. a dziewczynka Nela/Maja?Matylda?

Coleta, widzę że również myslisz o Neli - świetne imię, zresztą Lena również :-D
 
Podoba mi się Matylda. Nela kiedyś baaardzo mi się podobała (bo to dopuszczalna wersja Nel), ale teraz jakoś przychodzi mi zaraz na myśl Nelli Rokita. Straszne, jak skojarzenia działają na człowieka. Zawsze chciałam mieć córeczkę Ewę, ale potem poznałam jedną taką Ewę i urok imienia padł.
 
Lena- w moim otoczeniu dużo, zdrobnienia od Lenki po Leniucha :-D

Liwia- znam jedną - 19 - latka, fajna kobitka

Matylda- nasza przyszła synowa ma na imię Matilda ( mieszkają w Szwecji stąd Matilda) , na początku nie podobało mi się to imię ( kojarzy mi się z Matyldą Damięcką , której nie lubię) ale Matilda tak do tej naszej synowej pasuje, że teraz nie mam nic do tego imienia:-D:-D:-D
 
reklama
Do góry