reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla maluszków

A my jak na razie to z imionami w czarnej du...e:) Niby tyle się staraliśmy ale konkretnych imion nie mieliśmy, te co nam się podobały to teraz wysyp. Mój R stwierdził, ze on musi się z tym przespać i na wyjeździe przemyśli tę kwestie a niech sobie myśli i tak pewnie postawię na swoim hihihi
Ale tak już jest że jak się imię z kimś konkretnym kojarzy to od razu jakoś cechy się bardziej lub mniej przypisuje., chociażby się nie chciało , nieraz to odruch niekontrolowany:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas ja wymyślam dla laseczki, a małż dla synka. Konkretów brak, podobają mi się popularne: Zuzia, Maja oraz Adrianna, Natasza. Dla chłopca: Borys, Maksymilian.. no i musi pasować do nazwiska, my mamy dość krótkie
 
suchar apropo :-D:

- Mamo, mamo, zrób mi kanapkę!
- To że sypiam z twoim ojcem nie znaczy, że jestem twoją matką.
- To jak mam do ciebie mówić?
- Normalnie, jak wszyscy: Andrzej.
 
:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Ja bym nie chciała żeby mój syn był gejem, i możecie sobie o mnie myśleć co chcecie:-p

U nas tak jak pisałam Karolinka, chyba, że tatuś się jeszcze namyśli i wymyśli inne.Dla chłopca nie szukamy, bo ma być dziewczynka:cool2:
 
jezyk, chcieć może i bym nie chciała, ale jak mi dziecko przyjdzie i powie, że jest gejem/lesbijką, to ani nie wyklnę, ani z domu nie wyrzucę :no: Ja na dźwięk imienia Karolinka mam dreszcze - chrześnica Męża ma tak na imię i nie znoszę gówniary... I chociaż wszystkie inne Karoliny bardzo lubię, tak ta jedna rzutuje na całe imię i brrrr...
 
bada m. bardzo ładne masz imię, nawet bardziej podoba mi się przez jedno n :) Imiona zawsze się z czymś kojarzą i chyba tego nie przeskoczymy, no ale to indywidualne skojarzenia z własnych doświadczeń. Mi Adrianna kojarzy się z Adrianą Limą, a ona taka ładna, dziewczęca i budzi we mnie miłe skojarzenia :))
 
Dla mnie najważniejsze aby imię było przemyślane bo dziecko będzie z nim żyło i może kiedyś "podziękować" rodzicom za ich fantazje. Ja zawsze stawiam się na miejscu dziecka ale już w dorosłym życiu i myślę czy gdybym była np. dyrektorem to czy chciałabym mieć na imię tak czy owak. Z tego powodu odpychają mnie takie imiona jak Zbigniew, Józef, Gustaw itp. Oczywiście bez obrazy, po prostu sama nie chciałabym się tak nazywać :) Podobnie dziewczynki np. Konstancja, Janina, Wiesława itp. Oczywiście ważne też żeby pasowało do nazwiska :)

Co do moich typów to mam tylko dla dziewczynki: Sandra lub Patrycja.

Bada mam koleżankę o imieniu Adriana. Mi się podoba za to ona zawsze kazała na siebie mówić Ania.
 
Ostatnia edycja:
reklama
AZA, no właśnie, trzeba myśleć o dorosłym życiu dziecka i jak się będzie czuło w pracy, jak wszystkie koleżanki będą Maje albo Leny i szef będzie im numery nadawał, żeby się nie mylić... Albo dyrektor o imieniu Ksawier... No średnio... I masz rację, połączenie z nazwiskiem też bardzo ważne, na szczęście my mamy takie, że w sumie każde imię pasuje :tak:
 
Do góry