reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maluszków.

U nas miał być Janek, ale jak się dowiedzieliśmy, że prawdopodobnie chłopak to już nie jestem nawet ja przekonana, mąż od początku mówił, że niekoniecznie. Ostatnio wymyślił Mateusz, to zaakceptowałam, ja biorę pod uwagę jeszcze Marek, Piotr, Michał. Ale zobaczymy, jak już płeć będzie pewniejsza. A córeczka Ania.
Mama to faktycznie dobre imiona, Kluska najlepsza:D
Najgorzej jak rodzice zaszaleją z imieniem, a potem całe życie dziecko cierpi.
Nie wiedziałam, że tak trudno jest wybrać imię.
 
reklama
no ylemat ciężki, my chcieliśmy Konrada, ale zdrobnienie...Kondziu?nieeee...no i jesteśmyw martwym punkcie, a na dziewczynke już się chyba nie zmieni :p może Leo...
 
kasieczna mi sie tez podoba Oliwia, ale mażowi nie podoba sie zdrobnienie oliwka. Myslalas moze nad jakimis innymi zdrobnieniami ?
Czytalam, ze mowia liwia, oliweczka, olisia.... oli to chyba bardziej dla oliwiera....

jezeli chodzi o nadawanie dzieciom imion niespotykanych i wymyslatych to blagam nie robcie dzieciom takiej krzywdy.
Ja jestem tego przykladem, nie podam mojego imienia bo w Polsce jest moze kilka kobiet o takim imieniu, o ile sa w ogole ,ale wiem co to znaczy.... ile w zyciu wycierpialam i mialam kompleksow z przedstawianiem sie itd dzieci porownywaly z imieniem pieskow, dorosli mowili , ze oryginalne , ale co z tego .....ze oryginalne jak zawsze jak sie przedstawiam to ludzie nie wiedza co to za imie mysla, ze skrot, w urzedach musze literowac bo nawet majac dowod dodaja sobie literki i pisza z bledem(mimo ze nie jest trudne w pisowni i ma kilka liter tylko...)
 
Dd mala to teraz będziemy kminic jak Ty masz na imie:) moze kiedys zdradzisz ;) ja tez nie lubię cudacznych imion podobaja mi się proste normalne :)
 
sylka moze kiedys :) ale wiem co w zyciu przeszlam :( zawsze mowilam, ze zmienie po 18-stce, ale jakos sie przyzwyczailam, teraz najgorsze jest wlasnie tylko przedstawianie sie nowym osobom, ale po tylu latach juz dziwaczne spojrzenia czy glupie komentarze typu a kto ci tak dal na imie nie robia takiego werazenia na mnie jak kiedys, chociaz tyle.... ( ale czesto mam ochote powiedziec no kto mi dal sasiad przeciez nie rodzice :-p)
 
dddmala, ja mam bujną wyobraźnię, to powymyślam jakieś zdrobnienia. Teraz mi do głowy przychodzi Oliwcia, Oliwka, Oliweczka, Oli, Liwcia, Liwia, Liwka, Oliś, Olek, Oliś, Olisia.
 
Sylka. Kochana a to. Na Wolskiej gdzie udzielają pomocy nocnej w ciąży to jest w przychodni czy szpitalu?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
U nas będzie Jakub ale szczerze ja chciałam jakieś takie rzadkie imię ale M się uparł że musi pasować do nazwiska a prawda taka że nazwisko takie że każde imię pasuje ale cóż chłopu coś wytłumaczyć to strasznie trudno...
 
reklama
Pani doktor stawia na dziewczynkę u mnie, na 100% jeszcze nie wiadomo, imię mam- Hania :)
Jak będzie chłopczyk to gorzej, bo nie mam pomysłu na imię zupełnie :)
 
Do góry