reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

U nas córcia wybrała dla braciszka Antoś i tak już zostanie. Co do dziewczynki typu nie mamy ale podobają nam się Hania, Zuzia a może Asia. No cieżko będzie ale jest jeszcze tyle czasu, że napewno coś wymyślimy
 
reklama
anula- odważna jesteś ja bym bała się dać na imię córce imię Jaśmina Liliana, zależy jakie masz też nazwisko ale niekiedy brzmi to groteskowo (znajoma ma Maje Osobe- dla mnie tak trochę po chińsku). Poza tym bała bym się ze jak dziecko dorośnie, może mieć mi za złe, oczywiście nie musi tak być. Ja po prostu nie jestem zwolennikiem zbyt wymyślnych kombinacji. ( Róża, Antosia to bardzo ładne imiona, nie wiem dlaczego odradzali Ci Antonie- teraz to bardzo popularne imię).
 
szczerze to ta Różyczka to bardziej mi się podoba. Heh a pamiętam sytuację jak przy Tosi mówiliśmy babci mojego Ł, że będzie Antosia Amelia to usłyszeliśmy : nie dajcie na imię żadna emalia, ja znałam jedną Emalię i to była zła kobieta .... :)
 
anula- masz fajną babcie, Różyczka brzmi tak dziewczęco, ja bym się bała że na Jaśmine w przedszkolu i szkole będą wołali np. Jaśka, dziecku będzie przykro a dzieciom w przedszkolu nie wytłumaczysz zeby tak nie robiły.
 
Mnie się zawsze marzyło Artur i Dominika. Nawet w komórce mieliśmy programik określający dzień owulacji i nazwaliśmy go "Dominika day". Ale mężowi to imię przeszło i trzeba było poszukać czegoś innego. "Po dłgim i dogłębnym tentegowaniu w głowie" stanęło na Mai.
 
U mnie dziewczynka to będzie Ewunia. Chłopczykowi dałabym Piotruś ale mój luby nie chce dać imienia po moim tacie. Ale jeszcze mam trochę czasu, żeby go namówić. No i trzeba wymyśleć po drugim imieniu.
 
reklama
szczerze to ta Różyczka to bardziej mi się podoba. Heh a pamiętam sytuację jak przy Tosi mówiliśmy babci mojego Ł, że będzie Antosia Amelia to usłyszeliśmy : nie dajcie na imię żadna emalia, ja znałam jedną Emalię i to była zła kobieta .... :)

hihi to znajoma dała córce na imię Patrycja i jej matka opowiadała mojej babci, że "Stasia będzie wołać na córkę Papryka"


my drugie dajemy tylko na chrzcie - po co ma mieć w papierach dwa imiona - za dużo pisania potem ;-) wystarczy że będzie długie nazwisko
syn jest Artur Kazimierz -Artur dlatego że stwierdziłam że kolejny facet też musi być na a - mąż jest Adam, tata Andrzej a teść Albin - no i na dodatek ja Aleksandra, Kazimierz po moich obu dziadkach i po teściowej [Kazimiera]
teraz córka będzie Klara Halina - Klara po siostrze mojej babci, a Halina po drugiej mojej babci i po babci męża
dla synka nie mamy ani pierwszego ani drugiego, pewnie drugie byłoby Wincenty po dziadku męża, ale tu jeszcze nic nie jest przesądzone
 
Do góry