reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona marcowych dzieci 2017

Akurat Franek u dorosłego to dla mnie tan samo jak Bartek czy Krzysiek - nic dziwnego, pasuje i małemu i dużemu.

W rodzinie mam rodzeństwo Kazimierz (2lata) i Henryk (4). Teraz Kazio i Henio, jak podrosną pewnie Kazik/Kazek i Heniek. Przyjaciel ma Tadeusza (mały Tadzio, starszy Tadek), kumpel bliźniaczki Michalinę i Antoninę (Misia i Tosia). Na tle Brajanów, Natanieli i Fabianów jakoś nie sądzę, żeby tradycyjne polskie imiona miały być krzywdą dla dzieci ;)
Moja koleżanka ma Wacka, czasem jak zdawało na niego Waclaw to wszyscy się śmieją, na początku trudno się było przyzwyczaić ale teraz Wacek jakoś bardziej do mnie przemawia [emoji1]
 
reklama
Mi Tosia się podoba choć teraz sporo jest dziewczynek o tym imieniu :) my myślimy nad Janina ale podobają się nam też Krysia, Joanna, Aleksandra a mi jeszcze Nela i Tola ale mojemu te dwa nie pasują:(
 
Mi łatwiej było by wybrać imie dla dziewczynki, no ale w brzuszku chlopaczek:) A ktoś wie czy można zarejestrować dziecko jako Maxymilian? Czytałam ze nie, lecz moja znajoma upiera się ze owszem, bo zna kogoś kto tak syna nazwał...

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oj pojęcia nie mam jak to teraz jest. Niby można było jako zdrobnienia a miałam taka sytuacja ze nie chcieli zarejestrować Uli tylko Urszule wiec nie wiem do końca jak to w praktyce jest.

Dla mnie tez z dziewczynka byłoby prościej ;)
 
reklama
To ja miałam na odwrot. Dla syna miałam imię od strzału 100% zgodności z mężem, a tu córka w brzuchu:)

Czytałam właśnie ze teraz wiecej chłopców sie rodzi bedą miały laski z czego wybierać :p
 
Do góry